Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najbardziej "szosowe" miasta, miasteczka i wsie.


43 odpowiedzi w tym temacie

#21 pepek86

pepek86
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Skądpietrzykowice

Napisano 09 październik 2008 - 12:34

wiem że bardzo dużo!!! (myślałem ze może ktoś na forum jest z Żywca)
ale na drogach po których sie teraz troche boje jeżdzić
(miąłem dość poważny wypadek 2 miesiące temu) i śmigam tylko po odludziach :)

#22 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2008 - 21:45

Z samego Żywca to nie wiem :mrgreen: - popatrz na mój podpis.. są ludzie z Bielska, Kęty, Czechwice, Pszczyna, Rybnik... trochę by się nazbierało.

A tak poważnie - miło widzieć 100% "ziomala" na forum - to już mamy dwie kolarki we wsi :lol:

#23 pepek86

pepek86
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Skądpietrzykowice

Napisano 10 październik 2008 - 10:17

heheh:)

co najmniej 2 kolarki na ok 4000 ludzi w naszej wiosce:)

#24 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 11 październik 2008 - 11:02

U nas w okol. Rybnika kolarzy jest od groma, ale jakoś, żeby ZEBRAĆ większa ekipę to raczej ciężko... z samego Rybnika OSOBIŚCIE znam ok 15 kolarzy... a jeszce jest cała masa ludzi których NIE ZNAM, no i ludzie z okolicznych miast, miasteczek i wsi....

P.S.
Pytanie jak zebrać wszsytkich lub prawie wszystkich z okolicy w jednym miejscu i o jednym czasie :->

#25 Basler

Basler
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGrójec

Napisano 14 październik 2008 - 20:21

to widze że ja w raju żyję :) w okolicy grójca mamy 11 śmigaczy : )))))

#26 slawek2910

slawek2910
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Skądtoruń

Napisano 15 październik 2008 - 05:48

W Toruniu jest nas dużo>
Samych mastersów jest ponad 30 .
A chłopaków z klubu Pacific jeszcze więcej

#27 Johny

Johny
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądOstrowiec Św.

Napisano 23 październik 2008 - 21:33

Tak przeglądałem statystyki i proszę.
Taki ogólny ranking :-D

Skąd są użytkownicy
Pozycja...........Skąd..........Ilu
1..............Warszawa.........102
2..............Poznań..............55
3..............Kraków.............36
4..............Łódź.................25
5..............Lublin................24
6..............Wrocław............24
7..............Gdansk.............21
8..............Polska..............21
9..............Katowice...........19
10.............Rybnik..............16

#28 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 27 październik 2008 - 11:38

Biorąc pod uwagę amatorów a nie zawodników zklubu to najwiekszym kolarskim szosowym miastem jest Łódz i okolice.

Po pierwsze świadczy o tym że Łodziacy koszą w Mastersach.
Po drugie w Łodzi w sobote i niedzile na wszelkiego rodzaju ustawkach jest danego dnia okołó 200-250 ludzi na ustawkach. W Łodzi tego samego dnia np. wniedzile sa równoległe nastepując eustawki

Wycieczkowa - 40-60 osób
Maniakowo 40-60 osób
Polo Aleksandrów - 10-15 osób
Wola Rakowa ( Andrespol ) - 20-40 osób

itd. itd.

reasumująć Łódz jest centrum szosowego matorskiego kolarstwa.


Tompoz


P.s. sukcesy Łódzkich mastersów wynikają przedewszyskich z tego że w Łodzi można nawet w przeciagu tygodnia wziać udział np. w 4 ustawkach każdej innego dnia i tam trenowac forme wytryzmałośc specjkalna zachowanie wpeletonie itd. itd.

#29 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 01 listopad 2008 - 13:37

Sławne kolarsko miasto Łódz , nic tylko zazdrościc, Jestem z Włocławka , a w Łodzi czuję się jak u siebie ,znam starych mastersiaków ,ludzi w sklepach rowerowych i serwisach . Fajne macie paki ,ale ja też nie próżnowałem i tu odpowiedz na pytanie Roberta - jak złapac ludzi w jednym miejscu i o jednej porze. Znajdz punkt w centrum miasta ,kilka osób które zechcą jeżdzic i agitujcie innych . Zadziała , u nas choc różnie to bywało ,w tej chwili regularnie spotyka się ok. 20 osób . Mamy swoje klubowe ciuchy ,razem jezdzimy na zawody ,a oprócz nas ,trochę z boku też jeżdzi kilkanaście osób. www.wtr.cxc.pl

#30 Robert_Rybnik

Robert_Rybnik
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • SkądRybnik

Napisano 09 listopad 2008 - 10:07

(...) i tu odpowiedz na pytanie Roberta - jak złapac ludzi w jednym miejscu i o jednej porze. Znajdz punkt w centrum miasta ,kilka osób które zechcą jeżdzic i agitujcie innych . Zadziała , u nas choc różnie to bywało ,w tej chwili regularnie spotyka się ok. 20 osób . Mamy swoje klubowe ciuchy ,razem jezdzimy na zawody ,a oprócz nas ,trochę z boku też jeżdzi kilkanaście osób. www.wtr.cxc.pl


Hehe ;-)

No to właśnie działamy tak w Rybniku i okolicach...
Od 2 lat funkcjonuje AGK Rybnik, mamy stały punkt spotkań...
Dorobiliśmy sie ciuchów AGK Rybnik...
Tylko ludzi jakoś mało... :-/
Na trasie spotyka się trochę ludu... No, ale, żeby tak pojechać większa paczką to raz za ruski rok...
Mamy w AGK R-k ok 25 kolarzy, do tego zgłaszają sie nowi, takzę zobaczymy jak będzie wyglądał sezon 2009... Oby lepiej od sezonu 2008 i gorzej niż 2010 :-P

#31 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 10 listopad 2008 - 13:02

w Kołobrzegu jest chyba spora grupa dobrych zawodników, ale że ja jestem kolarzem raczej miejskim, wole przemykac sobie miedzy autami, troche adrenalinki, i szczerze mówiąc, w miescie kolarza widzialem może z 2 razy po miescie, nie wiem ktoredy oni jeżdzą, ale czesto widze naprawde konkretne rowery u kolegi w rowerowym ktory zna całą Kołobrzeską elite, i widac tam czasem rowery w pełni karbonowe, na calym duraace, wiec cos sie dzieje, aczkolwiek ja jestem całkiem obok

#32 Gosc_cigane_*

Gosc_cigane_*
  • Gość

Napisano 10 listopad 2008 - 13:12

Paru kolarzy śmiga po powiecie Drawskim, ale raczej rozproszeni...ciężko się zgrać w mały peleton, sam jeżdżę samotnie od 3 miesięcy ;-) a szkoda bo naliczyłem około 10 kolarzy z samego 14 tysięcznego Drawska Pomorskiego..mam zamiar oblecieć trasy supermaratonów łobeskiego i kołobrzeskiego to może kogoś spotkam...

#33 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 10 listopad 2008 - 13:55

W Kołobrzegu bywam raz w roku ,na maratonie ,a wiem ,że są dwie amatorskie grupy
" bicykl" i KTC . Internet to wygoda i jeśli tylko chcesz złapiesz ich napewno..
Jedna z siedzib jest na Katedralnej.

#34 Adaasko

Adaasko
  • Użytkownik
  • 484 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 10 listopad 2008 - 18:12

Rebe, ja wiem że jest grupa Bicykl, ale mam rowerek na singlu, na rower wyjezdzam dla czystej rekreacji, ja wychodze pojezdzic, a nie na trening, jeżdze w dżinsach, i głownie po miescie, wiec raczej nie mial bym i tak z kim jezdzic :)

#35 petruss1990

petruss1990
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądHrubieszów/Lublin

Napisano 11 grudzień 2008 - 09:40

U nas w Hrubieszowie oktywnie jeździ nas około 15-20 kolarzy, dużo jeździ trekingowo.
Jest stowarzyszenie Hrubieszów na rowerach, organizuje ono rajdy rodzinne turystyczne zagraniczne w przyszłym sezonie ma być 8 imprez sportowych. zapraszam ludzi z poza.

wszystkie inf na: www.hrubieszownarowerach.hru.pl

#36 TyRaN

TyRaN
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 23 styczeń 2009 - 17:53

U mnie, w grocholicach, dzielnicy Bełchatowa jeżdżą dwie osoby.
Jeździć się da, stan dróg jest dość dobry(jak na Polskie drogi oczywiście). Chcę również dodać iż w tej niewielkiej dzielnicy do roku organizowany jest wyścig.

#37 Mike93_KMI

Mike93_KMI
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • SkądWioska

Napisano 09 luty 2009 - 12:16

U mnie w jest sporo kolarzy ok 2 niedaleko Miechowa i ok może 10 w Miechowie - tam sa nawet organizowane wyścigi szosowe - ostatnio jakoś w październiku był 24 H wyscig

#38 dawidek102

dawidek102
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądChoszczno

Napisano 19 luty 2009 - 21:06

U mnie w mieście 16tys. mieszkańców jest ponad 20 szosowców bardziej lub mniej zaawansowanych.
Organizowanych jest do tego kilka wyścigów takich jak:
KRYTERIUM KOLARSKIE MEMORIAŁ Z.WEISSA
super maraton - Pętla Drawska
CZASÓWKA CHOSZCZEŃSKA 17KM
A także dość często przez Choszczno biegnie trasa większych wyścigów
No i nie chwaląc sie mamy jeszcze aleje gwiazd kolarstwa :)
http://crs.choszczno...php?album_id=24

#39 Gosc_dumal_*

Gosc_dumal_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2009 - 21:31

U mnie w Sztumie jezdzi okolo 18 osob na 10tys mieszkancow (widze ze to i tak sporo 8-) )
z czego 5 (razem ze mna :-D ) sciga sie na zawodach...

#40 dilehr

dilehr
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądGliwice

Napisano 14 marzec 2009 - 10:23

Witam wszystkich.
To moja pierwsza wypowiedź na tym forum ;-)
Od paru miesięcy nosiłem się z zakupem szosy, ale ponieważ doświadczenia moje w tym temacie było zerowe, a fundusze jeszcze mniejsze ( ;-) ), więc jedyne na co mogłem sobie pozwolić to używany starszy rower. Aby dopasować sobie rozmiar ramy pojechałem do gliwickiego Decathlonu. Obszedłem cały sklep, a tam 2 - słowie DWIE - szosy... Pytam się więc sprzedawcy czy nie mają innych modeli. W odpowiedzi dowiedziałem się, że z powodu bardzo niskiego zainteresowania szosami w regionie likwidują całkowicie tego typu dział (zostały tylko MTB i trekingowe)
Mam tylko nadzieję, że gdy niedługo będę pomykał gliwickimi traktami spotkam jednak kogoś z Braci 8-)
Pozdrawiam!



Dodaj odpowiedź