Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozmiar potówki


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 dastin4

dastin4
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądŚląskie/Małopolska

Napisano 15 czerwiec 2012 - 07:28

Może pytanie nietypowe, ale czy potówka powinna być opięta czy może buc ciut luźna?
Kupiłem przez internet rozmiar XXL - taki jak strój, a że ciągle tracę jakieś kilogramy to po przymierzeniu jest lekko luźnawa. Zastanawiam się czy tak spełni swoja rolę czy lepiej wymienić póki nowa.

#2 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 15 czerwiec 2012 - 08:08

luźna i luźna , to mogą być dwie różne rzeczy
przy doborze rozmiaru ciuchów termicznych , zasada jest jedna
rozmiar niżej niż normalnie używany
te ubranka, by spełniały swą role , muszą przylegać do ciała
w innych wypadkach, ich użytkownicy piszą , że są złe

jarek:)

#3 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 15 czerwiec 2012 - 08:29

Wiem, że chodzi o koszulkę, ale cholibka... dla mnie potówka to zawsze było to:

http://pl.wikipedia....rg/wiki/Potówka

:P

#4 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 15 czerwiec 2012 - 11:50

dastin4, mam 188cm i ważę 74kg
mam potówkę Craft'a i musiałem wziąć rozmiar S, choć normalnie w cywilu noszę rzeczy L/XL,
kolarskie L/M
jest dla mnie idealna, klatka opięta, ale nie tak, że nie mogę oddychać
w ogóle dziwne są te rozmiary, bo mam 188cm i S na długość jest w sam raz, jeśli ktoś ma np. 165cm to chyba ma problem

w sumie przy rozmiarze zawsze sugeruj się tylko klatką, ja mam 98cm w klatce, a koszulka według tabeli ma 93cm i jest perfekt, przymierzałem też potówkę Brubeck'a M coś 97cm i była bardzo luźna, na pewno nie spełniałaby swojej roli

jeśli masz w klatce +/- 110cm to ja bym L brał,
naprawdę jest super uczucie jak potówka nie zwija się nigdzie i nie wisi na klacie tylko ją delikatnie opina, i wydaje mi się, że jak kolarskie ciuchy powinny być rozmiar mniejsze od normalnych to potóka jeszcze 1 rozmiar mniej niż kolarskie

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#5 dastin4

dastin4
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądŚląskie/Małopolska

Napisano 15 czerwiec 2012 - 12:28

Ja mam w klatce 104 cm. Ta XXL jest na długość długa, a nawet bardzo długa, natomiast do klatki przylega (zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest lekko luźna) w brzuchu już natomiast luźna, a skoro ma odprowadzać pot to nie tak to ma wyglądać.

Po tym co piszecie to się zastanawiam nad L'ką. Tylko czy przy tej klatce i ten rozmiar nie będzie jeszcze za duży?

Dzisiaj chciałem ją odesłać bo z wymiana nie ma problemu.

Mam 193 cm wzrostu, a dzisiejszy pomiar wykazał 96 kg wagi (22 mniej niż rok temu :))

A kupiłem cos takiego:
http://sklep.bcmnowa...owka_biala.html

Zgodnie z ich rozmiarówką
http://sklep.bcmnowa...la_wymiarow.pdf

L ka ma w klatce 100 cm, czy to jeszcze nie za dużo?

#6 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 15 czerwiec 2012 - 12:54

ja bym wziął L
pamiętaj , że tan ciuch jest zawsze mokry - bo wyprany i schnie
albo użytkowany
(suchy to leży na półce i czeka by być mokrym)
... nie ma kiedy się rozciągnąć

jarek :)

#7 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 15 czerwiec 2012 - 12:55

Ta XXL jest na długość długa, a nawet bardzo długa, natomiast do klatki przylega

zastanawiam nad L'ką. Tylko czy przy tej klatce i ten rozmiar nie będzie jeszcze za duży?

Skoro XXL przylega to L byłaby świetna
193cm i 96kg to dość pokaźna budowa :) ja bym obstawiał L ale głowy nie dam uciąć,
sam musisz ocenić

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#8 dastin4

dastin4
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądŚląskie/Małopolska

Napisano 15 czerwiec 2012 - 13:12

193cm i 96kg to dość pokaźna budowa :)


zdziwiłbyś się :)
Ja przy 118 kg wyglądałem jeszcze nie najgorzej (co nie oznacza że nie byłem gruby). Teraz każdy na mój widok oczy wywala.
Myślę, że to jest ta waga przy której chciałbym pozostać bo przy tym wzroście waga 86 kg to jest się już bardzo szczupłym (mam takich znajomych i wole wyglądać tak ja ja teraz). Samopoczucie też mam świetne, a w sklepach poznaje całkiem nowe rozmiaru ubrań :)

Jak tylko uda mi się zrobić zdjęcie w nowym stroju to wrzucę do odpowiedniego działu i ocenicie sami:)

Co do koszulki to decyduję sie faktycznie na L'kę bo patrząc na Wasze sugestie i tą rozmiarówkę to tak mi wychodzi że powinienem być zadowolony.

#9 dastin4

dastin4
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądŚląskie/Małopolska

Napisano 22 czerwiec 2012 - 09:58

Nie rozumiem naprawdę tej rozmiarówki.
Doszła do mnie L'ka i nie jestem do niej w 100% przekonany. Oczywiście jest już opięta ale mam takie wrażenie, że jakby była ciut mocniej to było by lepiej.
Z drugiej strony analizując logicznie zastosowanie takiej koszulki to rozmiarówka powinna być dopasowana odpowiednio. Czyli jeśli nosze normalne ubrania w rozmiarze XXL to kupując taką samą potówkę (koszulkę termoaktywną) powinna być dobra czyli właściwie napięta bo takie jest jej prawidłowe zastosowanie. A tutaj kupując dwa rozmiary mniejszą jeszcze czuję, że mogło by być lepiej!
Ile się trzeba namęczyć, żeby się później spocić!

#10 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 13 lipiec 2012 - 06:45

Wydaje mi się,że potówka powinna być nie opięta a przylegająca, a to jest różnica. :)
Ja noszę L , nawet ciuchy kolarskie, ale potówke mam M z CRAFTA. Dobrze przylega i spełnia swoją rolę.Najlepiej jest chyba przymierzyć.
Jak mi się przetrze to będe starał się kupic identyczny model bo rozmiar juz mam pewny. ;-)

#11 dastin4

dastin4
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądŚląskie/Małopolska

Napisano 13 lipiec 2012 - 08:33

No ja już trochę w tej mojej koszulce pojeździłem i teraz mogę powiedzieć, że ten rozmiar który wziąłem jest w porządku. Dolega do ciała ale nie opina go mocno i jest w porządku.
Poza tym zakup chyba udany bo spełnia swoją rolę w 100 %. "Chyba" dlatego, że nie miałem żadnej innej do porównania, więc opinia subiektywna.
W każdym bądź razie ja cel osiągnąłem i mam co chciałem.



Dodaj odpowiedź