Skocz do zawartości


Linki i pancerze


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2008 - 14:15

Witam. Od kilku dni nurtuje mnie takowy problem: jakiś czas temu siadła mi prawa klamka. Od kolegi z forum kupiłem używki niewiele śmigane. Podczas gdy robiłem porządek na kierownicy ze starymi klamotami w sumie bez większego zastanowienia wywaliłem także stare linki i pancerze. Pomyślałem tylko, że skoro taki już remoncik robię to przy okazji linki też wymienię bo od nowości nie były zmieniane. I tyle...
Problem zauważyłem jak na internecie z ciekawości zacząłem szukać nowych linek i pancerzy. Przede wszystkim znalazłem coś takiego:

http://centrumrowero...d=1&skid=1&l=pl
http://centrumrowero...d=1&skid=1&l=pl

i od razu odechciało mi się szukać jak zobaczyłem te ceny. Co prawda to DA ale innych grup nie znalazłem, podejrzewam, że pewno w ogóle nie ma linek do niższych grup Sh...
To ja dziękuję, żeby za wymianę linek płacić stówkę z przesyłką, dlatego takie pytanka mam;
czy istnieje jakaś tańsza alternatywa dla w/w zestawów? Cały osprzęt mam Sh i takie też chciałem kupić linki- żeby nie kupować jakiegoś gówna made in china co sprzedają za 2zł za metr... Ewentualnie niekoniecznie shimanowskie ale takie, żeby to porządnie działało przez jakiś czas i żeby po jednej deszczowej wycieczce nie rdzewiało...

Jeszcze coś takiego znalazłem

http://www.decathlon...ierdz-34922968/

ale z natury jak na czymś pisze: do każdego/ wszystkiego to od razu szukam czegoś innego. Czy taka decathlonowa linka dobrze by grała z osprzętem Sh?

Co w ogóle z doświadczenia mogą powiedzieć na temat doboru linek i pancerzy bardziej zaawansowani szosowcy/ majsterkowicze rowerowi?
Pozdro!

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 wrzesień 2008 - 14:31

Kup zwykły pancerz np. Accent i stalowe linki. Linki bez teflonu, bo dobre teflonowe są drogie a z tanich ten niby-teflon schodzi i robi syf w pancerzu. Pancerze Accent są smarowane w środku (co w przypadku niektórych firm wcale nie jest takie oczywiste). Pancerze utnij jakimiś dobrymi nożycami, żeby nie zgnieść końcówki, Po ucięciu teflonowy przewodzik rozepchnij końcówką noża bo będzie zasklepiona. Pozakładaj metalowe końcówki na pancerz. Linki podocinaj tez czymś ostrym i zalutuj końcówki lub po prostu załóż aluminiowe czopki, które zagnieciesz kombinerkami (najlepiej tą częścią do cięcia drutów jeśli jest odpowiednio stępiona). Jeśli zalutujesz końcówki to linkę da się w razie potrzeby wyjąc i założyć ponownie, a jeśli zaciśniesz czopek to po jego zdjęciu końcówka linki się postrzępi.
Takie pancerze pochodzą długo i płynnie. Nie musi być uszczelnienia bo szosa to nie MTB i czas życia pancerzy jest znacznie dłuższy.

#3 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:02

Przy okazji - kupiłem w Leroy Merlin nożyce do cięcia drutu, żeby mieć czy ciąć pancerze i linki przy składaniu maszyny. Odpowiednie nożyce 300mm kosztowały mnie niecałe 20zł a tną równo, czysto, elegancko :) Jest jeszcze taki sprzęt do przycinania końcówek drutów i zdejmowania izolacji - przydaje się do wyrównania lekko spłaszczonych (jeśli już) końcówek pancerzy.

#4 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2008 - 17:34

Kup zwykły pancerz np. Accent i stalowe linki.


Czyli rozumiem, że bez żadnego oznaczenia typu: do rowerów szosowych albo MTB, nie?
Pozdro!

#5 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 wrzesień 2008 - 17:40

Linki mają różne końcówki i tutaj musisz prosić szosowe. Pancerze zwykłe czarne są najlepsze. Nie kupuj przypadkiem tego kolorowego badziewia z Allegro. Kiedyś widziałem tam takie mieniące się różnymi kolorami :D Popelina, że głowa jest mała.

#6 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 20 wrzesień 2008 - 11:19

Nie kupuj przypadkiem tego kolorowego badziewia z Allegro.


Ani bym takiego szmelcu do roweru nie założył a już na pewno nie pokazał bym się takim rowerem ludziom :mrgreen: ...

http://bajkszop.com/...&szukaj_opis=1]

Znalazłem np. coś takiego- o tym mówiłeś?

Do tego linki, np. takie:
http://bajkszop.com/...ki-teflon-szosa
http://bajkszop.com/...anizowana-szosa

BTW. Czym różni się galwanizowana od teflonowej, tzn. generalnie wiem czym, chodzi mi o to jakie są różnice w użytkowaniu takowych linek. I jeszcze jedno; co to znaczy, że

50 gramowe cynkowe pokrycie pokrycie zapewnia 50 godzinną ochronę przed korozją (rdzą).

?
Czyli po 50 godzinach jazdy będzie pojawiać się rdza???
Pozdro!

#7 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 wrzesień 2008 - 14:57

A co ja pisałem? Pisałem, żeby nie brac taniej teflonowej bo to jest nie trwałe badziewie, w sensie, że ten niby-teflon szybko schodzi z linki, a w Clarks'ach szczególine szybko.
Te 50h to jakaś bzdura. Może w mokrych warunkach, takich jak na maratonach, po uszy w błocie.
Pancerz Accent może być, linki najtańsze nie pokrywane żadnych g*****. Jedne co by się przydało to mieć linki szlifowane, czyli okrągłe. Nieszlifowane w przekroju przypominają obrysem zewnętrznym kwiatek, rumianek konkretnie :D
A nie prościej wybrać się do obojętnie jakiego sklepu rowerowego w okolicy?
Musze jeszcze ostrzec Cię przed kompletami: pancerz + linka sprzedawane bez żadnego opakowania w cenie ~3,50 zł za odcinek taki, że wystarczy na pociągnięcie po ramie do tylnej przerzutki. Takie badziewie nie ma nawet linki teflonowej w pancerzu i tym samym nie sa nasmarowane.
Krótko: bierz pancerz z metra cięty i linki stalowe galwanizowane w kolorze srebrnym. Czarnych unikaj bo w cenie, która Cię interesuje to szmelc będzie.

#8 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 20 wrzesień 2008 - 19:15

Oki, mniej więcej się orientuję.
Pancerze zostaną te Accenta a linki jakieś ze sklepu, np. tego:
http://www.skleprowerowy-duda.pl
bo mam do niego niedaleko.
Dzięki serdeczne Karbon.
Pozdro!

#9 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 wrzesień 2008 - 19:24

U Dudy będą mieli też pancerze. Szkoda, żebyś płacił 10 zł za przesyłkę. To nie jest towar deficytowy i wszędzie to mają.

#10 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 24 styczeń 2010 - 12:01

o co chodzi z niekomaptybilnością Nokona i innych z Campą 11?

#11 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 styczeń 2010 - 15:28

Shimanowskie pancerze są w kawałkach po ok 3-3.50 zł/sz , przerzutkowe, SP-40 wypełniony smarem już z końcówkami
Zwykły zestaw linek i pancerzy do szosy z pancerzami Shimano to koszt ok 17 zł przód i tył.

Y60098080 - Zestaw linek nierdzewnych pancerzy do przerzutki DURAACE - 36 zł


Y80098070 - Zestaw linek nierdzewnych i pancerzy do hamulcy DURA-ACE - ok 42 zł

Teflonowane linki stosuje sie wyłącznie z pancerzami z końcówkami do tego przystosowanymi - uszczelnione oringiem gumowym - zapobiega to dodatkowo ocieraniu linki.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#12 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 24 styczeń 2010 - 16:46

Shimanowskie pancerze są w kawałkach po ok 3-3.50 zł/sz , przerzutkowe, SP-40 wypełniony smarem już z końcówkami
Zwykły zestaw linek i pancerzy do szosy z pancerzami Shimano to koszt ok 17 zł przód i tył.


Od dwoch lat ich uzywam sa naprawde super wiec rowniez polecam :-P

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#13 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 31 październik 2010 - 20:46

Trochę z innej beczki...
Wiecie może gdzie można nabyć tego typu ochraniacze na pancerze?

Dołączona grafika

Były swego czasu na ebayu, ale jakoś poznikały. A może ktoś nabył takie w większej ilości i byłby skłonny się podzielić?

#14 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 01 listopad 2010 - 12:57

thorian, na allegro są koraliki na linki - chyba, że uda Ci się je wciągnąć na pancerz ;) Koralików na pancerz na allegro nie widzę.

Ja na rowerze mam od nowości na ramie naklejoną okrągłą naklejkę w tym miejscu i tego typu firmowy silikon - http://www.sklep.cyk...uct&prod_id=516 . Bez niego zdarzało się, że pancerz potrafił stukać o ramę.

Jakości zdjęcia i zaflejenia roweru nie oceniaj ;) Wygląda to tak:

Dołączona grafika Naklejka po dwóch latach zaczyna się powoli odklejać.

#15 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 01 listopad 2010 - 16:26

thorian,

Wiem ze w Decathlonie są. Tylko większe niż na foto co dałeś.

http://www.velo.com....=1&pk=%&id=1406

Accent też takie produkuje. Więc pytaj w Dobrych Sklepach Rowerowych :mrgreen:

#16 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 01 listopad 2010 - 17:05

Takich koralików linkowych raczej na pancerze wcisnąć się nie da, ale wiem, że są też wersję właśnie na pancerze. To co widać na zdjęciu to nie koralik ani sylikon. Jest to jakby termokurczliwa linka, która okręca się wokół pancerza... o tak



Sylikony wiem, można łatwo dostać, ale wg mnie są mało estetyczne i raczej wolał bym ich uniknąć, a takiej linki praktycznie nie widać. No i oczywiście waga :mrgreen: :mrgreen: Jeśli nie znajdę to pozostanie sama przeźroczysta naklejka.

#17 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 01 listopad 2010 - 18:31

thorian, zdjecie słabe, bo telefon do bani ostrzy(doniczka zamiast linki;)), a nie chciało mi się wracać na podwórko..
To jest silikon z logien CANYON, którego nie widać - wiem, bo ściągałem go już kiedyś i wciskałem na nowo - szło ciężko jak cholera ;>

Bez naklejki też się powinien dobrze sprawować.

#18 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 01 listopad 2010 - 19:27

PsYhOl, mówiąc o zdjęciu miałem na myśli tego scott'a i ten rodzaj ochraniacza ;-)
A może zamiast kupować i szukać dało by radę zrobić coś podobnego. Tylko z czego? Istnieje coś takiego jak sylikonowe linki?

#19 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 01 listopad 2010 - 20:45

thorian, może jakieś małe oringi? W pracy mam pełno różnych rozmiarów. Pojutrze mam nockę, więc sprawdzę ich średnicę i jak będą pasowały, to wezmę ich trochę - wyślę Ci je listem. Ale niczego nie obiecuję - najpierw muszę sprawdzić czy te, które kojarzę rzeczywiście spasują średnicą na pancerz.

#20 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 02 listopad 2010 - 10:27

a co powiecie na gumowe uszczelki hydrauliczne? :D



Dodaj odpowiedź