Skocz do zawartości


Trek Discovery Blue


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2012 - 20:39

Rama - Trek Madone 5.9 z 2007 r.

osprzęt - Shimano Ultegra
kierownica, mostek - Ritchey WCS
sztyca - Ritchey PRO
siodło- Selle Italia Flite
koła - Mavic Ksyrium


http://www.fotosik.p...afffdcb8db.html

#2 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2012 - 20:59

Mógłbyś się bardziej wysilić, zrobić zdjęcia na których coś widać i napisać coś więcej. Bo na razie nie ma co komentować.

#3 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2012 - 22:14

No fakt, zdjęcie trochę rozmyte, postaram się cyknąc coś jutro w plenerze.

Rama - karbonowa, OCLV 110, nowa, przeleżała/wisiała w sklepie 5 lat, kupiłem po obniżce ceny. Rozmiar 56. Bez sterów z widelcem ważyła 1670 gram.

Sztyca 27,2.

Korba 53-39- z tego roku FC 6700 ice grey, reszta osprzetu bodajże 6600 - klamki z niechowanymi jeszcze pancerzami. Kaseta dziesiątka. Kierownica - rozm. 44. Stery - Tioga. Osprzęt poza korbą ma przejechane koło 8 tyś km.

Owijkę dałem Fizik'a, koszyki Taxa Tao.

#4 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2012 - 23:44

Wot i maszina:


Dołączona grafika



Dołączona grafika

#5 kazik

kazik
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • Skądkrk

Napisano 17 czerwiec 2012 - 00:27

tragiczne zdjęcia... nie masz aparatu?

#6 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2012 - 12:12

http://www.fotosik.p...5dd0f7f735.html

#7 kazik

kazik
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • Skądkrk

Napisano 23 czerwiec 2012 - 12:28

co to za licznik? Polar?
Takto rowerek fajny tylko siodełko troche zabardzo masywne.

#8 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2012 - 13:50

Licznik VDO A8+

Flite jak to Flite - najlżejszy nie jest, ale w długiej trasie można się zająć tylko podziwianiem krajobrazu - o tyłku się nie myśli

#9 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 czerwiec 2012 - 14:09

Jak zlikwidujesz komin rower, wizualnie, nabierze wiekszej plynnosci, smuklosci.

#10 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2012 - 16:18

,,Komin'' będzie ucięty, ale rama jest nowa i na razie próbuję sie dostoswać do geometrii ramy, która na tle obecnych konstrukcji jest nietypowa ( ujemny sloping ), bardziej sportowa. Trzeba setek kilomterów, żeby się przekonać, czy przy nisko położonej kieownicy nie będą bolały potem plecy i stawy w łokciach. Tak, że komin jeszcze trochę pobędzie.

#11 kazik

kazik
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • Skądkrk

Napisano 23 czerwiec 2012 - 17:56

Bardzo fajna rama... sam na nią polowałem

#12 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2012 - 18:00

Jeszcze jedna taka została nowa do kupienia tylko w czerwonym kolorze rozm. 56

#13 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 23 czerwiec 2012 - 18:06

Jeszcze tylko sportowe siodełko i ścigacz jak marzenie, bo te o fallicznym kształcie jakoś do mnie nie przemawia ;)
Mały OT:
Gdzie robiłeś te fotki?
U nas przymierzają się do stawiania farm wiatrowych a ludzie protestują jakby Czarnobyl mieli przenosić.

#14 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2012 - 18:10

yyy...o fallicznym wyglądzie - a co to znaczy? Bo jeżeli chciałeś powiedzieć że jest ch....to Ci powiem ,że może sobie takie być - o zmianie mowy nie ma, jest bardzo wygodne.

Zdjęcie robione przy drodze Złotoryja - Chojnów. Skoro ludzie protestują to coś jest na rzeczy. Jak dla mnie - wiatraki urozmaicają krajobraz i póki nie mamy atomu dobrze że są - lepsze to niżby mieli robic kopalnię odkrywkową - a takie przymiarki są pod Legnicą niestety robione

#15 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 23 czerwiec 2012 - 18:26

Nie że jest ch... tylko o sam kształt przodu siodełka, po prostu odbiera urok temu rowerowi. No ale to tylko moje widzimisię. Dzięki za info o fotkach.

#16 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 24 czerwiec 2012 - 01:31

Nie że jest ch... tylko o sam kształt przodu siodełka, po prostu odbiera urok temu rowerowi. No ale to tylko moje widzimisię.


Faktycznie widzimisię, skoro wybierasz siodełko opierając się na wyglądzie, a nie na wygodzie.
To jedno z najwygodniejszych siodełek. Sam mam w jednym rowerze Max Flite Gel Flow, a w drugim Flite Gel Flow ;-)

Rower bardzo fajny. Oby dobrze służył.

#17 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 08 październik 2013 - 11:03

Wspanialy wybor, pewnie ktos pozbyl sie ramy ze względu na afere z Armstrongiem ale w czym zawinił rower.
Trek madone z tamtych lat to relikt .
Wielu km zycze.

#18 humprey

humprey
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 08 październik 2013 - 11:21

Oj nie taki tam znowu relikt. Rama świetna, a ja kupiłem ją jeszcze grubo przed aferą...



#19 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 08 październik 2013 - 20:03

Wspanialy wybor, pewnie ktos pozbyl sie ramy ze względu na afere z Armstrongiem ale w czym zawinił rower.
Trek madone z tamtych lat to relikt .
Wielu km zycze.

 

NIkt się ramy nie pozbywał. Cena za jaką za nią chcieli w sklepie ( SSC Wrocław ) - 4 tyś zł nie jest niska, w porównaniu do zdaje sie 9 tyś, ktore chcieli za nią 7 lat temu, kiedy była nowością, a z drugiej strony nic lepszego się za nią nie kupi.

 

Wisiała sobie spokojnie w sklepie ok. 5 lat i czekała na kupca. To, że ludzie kupują chinski badziew, zamiast np. stocków Lemonda, czy Treka, po obniżonej cenie, to ich problem, nie mój.

 

Relikt??? To chyba jakiś żart. Rama świetnie amortyzuje, super widelec przedni, tylny - jak to u Treka z tamtego okresu, koło nieco oddalone od rury podsiodłowej - rama dalej jest sztywna, przy karbonie OCLV 110, a komfort jazdy nieporównywalny z niczym, na czym do tej pory jeździłem. Depnięcie w pedały powoduje maksymalne przyspieszenie. Do tego kształt ramy niejako wymusza sportową, niską pozycję - do ścigania nie ma obecnie lepszej ramy. 

 

Podobają mi się klasyczne ramy na cienkich rurkach, ale stalówka jakoś mnie nie przekonuje. Nie cierpię obecnych czołgowych przekrojów ram, jakieś straszne, kwadratowe przekroje karbonowych rur - monstra z ChRL lub Tajwanu. Tu mam cienkie, starannie wykonane rurki, do tego piękny, trwały srebrno - błękitny lakier.

 

Rama nie jest może szczytem wagowych osiągnięc, ale dla mnie to akurat plus, bo swoje ważę, wycieniowanego ustrojstwa, co zaraz pęknie mi nie trzeba. Do tego dożywotnia gwarancja - jakby co zwracają taki sam model, produkowany obecnie - 5.9

 

Za minus można by uznac napisy na ramie Shimano, trudno wtedy dac inny osprzęt - w szczególności Campagnolo. Przy dłuższych dystansach i częstym używaniu, jazda jest trochę mecząca - ze względu na sportową sylwetkę w czasie jazdy. Chodzi jednak o to, by było szybko, a niekoniecznie wygodnie.

 

Dla mnie to, że jeździła na oryginale tej ramy będącej repliką Discovery Chanel grupa Armstronga to plus, nie minus. Dla mnie Lance był i pozostaje wybitnym kolarzem. Wszysycy jechali i dalej jadą na koksie ( niestety ), ale on przynajmniej robił to dobrze i jak dla mnie - ładnie dla oka.
 



#20 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 08 październik 2013 - 21:25

Użyłem słowa Relikt i nie miałem na myśli czegoś przestarzałego a raczej j coś co można traktować jako Świętość . Taka rama to pozostalość z tamtych wspanialych lat kiedy w Tour de France byl ktoś taki jak Lance .