Skocz do zawartości


Nowości sprzętowe


2551 odpowiedzi w tym temacie

#1781 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 08 maj 2019 - 13:23

Phi, ja to czekam na hamulce elektryczne :)


  • cauchy lubi to

#1782 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 maj 2019 - 15:36

Chyba postojowy :D


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1783 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maj 2019 - 08:41

my tu gadu gadu a tu Shimano wypuściło 12rz XT i SLX 

https://portal.bikew...100_i_slx_m7100



#1784 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 31 maj 2019 - 15:53

Raczej oczekiwane. Konkurencja ma to trzeba tez mieć. Łatwiej naciągnąć nabywcę na inwestycje ze średniej półki niż z wysokiej.

#1785 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maj 2019 - 19:30

oczekiwane jasne, ale nie spodziewałem się tak szybko :)

to co, na TdF pojawi się DA i Ultegra  12s? 



#1786 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 31 maj 2019 - 19:40

Ultegra nie pojawi się na TdF ;)


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1787 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 31 maj 2019 - 19:41

Poczytaj rumorsy może już coś oficjalnego się pokazało.
Czy szybko? Xtr 12 sp jest chyba? z 2018. Mało dochodowy segment, dwa niższe na rynku o wiele bardziej.
Cieszy że nie ma tylko 1x z przodu bo ja nawet z większymi kaseta i tak chcę mieć z przodu więcej. Choć nie wiem co by się musialo stać bym nabył, powrotu w teren nie widzę dla siebie :)

#1788 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 maj 2019 - 20:55

Musieli szybko wprowadzić XT, bo XTR realnie nie był dostępny z powodu pożaru fabryki, która XTR-a produkowała. Poza tym z pewnością poczuli, że mocno spóźnili się w wielu segmentach rynku i kompletnie przespali rewolucję związaną z 1x.

 

Ciekawi mnie teraz, jak dużo czasu minie, zanim MicroSpline choć trochę się upowszechni, bo na razie widzę w tym bardzo duży problem. Jedynym ratunkiem dla Shimano mogą być w tym momencie kasety innych producentów, np. Sunrace'a albo Miche, ale wg mnie to i tak nie był specjalnie mądry ruch.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1789 Szymi77

Szymi77
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 01 czerwiec 2019 - 01:00

Cześć, co polecicie z nowszych przerzutek tylnych, niestety budżet skromny bo 70zł ?
  • YamaY lubi to

#1790 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 01 czerwiec 2019 - 03:12

Nie podałeś ilości przełożeń, czy z przodu są dwa, czy trzy blaty i na jakiej kasecie będziesz jeździł (zakres ilości zębów). Po samej cenie to dasz radę może kupić Clarisa, a dokładnie w cenie chodzą Acery. Szukając używki możesz kupić coś lepszego, ale trzeba ocenić stan.

 

To pytanie raczej nie pasuje do tego tematu, który jest o świeżych patentach. Proponuję założyć swój, nowy, gdzie będziemy mogli pomóc. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1791 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2019 - 09:07

Musieli szybko wprowadzić XT, bo XTR realnie nie był dostępny z powodu pożaru fabryki, która XTR-a produkowała. Poza tym z pewnością poczuli, że mocno spóźnili się w wielu segmentach rynku i kompletnie przespali rewolucję związaną z 1x.

Ciekawi mnie teraz, jak dużo czasu minie, zanim MicroSpline choć trochę się upowszechni, bo na razie widzę w tym bardzo duży problem. Jedynym ratunkiem dla Shimano mogą być w tym momencie kasety innych producentów, np. Sunrace'a albo Miche, ale wg mnie to i tak nie był specjalnie mądry ruch.


Jeśli nie będzie na to patentu to się upowszechni, jak xd Srama.
Jeśli będą to trzymać jako zastrzeżone dla siebie to stracą bo piasty ichnie to mało popularny towar.

#1792 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 czerwiec 2019 - 09:37

Tyle, że xD też nie jest do końca otwarte. Sram musi się zgodzić na produkcję przez daną firmę.



#1793 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 czerwiec 2019 - 10:29

Dokładnie. I tak samo, przynajmniej na początku, jest z MicroSpline.

 

Jedyny plus MS w porównaniu do xD jest taki, ze podpiera kasetę na całej szerokości, więc daje możliwość produkcji prostszych konstrukcyjnie (=tańszych) kaset. Z tej perspektywy trzeba przyznać, ze xD to konstrukcyjna katastrofa :) Natomiast nie ma się co czarować, w obu przypadkach celem zabiegu jest po prostu przyblokowanie innych firm i wymuszenie kolejnego niepotrzebnego standardu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1794 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2019 - 11:25

Tyle, że xD też nie jest do końca otwarte. Sram musi się zgodzić na produkcję przez daną firmę.


Ciekawe jak to wygląda, Sram jest marginalne obecny na rynku piast z Shimano trochę lepiej, choć ich piasty są też rzadko w kołach.
Nie wiem jak w Polsce ale tu gdzie pracowałem i teraz pracuję piast powyżej alivio w kołach praktycznie nie było i nie ma.
10 lat, 1 piasta xtr, jedne koła xt, chyba dwie piasty xt na grubą oś i ze dwie xt ze zwykłą.

#1795 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 czerwiec 2019 - 11:57

Z szosowym standardem +1,85 mm była ta sama wątpliwość, ale koła pojawiły się szybko. Shimano nie da wyboru: chcesz iść naprzód, wymień koła.

 

Dla pozostałych będzie zawsze Sunrace (który robi naprawdę świetne kasety).


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1796 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 czerwiec 2019 - 15:03

Ciekawe jak to wygląda, Sram jest marginalne obecny na rynku piast z Shimano trochę lepiej, choć ich piasty są też rzadko w kołach.
Nie wiem jak w Polsce ale tu gdzie pracowałem i teraz pracuję piast powyżej alivio w kołach praktycznie nie było i nie ma.
10 lat, 1 piasta xtr, jedne koła xt, chyba dwie piasty xt na grubą oś i ze dwie xt ze zwykłą.

 

Sram z czasem się otworzył i obecnie każdy producent ma ich bębenki. Na początku tak różowo nie było, podobnie jak z Microspline.

 

Ciekawa jest inna kwestia - czy Shimano stwierdziło, że nie chce korzystać z pomysłów Srama czy to Sram się na nich wypiął i powiedział, że nie dostaną licencji?

 

Mi się osobiście bardziej podoba podejście Shimano. Nie ogranicza konstrukcji kasety do drogich jednoczęściowych. Do tego już oferują 2 rozpiętości, gdzie Sram uparcie trzyma się jednej wielkości kasety. Mam nadzieję, że Shimano uwzględniło, że bębenki będą z amelinium i problem z wcinaniem się kasety będzie przeszłością.



#1797 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 czerwiec 2019 - 16:52

Obstawiam jeszcze inne rozwiązanie: od samego początku chodziło o zmuszenie klientów, którzy kupili rower z osprzętem Shimano, do pozostania w ich ekosystemie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1798 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2019 - 20:20

Sram z czasem się otworzył i obecnie każdy producent ma ich bębenki. Na początku tak różowo nie było, podobnie jak z Microspline.

Ciekawa jest inna kwestia - czy Shimano stwierdziło, że nie chce korzystać z pomysłów Srama czy to Sram się na nich wypiął i powiedział, że nie dostaną licencji?

Mi się osobiście bardziej podoba podejście Shimano. Nie ogranicza konstrukcji kasety do drogich jednoczęściowych. Do tego już oferują 2 rozpiętości, gdzie Sram uparcie trzyma się jednej wielkości kasety. Mam nadzieję, że Shimano uwzględniło, że bębenki będą z amelinium i problem z wcinaniem się kasety będzie przeszłością.


To tak jakbyś zapytał dlaczego Shimano nie chce bębenków Campy. A Campa klamek Shimano.
Poza tym Sram był pierwszy, co niekoniecznie znaczy najlepszy.
Sram się nie otwierał. Zwyczajnie musiał coś zrobić żeby ich kaseta weszła na rynek bo w segmencie kół i piast są ziarnkiem w piaskownicy.

#1799 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 27 czerwiec 2019 - 22:07

Nie wiem czy do końca dobry temat, ale zaintrygowała mnie taka oto ciekawostka:
https://youtu.be/qIzT9QTzlEk?t=686- od tego momentu zaczyna sie motyw z uchwytem na bidon.

Jak dla mnie zajefajne rozwiązanie.



#1800 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwiec 2019 - 07:11

A gdzie opcja dla leworęcznych :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź