Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karpacki Maraton Rowerowy. Nowy Sącz


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 lipiec 2012 - 22:27

Czytam regulamin i co widzę:

Zawodnicy będą poruszać się wyznaczoną trasą korzystając z otrzymanej mapy oraz
z oryginalnego oznaczenia szlaków Karpackiego Szlaku Rowerowego; dodatkowo
znakowane będą fragmenty nieprowadzące szlakiem oraz miejsca trudne orientacyjnie
w postaci jasnych strzałek widocznych na jezdni przed i po skrzyżowaniu
.



Ponoć w tym roku miało być normalnie, czyli trasa oznaczona.
Ponoć były też , są, dostępne projekty trasy, szukałem na stronie PTTK i nic po zakładką " trasy" nie znalazłem.

#2 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 lipiec 2012 - 08:38

Tomku, dostałem 2 tygodnie temu na maila taką ulotkę:
http://www.voila.pl/...x.php?get=1&f=1
z opisu wynika że niby jest cała trasa po szosach, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Mapka tam też jest, ale dokładność zerowa :)
Może ktoś z okolic umiałby się do niej odnieść?
Poza tym wydaję mi się, że ta mapka była wcześniej dostępna na stronie maratonu i znikła?

#3 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 09 lipiec 2012 - 19:45

Otrzymałem od organizatorów track gps, który wrzuciłem na bikemap.
http://www.bikemap.n...type=ts_terrain

Nie dam sobie głowy uciąć, że tam wszędzie są asfaltowe drogi :!:

#4 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 lipiec 2012 - 08:05

W tym roku razem z Wieśkiem Legierskim będziemy wcześniej na miejscu i objedziemy trasę. Na 100% nie dopuścimy aby miała miejsce sytuacja taka jak choćby rok temu - "zjazd po łące" ;-) Choć wrażenia były bezcenne :lol: .

Trasa będzie w 100% asfaltowa.

#5 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 10 lipiec 2012 - 08:09

Trochę bruku, tak jak na Pętli, może być :)

#6 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 lipiec 2012 - 09:43

Spróbujemy coś znaleźć a jak nie to Wiesiek przywiezie z Ochodzitej :mrgreen:

#7 Cycling

Cycling
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądGóry Świętokrzyskie

Napisano 10 lipiec 2012 - 12:21

Czy będzie można wpłacić startowe na miejscu czy tylko przelewem do 21/07 ?

#8 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 10 lipiec 2012 - 16:17

Bruk raczej ciężko będzie znaleźć no chyba że byłaby trasa przez sam Grybów, wtedy tam jakiś fragment znalazłby się.
Mam nadzieję, że w weekend znajdę czas i objadę trasę i zobaczymy czy są tam asfaltowe drogi, szczególnie te fragmenty od podjazdu pod Miłkową w stronę Jasiennej i dalej zjazd w stronę Bukowca i Lipnicy Wielkiej :?: (nie kojarzę tej drogi w ogóle).

#9 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 lipiec 2012 - 20:38

Ciekaw jestem tego objazdu.Planujemy też się wybrać ale nie w ten weekend, część teamu jedzie na TdP amatorów.
W zeszłym roku Wiesiek obiecał dopilnować oznaczenia trasy, mam nadzieje że znajdzie na to czas, jak by coś to ja mogę pomóc.

#10 Gosc_orbea29er_*

Gosc_orbea29er_*
  • Gość

Napisano 10 lipiec 2012 - 21:00

Dystans w Nowy Sączu jest za krótki około 75-80 km. Powinien być taki jak w regulaminie:
&6. Dystanse
1. W imprezach jednoetapowych, organizowanych na dwóch lub więcej dystansach zaleca się, aby kategorie K1, K2, E i H startowały na dystansie do 120 km. Dystans dla pozostałych kategorii nie powinien przekraczać 180 km.

Czyli dla pozostałych kategorii 120-180 km. Trasa według tracka nie wszędzie będzie po asfalcie, ale damy radę :)

#11 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 lipiec 2012 - 22:04

Marcin skoro regulamin określa maksymalne dystanse, to dystans może być tylko za długi. Nie może być za krótki ;-)

Mamy maratony długie, mamy krótkie czasówki, mamy etapówki no i mamy taki dystansik w Sączu ;-)

#12 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 11 lipiec 2012 - 12:54

ladnymi oplotkami to wyznaczyli... polowa z tych sciezek nie jst mi znana.Jak mi sie uda zrobie objazd i opisze wrazenia

#13 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 11 lipiec 2012 - 12:55

Prosimy o jak najszybsze info bo trzeba by już planować jaki w ten weekend wybrać wyścig :)

#14 pogromcaszos

pogromcaszos
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądJanczowa

Napisano 12 lipiec 2012 - 09:00

Według mapy na bikemap trasa powinna być w 100% asfaltowa. Jedynym odcinkiem dla mnie nie znanym jest 37-41km oraz 55-58km więc postaram się w najbliższym czasie przejechać je oraz porobić zdjęcia z objazdu.

#15 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 12 lipiec 2012 - 12:08

Będzie dostępny jakiś profil tej trasy? Orientuje się ktoś ile mniej więcej przewyższenia wyjdzie i jakie podjazdy czekają na trasie?

#16 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 lipiec 2012 - 12:12

Mniej więcej to tu jest:
http://www.bikemap.n...type=ts_terrain

Chyba że to nieaktualne...?

#17 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 13 lipiec 2012 - 09:27

Według mapy na bikemap trasa powinna być w 100% asfaltowa. Jedynym odcinkiem dla mnie nie znanym jest 37-41km oraz 55-58km więc postaram się w najbliższym czasie przejechać je oraz porobić zdjęcia z objazdu.

Pogromcaszos a ten skręt w stronę Bukowca jest za kamieniołomem czy przed bo nie kojarzę?
Drogę na Janczową i Łyczaną znam bo jechałem tamtędy kilka razy w stronę Korzennej ale tej drogi nie kojarzę w ogóle.

#18 Grzech

Grzech
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądTychy

Napisano 13 lipiec 2012 - 11:35

Czy ktoś się wybiera na nowy sącz z okolic Tychów?

#19 pogromcaszos

pogromcaszos
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądJanczowa

Napisano 13 lipiec 2012 - 13:43

ddm, Chodzi Ci o mniej więcej 15-16km. Tak to jest za kamieniołomem skręt w prawo tylko nie ten pierwszy na Korzenną. Trzeba podjechać jeszcze na Miłkową i gdy zobaczysz po lewej stronie stare zabudowania jednostki wojskowej to po około 200m na zakręcie w lewo jest droga asfaltowa w prawo koło szkoły.

#20 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 13 lipiec 2012 - 13:49

pogromcaszos czyli jest to na szczycie tego podjazdu czy jeszcze przed szczytem, bo z mapki wygląda jakby w ogóle nie trzeba było podjeżdżać na Miłkową.