Skocz do zawartości


koła dobór zamiast mavic


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2012 - 22:03

chłopaczki jakie koła polecacie ,jeżdżę na aksiumach ,ale wkurza mnie ich centrowanie ,maja za mało szprych i odczuwam to w sztywności a ważę zaledwie 70kg . Chociaż to może rzeczywiście zależy od mojego stylu jazdy na gorszej drodze z reguły nie stopuje .Zrozumiałe jest że siłą rzeczy na polskich drogach trudno jest utrzymać koło ,ale kolega ma eastony i tucze szosę po mieście ,nie centrował ani razu od roku i śmiga równo po w zasadzie bezdrożach (system polskich dróg lepik + kamyczki) i nic im nie jest .Zastanawiałem się na wymianą na EA 50 ,są w przystępnej cenie, tylko mało szprych ,podobają mi się również ksyrum sl i zwykłe ,tylko nie wiem jak z nimi ,ilość szprych ta sama ,a jak z wytrzymałością ?Nie ma mowy o składaniu ,nie mam o tym pojęcia . Słyszałem również o niezawodności kół campa ,vento czy innych tańszych modeli ,czy rzeczywiście tak jest ?

#2 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 19 lipiec 2012 - 22:16

dominik28382, miałem mavici aksium i przez 3 lata centrowane były tylko raz przed sprzedażą "dla świętego spokoju" a toczyły się idealnie... nie wiem w takim razie co ty z nimi robisz.. :roll:

#3 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2012 - 22:25

Słyszałem również o niezawodności kół campa ,vento czy innych tańszych modeli ,czy rzeczywiście tak jest ?


Campa Vento sztywne i nie do zarżnięcia nawet pod jeźdzcem 100 kilowym ;-)

#4 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2012 - 01:38

Nie ma mowy o składaniu ,nie mam o tym pojęcia .


Słaba wymówka. Zamów klasyczne koła na 32 lub 36 szprychach (cieniowanych lub płaskich) u kogoś, kto ma pojęcie i będziesz miał spokój.

#5 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2012 - 08:45

Ech, z tymi składanymi kołami też różnie bywa. Jak masz zaufanego mechanika to składaj. Jak nie to daj sobie spokój i kup gotowe. Ze źle poskładanymi są tylko kłopoty - za słabo naciągnięte - biją, za mocno naciągnięte szprychy - pękają. Zanim jeździc człowiek się tylko wk....i jezdzi - ale do serwisu.

Koła dobrej firmy 20 szprych z przodu i 24 z tyłu i koła są na lata. Dają radę i przy 100 kg obciązenia, zero problemów. Polecam Mavic Ksyrium Equipe.


Tu masz je taniej niż te Eastony

http://rowerowysklep...l-o_l_3628.html

#6 Gosc_dominik28382_*

Gosc_dominik28382_*
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2012 - 21:29

podejrzewam że po prostu przez serwisanta mogły być kiepsko napięte szprychy i dlatego .

#7 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 23 sierpień 2012 - 07:54

Słyszałem również o niezawodności kół campa ,vento czy innych tańszych modeli ,czy rzeczywiście tak jest ?


Potwierdzam , ważę ca. 100 kg i jeżdżę w maratonach, bez zwracania szczególnej uwagi na każdą dziurę w drodze.Posiadam komplet campy eurus/zonda , po 4000 km w tym roku żadnego bicia ,pęknięć ani innych usterek , nie wymagają centrowania -koła po prostu pancerne i niezawodne-dla mnie super. Myślałem o zmianie na jakieś bardziej efektowne(szpanerskie;)) obręcze ,ale po opiniach na temat maviców chociażby dałem spokój.



Dodaj odpowiedź