Skocz do zawartości


Zdjęcie

Racibórz, Wodzisław Śląski i okolice - wspólne jazdy


52 odpowiedzi w tym temacie

#1 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 07 lipiec 2012 - 22:22

Cześć,
z racji tego, że w okolicach Raciborza i Wodzisławia Śląskiego spotykam często samotnie jeżdzących kolarzy ( np. na trasie między Olzą, Chałupkami i Krzyżanowicami i w okolicach Kuźni Raciborskiej i Rud ) doszedłem do wniosku, że można było by ustawić się kiedyś w jednym terminie i razem przejechać trasę np 70 - 80 km. W grupie zawsze lepiej pokonuje się kilometry. Jak ktoś z Was przegląda to forum to śmiało piszcie w tym temacie, a jakiś termin na pewno się znajdzie. ;-)

PS. Pozdrawiam pana Leszka z Wodzisławia Śląskiego z którym miałem dzisiaj przyjemność pojeździć po Czechach i wypić Kofolę w Starym Bohuminie! :-)

#2 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipiec 2012 - 19:51

Bywam czasami w Radlinie i kieruję się wtedy na Krzyżanowice, dalej do Czech do miejscowości Hat', Darkovice, Pist. Także jak będę znał termin najbliższego wyjazdu to się odezwę.


#3 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 09 lipiec 2012 - 20:04

Fajnie, miło będzie spotkać kogoś z forum.

#4 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 10 lipiec 2012 - 06:12

Cześć. Jestem też z okolic Raciborza. Jak będą jakieś konkrety to chętnie się przyłączę. Może umówimy się na najbliższą sobotę ?

#5 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 10 lipiec 2012 - 07:48

Sam bym zwami pojechał (mam 20km do raciborza) lecz chyba nie nadążę za wami :mrgreen: Przynajmniej jeszcze ;-)

#6 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 10 lipiec 2012 - 11:09

karolcioo, mi sobota pasuje, gdzieś tak w godzinach 8 - 10, bo popołudnie już mam zajęte. Trasa do uzgodnienia.

#7 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 10 lipiec 2012 - 13:51

Cześć mam do zaproponowania dwie trasy :
1. mniej ambitna link

2. bardziej ambitna :link

Może ktoś chętny aby się przyłączyć

#8 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 10 lipiec 2012 - 19:46

Jak o mnie chodzi to wybieram trasę "mniej ambitną". Normalnie jeżdżę po 70 - 80 km więc 100 km powinienem dać radę przejechać. W razie czego będę miał możliwość z krajówki nr 38 zjechać na wojewódzką 417 i skrócić trasę. Byle żeby deszcz nie padał.

#9 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 10 lipiec 2012 - 20:55

Jak o mnie chodzi to wybieram trasę "mniej ambitną". Normalnie jeżdżę po 70 - 80 km więc 100 km powinienem dać radę przejechać. W razie czego będę miał możliwość z krajówki nr 38 zjechać na wojewódzką 417 i skrócić trasę. Byle żeby deszcz nie padał.


Jasne! Dasz radę :-> Może ktoś jeszcze reflektuje na 100-kę w sobotę ? A jak będzie mało to drugie kółko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#10 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 14 lipiec 2012 - 11:52

Dzięki za wspólną jazdę :-D

#11 Gosc_amrek1_*

Gosc_amrek1_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2012 - 21:22

Cześć, też jestem z Raciborza. Dajcie znać kiedy planujecie następną trasę to chętnie się przyłączę ! :-)

#12 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 15 lipiec 2012 - 12:04

Moje uda po tym wypadzie domagają się regeneracji. :-D Dzięki!

#13 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 15 lipiec 2012 - 17:18

Moje uda po tym wypadzie domagają się regeneracji. :-D Dzięki!


Czyli dzisiaj spokojna jazda regeneracyjna. Ja dzisiaj powtórzyłem tą trasę . I było trochę szybciej :mrgreen: link

#14 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 19 lipiec 2012 - 20:40

Planuję na niedzielę spokojny wypad, około 85 km. Proponowana trasa -> http://www.bikemap.net/route/1713846
Start: godzina 10:00, rondo koło Auchan.
Jacyś chętni? :-D

Uwaga: trasa prowadzi przez Czechy, dlatego obowiązkowo trzeba mieć dowód osobisty!
Godzinę startu można ewentualnie zmienić, ja po prostu lubię jeździć przed południem.

#15 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 20 lipiec 2012 - 15:03

U nas szykuje się na niedzielę wypad na ANKĘ.

INFO - kolarstwo.rybnik.pl/forum

Mało szoszonów śmiga po naszych terenach. A jak już kogoś się spotka to pojedyncze sztuki. Kiedyś w Rybniku mieliśmy ustawkę to nas bywało po 15 os. Teraz, żeby jechać w 3 to jest spory wysiłek...
Teraz na niedzielę szykuje się niby 7 os. więc już powinno być w miarę fajnie... Czas pokaże co z tego wyjdzie...


A przy okazji już teraz zapraszam na 5. BDC Tour de Rybnik 2012

www [tutaj]
facebook fanpage [tutaj]
facebook event [tutaj]


Pozdrower ó?o
Robert

#16 benton77

benton77
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądRacibórz Śląsk

Napisano 21 lipiec 2012 - 22:22

Jestem z Raciborza chętnie pomykamy z kimś - poznamy nowych ludzi. Trenuje z kumplem ale zawsze raźniej w większej grupie. Preferujemy jazdę w Czechach tam są dobre górki. Trasy znamy naprawdę świetne (mało aut, dobra nawierzchnia). Jeśli ktoś chętny niech pisze. niestety mogę się ustawić na wyjazd dopiero po maratonie w Gliwicach czyli za dwa tygodnie. Teraz potrenuje nad morzem, wakacyjny wyjazd z rodzina he, he.

#17 merklin

merklin
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądWodzisław Śl.

Napisano 27 lipiec 2012 - 18:22

Witam! Jestem z okolic Wodzisławia( Krostoszowice jeśli to komuś coś mówi) Na szosie jeżdżę dopiero od tych wakacji, tak więc jestem bardzo początkujący. Kilka razy w tygodniu pokonuję krótką trasę (ok.15km- głównie z powodu braku kasku nie wypuszczam się daleko). Zastanawiam się czy jest na forum ktoś z tych okolic, i chciałby pomykać trochę po spokojnych wsiach :) Nadmieniam że raczej dam radę zrobić więcej niż 15 km :D

PS Teren jest dość pagórkowaty i nie ma zbyt wiele równego terenu

#18 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 31 lipiec 2012 - 19:27

[...]PS Teren jest dość pagórkowaty i nie ma zbyt wiele równego terenu


Chłopie co Ty piszesz :shock:
Gdzie Ty masz te pagórki dookoła :?: Teren jest zajefajny, urozmaicony!A płaskie tereny to masz w okolicy od Olzy przez Krzyżanowice aż za Racibórz...
Masz do dyspozycji jeden z lepszych terenów do treningu...
Blisko góry, hopki a to co jest w okol. Wodzisławia to zmarszczki i malutkie hopeczki...

A kask, zawsze lepiej mieć... ale nie rozumiem związku brak kasku <-> krótkie treningi.
Jak masz pecha to i pod domem będziesz miał wypadek...

...a co do kompanów to czasem ugadujemy się na www.kolarstwo.rybnik.pl/forum
Jest tam sporo osób z okolic Wodzisławia - Marklowice, Radlin.

Pozdr!

#19 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 31 lipiec 2012 - 19:51

też jestem z okolic raciborza :D do Raciborza mam 20km, Rybnika 50km i 48km do Wodzisławia :-/ no 50km to trochę daleko wliczając trening 40-90km xD. Chyba że wy pojedziecie w stronę Kędzierzyna-Koźla to dajcie znać chętnie się zabiorę jeżeli nie narzucicie koszmarnego tempa ;-). Lecz jak ktoś początkujący ma ochotę to możemy się spotkać w Raciborzu. Tak więc czekam ;D

PS.
Co do terenu to polecam trasę Racibórz-Koźle teren super co prawda to krajówka więc jeździ trochę tirów itp. ale i tak trasa ŚWIETNA nie wspominając o nawierzchni cudo :D W okolicy lepszej drogi chyba nie ma

#20 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 sierpień 2012 - 13:17

Sprawdzona, fajna trasa... Trochę płaskiego, parę hopek...

http://www.gpsies.co...imjxptytrmtzduf




Dodaj odpowiedź