Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karpacki Maraton Rowerowy. Nowy Sącz


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
64 odpowiedzi w tym temacie

#21 pogromcaszos

pogromcaszos
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądJanczowa

Napisano 13 lipiec 2012 - 14:34

Na szczycie.

#22 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 14 lipiec 2012 - 16:39

A czy jakiś org się tu wypowiada na temat trasy? Czy bedzie oznaczona,bo bez jaj żeby jechać maraton na orientację,do tego sa inne imprezy Panowie !!!!! :evil:

#23 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 14 lipiec 2012 - 18:25

A czy jakiś org się tu wypowiada na temat trasy? Czy bedzie oznaczona,bo bez jaj żeby jechać maraton na orientację,do tego sa inne imprezy Panowie !!!!! :evil:

Orga tu raczej żadnego nie ma.
Objechałem dzisiaj kawałek trasy i się pogubiłem. Zamiast zjechać w Lipnicy zjechałem w Korzennej. Trasa to wąskie wiejskie drogi asfaltowe (w tej części co przejechałem). Tylko na początku na podjeździe pod Januszową nie ma ze 30 m asfaltu ale spokojnie można szosą przejechać. Zjazdy niebezpieczne, wąskie, na zakrętach żwirek i ziemia naniesiona przez deszcz i rolników wyjeżdżających z pól. Bardzo niebezpieczny zjazd do Librantowej gdzie trzeba wyhamować do zera, poniewż jest lewoskręt na ruchliwą drogę NS - Korzenna. Podjazdy nie są długie ale dość sztywne i mocno wchodzą w nogi. Ja umierałem na podjeździe pod Starą Wieś (nie mogłem rano zjeść porządnego śniadania a do tego 2 tygodnie bez kręcenia zrobiły swoje). Dopóki jedzie się jeszcze czerwonym szlakiem rowerowym to jeszcze jest ok i można się nie zgubić ale poźniej jak trasa będzie nieoznakowana to nie jeden się zgubi. Mnie wyszło 66,34 km w 2,41 h, v śr 24,7 :oops:

#24 Gosc_Adriano__*

Gosc_Adriano__*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2012 - 20:50

Jeśli tego żwiru nikt nie uprzątnie, to raczej ciężko będzie coś docisnąć na niektórych zjazdach.
A co do nawigacji, to jeśli trasa przy każdym skręcie nie będzie oznaczona, to będzie trzeba liczyć raczej na "przewodników" :)
Przykładowo w Mogilnie skręca się na szczycie najpierw w lewo, a po chwili na zjeździe jedzie się prosto w drogę podporządkowaną (główna droga skręca w prawo, może mylić) - jeśli ktoś tam zrobi pomyłkę i zadowolony będzie sunął idealnym asfaltem 70km/h to po chwili będzie miał dodatkowy niezły podjazd do nadrobienia :)

Podjazd w Starej Wsi ma nachylenie max około 14% - najpierw średnio, później z ostrym wykończeniem. Po nim malutki zjazd i znów w górę, ale już łagodnie.

Ogólnie to trasa z profilu nudna nie jest, do tego widoki ładne.
Przydałoby się tylko typowe oznaczenia, bo trasa intuicyjna nie jest, a bez oznaczeń to nawet niebezpieczna, bo to raczej nie będzie tempo niedzielnej wycieczki turystycznej.

#25 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 16 lipiec 2012 - 20:36

i jak tam, moze ktos potwiedzic na 100% ze to bedzie wyscig po oznaczonej trasie a nie maraton na orientacje ? ;)

#26 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 lipiec 2012 - 20:52

LoveBeer, i inni.

Potwierdzam, że jeśli nie wydarzy się jakieś trzęsienie ziemi, będziemy na miejscu wcześniej z Wieśkiem i dokonamy objazdu trasy. Jeśli będzie taka potrzeba dokonamy oznakowania trasy zgodnie ze standardami z innych imprez.

Za żwirek, piasek itp. nie możemy odpowiadać bo wystarczy krótki deszcz, mocniejszy wiatr lub auto które zetnie zakręt żeby znów było tego pełno na drodze.

Przypominam również, iż imprezy odbywają się w otwartym ruchu drogowym i "dociskanie na zjazdach" często kończy się źle :-? . Walka walką, ale zdrowy rozsądek przede wszystkim.

pozdrawiam
Michał

#27 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 lipiec 2012 - 21:40

Most wiszący musi być! :mrgreen:

#28 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 16 lipiec 2012 - 22:01

Ważne zeby oznaczenie było,bo z mapkami to jakiś żart rodem z Monty Pythona

#29 Gosc_Adriano__*

Gosc_Adriano__*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2012 - 09:45

Niektóre zjazdy kończą się wjazdem na główne drogi i trzeba skręcić w lewo lub jechać prosto w inną podporządkowaną, więc myśleć trzeba i patrzeć na znaki przede wszystkim :)

Fragment w Wilczyskach może być problematyczny jak ktoś robi sobie objazd (nie ma tam chyba oznaczeń szlaku rowerowego, itd): http://7pl.pl/rower/kmr-mapka.png - zielona linia pokazuje dokładniejszą trasę, bo niebieska linia to raczej tutaj może sugerować skręt w prawo przed mostem - tam są schodki i ścieżka, da się przejechać ale nie polecam :)
Trzeba skręcić w lewo i dalej łukiem drogą prowadzącą pod mostem.

#30 eth

eth
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 21 lipiec 2012 - 19:53

Czy bedzie mozna wniesc oplate startowa na miejscu?

#31 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 lipiec 2012 - 20:02

eth, Wyślij e-mail do organizatorów, to najpewniejszy sposób komunikacji z organizatorami.

#32 BartekO

BartekO
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądTuchów

Napisano 21 lipiec 2012 - 20:43

kurde maraton za 7 dni a nic nie wiadomo.. ani na stronie ani tutaj ;P chyba przyzwyczailem sie do wysokich standardow po Galicjii ;)

#33 Cycling

Cycling
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądGóry Świętokrzyskie

Napisano 22 lipiec 2012 - 06:59

Czy bedzie mozna wniesc oplate startowa na miejscu?


pytałem organizatorkę, można na miejscu ale do piątku najpóźniej

#34 eth

eth
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 10:50

Dzięki chłopaki.
Co do trasy - byłem rok temu, i nawet jeśli ominięte zostaną fragmenty szutrowe, będzie trzeba BARDZO uważać.

#35 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 23 lipiec 2012 - 10:34

Ktoś posiada wolne miejsce w aucie na maraton? Wyjazd w sobote z rana. Okolice Katowic :)

#36 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 24 lipiec 2012 - 09:46

czy ktos by sie pisal dzisiaj na objazd trasy z okolic Sacza?raczej tez w formie przewodnika bo ja polowe z tych drog nie "czaje" raczej nie smigam nigdy takimi pobocznymi sciezkami.Godzina wyjazdu 16-16.30

#37 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 24 lipiec 2012 - 10:16

Może kogoś to zainteresuje, wysłałem maila do organizatorów i dowiedziałem się, że zapisy zostały przedłużone do czwartku do godz.10.

#38 Gosc_Adriano__*

Gosc_Adriano__*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2012 - 10:51

kr1s1983, Ja z kolegą mogę być po 16:00 w Librantowej (tam nawet łatwo dojechać), na tym ostrym zakręcie w lewo po zjeździe zaczekamy (7km trasy z bikemaps).
Możemy jechać razem do Starej Wsi (59km), czyli fragment trasy który jest najbardziej kłopotliwy.
Ale nasze tempo byłoby typowo objazdowe :)

Jak nie znajdziesz lepszej opcji, to pisz na PW.

#39 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 24 lipiec 2012 - 19:39

Coś czuję że ten start to będzie ponownie jakieś Pulp Fiction vel czeski film :-P

#40 Gosc_Adriano__*

Gosc_Adriano__*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2012 - 20:19

Trasa jest już oznaczona w taki sposób: http://photo.bikesta...enia-trasy.html
Czasami strzałki są umieszczone zaraz przed skrętami, ale ogólnie jest nawet OK, trzeba patrzeć na asfalt.
Miejsca gdzie nie powinno się wjeżdżać są oznaczone krzyżykami.
Tam gdzie są oznaczenia szlaków rowerowych znajdują się również strzałki.

W Starej Wsi spotkałem strażaka, rozmawialiśmy chwilę, mówił że mają zabezpieczać zjazd do Starej Wsi - asfalt tam pod koniec zjazdu nie jest najlepszy, z dziurami po bokach - mają one być oznaczone takimi drogowymi pachołkami aby były lepiej widoczne. Także lewoskręt na końcu zjazdu ma być zabezpieczony (chyba dobrze zrozumiałem).
Można spodziewać się, że strażacy z innych miejscowości zajmą się innymi fragmentami trasy.