Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chęć zakupu szosówki z prostą kierownicą


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 michalos33

michalos33
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądRzekuń

Napisano 25 czerwiec 2012 - 13:40

Witam
Nazywam się Michał i mam 15 lat. Ostatnio byłem na takiej wycieczce rowerowej i przejechałem tam 250 km przez 3 dni , co dla mnie jest sporym wyczynem :).
Jechałem zwykłym rowerem i było mi dosyć ciężko podróżować nim. Postanowiłem ,że kupie sobie nowy rower a mianowicie szosówkę. Niestety mój tata nie pozwolił mi kupić kolarzówki ponieważ powiedział ,że wciąż rosnę i nie chce ,żebym się garbił. Dzisiaj byłe w łomzy w sklepie Giant i oglądałem kilka rowerów i znalazłem 1 taka jakby kolarzówka z prostym sterem i cieniutkim oponami. O takiej właśnie marzyłem ,lecz była ona za 3 tyś :(.
Dowiedziałem się ,że takie rowery nazywane są speed-erami.Wiec właśnie chce sobie kupić taki rowerek ale do 1500 zł. A dodam ,ze mam około 165 wzrostu. Chciał bym rower z oponami 28. Jeśli ktoś będzie mógł mi doradzić jakiś rowerek będę bardzo wdzięczny.

15 lat masz ?? podstawówka skończona , to co, pisać sie nie umie po polsku tematu ??


#2 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 25 czerwiec 2012 - 14:51

Chodzi pewnie o meride speeder. Model T1 z tego roku kosztuje ponad 2000. (znalazłem używkę, http://allegro.pl/me...2441990641.html za 1000zł oferta jako tako - ten model bodajże 2010 czy 2011 był fabrycznie tańszy.

Co do samej pozycji - zbliżona i raczej polecałbym Ci zakup zwykłej szosówki, aczkolwiek nie odradzam, niektórzy wolą prostą kierownice. Mam osobiście rower typu fitness (jest nim np speeder) i często jakoś próbuję się wyłożyć na tej kierownicy. No i postanowiłem, że w przyszłości kupię baranka.

Alternatywą, ale z bardziej wyprostowaną pozycją jest zakup trekinga i zmiana opon na cienkie. No, ale oczywiście to nie to samo co prawdziwa szosa...

#3 pawelek_G

pawelek_G
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 25 czerwiec 2012 - 15:28

To zapytaj się taty czy uważa, że na góralu się nie garbisz. Szosowy baranek ma to do siebie, że możesz zmieniać chwyt jak Ci się tylko podoba, przez częstszą zmianę pozycji pozwalasz niektórym mięśniom odpocząć no i kręgosłup nie jest w jednej pozycji cały czas. A przecież można zamienić mostek kierownicy na bardziej turystyczny i będziesz miał identyczną pozycję jak na górskim rowerze, pod warunkiem, że pominiesz dolny chwyt. A tak nawiasem mówiąc, nie znam nikogo, kto by w wieku 15 lat, jeżdżąc na szosie narobił sobie problemów z kręgosłupem. Wręcz przeciwnie.

#4 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 25 czerwiec 2012 - 16:48

Sam jestem w twoim wieku i jakoś nie mam żadnych problemów :-P Wręcz przeciwnie :mrgreen: Lecz gdyby szosa do 1,5k to tylko używka. A trekking/speeder to dla mnie co innego niż szosa. Na szosę trzeba nie ubrać nie ma że boli a to dodatkowy i nie mały koszt wiele osób nawet nie wie ile kasy trzeba wydać na ciuszki, spodenki 100-200zł, kask około 200zł, rękawiczki 40-100zł, no o butach już nie wspominam bo można jeździć bez (tak jak ja) ponieważ to jest większy koszt. No i koszulka by się przydała przynajmniej taka zwykła za 40-60zł. No i jeżeli się nie ma kompresora bądź pompki do 8 atmosfer(barów) i stacji w pobliżu to jeszcze pompka stacjonarna ponad 100zł. A do trekkinga lub speedera nie trzeba kupować tych wszystkich rzeczy. Może niektórzy myślą inaczej ale ja bez tych rzeczy nie wyobrażam sobie jeżdżenia.

#5 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 25 czerwiec 2012 - 16:53

zasada jest jedna ..... bez względu na to, doboru jakiego typu roweru , tyczyć się będzie
czy to trek, czy szosa, czy MTB , czy co tam jeszcze - plecy mają i muszą być PROSTE
inna pozycja to, prosta droga do problemów

jarek :)

#6 michalos33

michalos33
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądRzekuń

Napisano 25 czerwiec 2012 - 16:58

Kurde wiecie co podejrzewam ze mój tata i tak powie swoje bo on ma trochę problemu z kręgosłupem itp i się boi trochę o mnie :)). Hmm to nie wiem jak myślicie kopic tego speed-era czy lepiej inna szose z barankiem i zmienic np ster ( ster to nie kierownica to inna część roweru a poprawnie - stery , nie pisz takich baboli , naucz sie nazwnictwa części rowerowych, w internecie jest mase informacji ) jak ogolnie to by wygładalo ?

Mam nowa wiadomosc ze mam okolo 2 tys na wydanie :) . Wiec co bysci proponowali nawet i oferty z baraniem :)) .
A i jeszcze jedno czy szosowka z barankiem uzo bedzie sie roznila od speedera ? Np pod wzgledem predkosci itp ?

#7 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 25 czerwiec 2012 - 18:44

No w szosie pozycja trochę bardziej aero, więc jeździ się troszeczke szybciej, no ale głównie chodzi o wygodę użytkowania baranka. Ja mam "speedera" i nadążyć za kolegami z szosówkami nie mam problemu.

Wklejaj linki z allegro to pooceniamy. Tylko nie wiem jaki rozmiar dla Ciebie, może 52 ?

Edit.
Na allegro warto wyszukiwać okazji (codziennie patrzyć na nowo wystawione). W chwili obecnej nic naprawdę fajnego nie ma.
Ten jeszcze w miarę, choć tyle pieniędzy bym nie dał za niego.

http://allegro.pl/or...2444198889.html

Patrząc dalej, doszedłem do wniosku, że ceny są grubo ponad 25% wyższe niż w zimie...

#8 michalos33

michalos33
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądRzekuń

Napisano 25 czerwiec 2012 - 19:40

A co do tego merida speeder T1 co wkleiles link z allegro to ma oponki cieniutkie 28 tak ?
Bo jak nie to lipka bo chce 28 zeby szybciej pojezdzic.

#9 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 25 czerwiec 2012 - 21:07

Szosówka z prostą kierownicą to szosówka z prostą kierownicą, a nie żaden speeder. Są jeszcze rowery typu fitness czy cross.

Baranek nie ma nic do problemów z kręgosłupem - te powoduje zła pozycja na rowerze, a nie ma wpływu kształt kierownicy.

W rowerze nie ma steru, to nie statek :mrgreen:

W tej cenie chyba znajdziesz szosówkę w Decathlonie. Myślę że na początek będzie ok.

Na Allegro są Meridy Race po 2200

#10 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 25 czerwiec 2012 - 22:11

Patrząc na tytuł tematu, zacząłem rozkminiać o jaki ster ci chodzi. W rowerze masz kierownicę, a stery to co innego.


A co do tego merida speeder T1 co wkleiles link z allegro to ma oponki cieniutkie 28 tak ?
Bo jak nie to lipka bo chce 28 zeby szybciej pojezdzic.


Rozmiar koła ( 28 cali ) nie ma nic wspólnego z szerokością opon, a wydaje mi się, że tak właśnie myślisz. Koło szosowe razem z oponą oznacza się jako np. 700-23C, gdzie 700 to rozmiar koła z oponą ( sama obręcz bez opony to 622 ), a ten drugi wymiar to szerokość opony. 23C ( czyli 23 mm szerokości ) to standardowy rozmiar opon szosowych, i jak znajdziesz aukcje na allegro to szukaj takich wymiarów, albo pytaj sprzedawce o rozmiar.

Co do kierownicy, to tak jak już ktoś wyżej zauważył, niewłaściwa pozycja będzie przyczyną bólu. Zapytasz pewnie jak w takim razie rozpoznać czy pozycja jest prawidłowa. Jak boli to nieprawidłowa i kombinuj z ustawieniem dalej. Najlepiej znaleźć pozycję pomiędzy wygodą a możliwie najlepszą aerodynamiką.

#11 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 25 czerwiec 2012 - 22:38

.....ciekawa teoria

hmmm .... to akurat dalekie od teorii, jest
;-)

#12 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 czerwiec 2012 - 07:30

jarek , prosze rozwinąć sie dalej , bo chce poznać tą teorie, możę żle siedze na rowerze , jak mam wykonać styl proste plecy

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#13 michalos33

michalos33
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądRzekuń

Napisano 26 czerwiec 2012 - 12:54

Szanowny Panie administratorze bardzo przepraszam za moje niepoprawne pisanie ,oraz złe nazywanie części rowerowych. Jakoś nigdy się tym nie interesowałem i to przez to tak wyszło , ale obiecuje poprawę.
Następną rzeczą o którą chciał bym się was zapytać to czy dobrym wyborem byłoby kupno tego speed-era http://allegro.pl/me...2441990641.html ,którego wcześniej pokazał mi arkadiuszxx. Proszę ,więc o wypowiedzenie się na temat tego rowerku. Podejrzewam , że kupno normalnej szosówki byłoby lepszym wyborem ale nie mogę coś przekonać do tego taty . A co do tej szosy Meridy Race to myślisz outoftimeman ,że Decathlonie będzie ona tańsza,bo jak nie to mój budżet zamyka sie w 2000 nie więcej chyba,że naprawdę kilka złotych więcej. Jeśli ktoś ma jeszcze jakąś ciekawą ofertę na szosę to proszę o podanie jakiegoś linka itp.

#14 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 26 czerwiec 2012 - 14:19

Ta merida speeder t1 to model 2010r, nowy kosztował +/- 1600zł. Tak więc do 900 myślę dał byś rade stargować. Tylko pamiętaj to jest podstawowy model - najtańszy z najtańszych osprzęt. Rama i pare innych rzeczy (np. siodełko, czy tam kierownica) jest z wyższych modeli. Dlatego warto do niego dołożyć (za reszte - 1100zł) można zrobić naprawdę ciekawą maszynę :)

Jak się rozmiar zgadza to pisz do gościa.

Wstępnie mógłbyś wymienić widelec na karbonowy (ok. 200zł), jakieś ciekawe koła np. używane mavic aksium, fulcrum 7, czy coś od shimano (koszt ok. 400zł).

#15 michalos33

michalos33
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądRzekuń

Napisano 26 czerwiec 2012 - 14:33

Dobra powiem wam na czym w tej chwili stoję.Nie kupuje tego Speedera ponieważ ma on za małą ramę. Przekonałem tatę na kolarzówkę i trochę patrzyłem na allegro , ale doszedłem do wniosku,że jak będę kupował używkę to do 1,5 tyś , a reszta cen do 2 tyś to już tylko nowe.
Następnie chciałbym was się spytać jaką ramę mi proponujecie ? Długość mojej nogi wynosi 78 cm. Chciałbym kupić rowerek z trochę większą ramą ,ponieważ teraz szybciej rosnę a nie chcę mieć roweru za taką sumę na jeden rok ,ale nie chcę jeździć na nim przez 3 lata mając za dużą ramą bo to by było trochę bezsensu. Nie wiem jak myślicie czy ten rowerek http://allegro.pl/ro...2425232786.html byłby dobry ? Pojadę jeszcze potem do Decatlonu to może będzie on tańszy ,ale muszę wiedzieć czy będzie to dobry wybór ,wiec proszę o ocenę :-D

#16 kazik

kazik
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • Skądkrk

Napisano 26 czerwiec 2012 - 14:46

w decathlonie na 100% nie ma meridy. Tylko ich produkt bwin sport czy jakoś tak. Polecam zajrzeć na strone decathlonu.

EDIT:
Zrobiłem to już za Ciebie:

http://www.decathlon...an-3-180211862/

http://www.decathlon...an-5-173279908/

#17 michalos33

michalos33
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądRzekuń

Napisano 26 czerwiec 2012 - 14:58

No więc stać mnie tylko na tego tribana 3 xD. To co brać go jak coś czy jakiś inny jeszcze proponujesz? ,a jaka ramę ewentualnie byś mi radził brać ?

#18 pawelek_G

pawelek_G
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 26 czerwiec 2012 - 16:50

A ja jakbym miał 2tys do wydania, to bym nie brał roweru z decathlonu za 2tys zł, który zbudowany jest na osprzęcie shimano 2200 czy tam 2300 a reszta to osprzętowe noname. Za tą kwotę można mieć niezłą używaną szosę na 105 albo na dobrej campie. Jak przejdzie Ci już ciśnienie na nową szosę to się odezwij na priv podam Ci namiary na ciekawe szosy. Po za tym u mnie jest decathlon i żadnej szosy nie było przez 1,5roku, ostatnio widziałem tą najtańszą w rozmiarze 50cm i pytałem sprzedawce o inne rozmiary, to odpowiedział krótko, że to co na sklepie jest do sprzedania i nic więcej. Szosy nie są tak uniwersalne jak marketowe "górale" i w ogóle nie mają tak wielkiego brania jak wszelakie MTB, fulle, trekkingi itp itd. Nawet wchodząc do sklepu rowerowego jak widzę jedną, góra dwie szosy to cud. Więc nie liczyłbym, że w hipermarkecie kupię szosę, ale próbować można. Pomijając już kwestię tematu, że sora jest "Be" a 105 jest "wow", to weź pod uwagę, wagę nowego roweru i jego kół za te 2tys, a wagę roweru używanego, który możesz mieć za 2tys. zł.

#19 michalos33

michalos33
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądRzekuń

Napisano 26 czerwiec 2012 - 17:48

To jak Pan napisał tak zrobiłem wysłałem wiadomość na pw. A inne osoby mają jakieś ciekawe namiarki na szosę ? Używana albo nową do 2k .

#20 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 czerwiec 2012 - 18:31

W tej cenie nawet nie zastanawiałbym się nad nówką, tylko i wyłącznie używka. Piszesz, że masz 165cm wzrostu i 78cm przekroku, masz 15lat więc jeszcze o jakieś drobne centymetry urośniesz. Pytanie o ile?? Bo może warto wziąć ramę w minimalnym zapasem. Wtedy rozmiar 52-53 powinien być ok, resztę można doregulować mostkiem. Kolejna sprawa, jeśli chcesz pełną gębą cieszyć się z jazdy szosówką, to dochodzi kilka wspomnianych akcesoriów i trochę odzieży. Czy przewidziałeś na to budżet?? Zamierzasz jeździć tylko tak dla siebie, czy może myślisz o klubie kolarskim??




Dodaj odpowiedź