Skocz do zawartości


Zdjęcie

szytki


1635 odpowiedzi w tym temacie

#1401 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 czerwiec 2018 - 07:29

nick, nie pamiętam teraz dokładnie, chyba oploty pękały czy coś? P-R też tam były, musisz poczytać sobie, ale dość sporo negatywów było.



#1402 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 14 czerwiec 2018 - 07:46

Same z siebie się rozkleiły - zaczął się robić balon na boku szytki, w dwóch miejscach. Gdyby to jeszcze była ta szytka, którą dwa razy obracałem to może to by była przyczyna. Ale tą jak założyłem to po za pompowaniem nic innego z nią nie robiłem.

Co do Pit Stopa to sprawa pewnie na osobny temat. Wcześniej mnie nie zawiódł, załatał dużą dziurę, taką której nie znalazłem na tej szytce.

Co do uciekania powietrza przez ścianki to pewnie w jakimś stopniu ucieka. Ale gdyby w każdej szytce uciekało tak jak ma to miejsce w tym przypadku to gwarantuję, że nie zdążyłbyś butów założyć :)

 

 


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#1403 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 czerwiec 2018 - 08:52

To chyba nie mowimy o tym samym. Balon na boku szytki? Jakby to byla tasma "base tape" to nawet moglbys tego nie zauwazyc, cisnienie i tak trzymaloby szytke na obreczy. Moze strzelil oplot, wtedy napompowana szytka, w miejscu uszkodzenia przybiera dziwne ksztalty (?).
Tak czy inaczej, tez bym reklamowal.

#1404 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 14 czerwiec 2018 - 10:47

Na razie 1 komplet ma tylko 1500km więc za wiele nie mogę powiedzieć. Ale - na przodzie widać jeszcze szew i są idealnie okrągłe, co nie zawsze jest nawet w markowych oponach. Może nie za wysoka waga /68-70/ pomaga.  pozdr



#1405 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 14 czerwiec 2018 - 13:00

To chyba nie mowimy o tym samym. Balon na boku szytki? Jakby to byla tasma "base tape" to nawet moglbys tego nie zauwazyc, cisnienie i tak trzymaloby szytke na obreczy. Moze strzelil oplot, wtedy napompowana szytka, w miejscu uszkodzenia przybiera dziwne ksztalty (?).
Tak czy inaczej, tez bym reklamowal.

 

Tak jak pisałem odkleił się oplot zaraz przy taśmie - w dwóch miejscach na szytce. Pompowałem na 7 bar (25mm), przy wadze 72 kg.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#1406 Gosc_kociol_*

Gosc_kociol_*
  • Gość

Napisano 20 czerwiec 2018 - 18:20

W temacie szytek o których ostatnio mowa. Challenge Elite pro 220tpi.

Kleiłem zestaw na Vittoria Magic Mastik. Wszystko zgodnie z zasadami, po ponad 24h odstania zestawu, podczas jazdy okazało sie ze klej nie chwycił. Większość kleju jakby „wchłonęła” sie w powierzchnie klejenia szytki, a reszta sie wykruszyła.

Natomiast Vittoria G+ na drugim zestawie klejone dosyć dawno temu trzymają bardzo ładnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1407 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 czerwiec 2018 - 19:38

Gratuluje odwagi. Skutecznosc tego mazidla juz od samego poczatku dawala duzo do myslenia. Takich jak twoj przypadkow jest masa w necie, wlacznie z bardziej przykrymi skutkami, gdzie w czasie jazdy szytka zlazi z obreczy. Nie bez powodu Vittoria zamienila ten klej na wersje Pro. Tutaj tez bylbym ostrozny. Chociaz widzialem mechanika z pro timu klejacego szytki tym klejem. Ale liczba osob stosujacych ten klej jes dosyc mala, zeby jednoznacznie cos powiedziec o nim.
Troche sie dziwie, ze ludzie daja sie zmamic latwizna w temacie szytek. To nie jest kwestia jaka srubka przykrecic dzwonek, srubka stalowa, ti, alu czy plastikowa....
Jesli chodzi o bezpieczenstwo, wyznaje zasade, ze stosuje najwyzsze standardy: sprawdzone kleje i metody klejenia.
Eksperymenty, w tej dziedzinie, pozostawie innym :)





#1408 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 448 postów
  • SkądMirków/Wroclaw

Napisano 20 czerwiec 2018 - 21:25

A czym Ty chris kleisz?

#1409 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 czerwiec 2018 - 21:31

Mastic One

#1410 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 22 czerwiec 2018 - 10:07

Miał ktoś jakieś doświadczenia z Vittoria Rubino Pro G+ ? https://dobresklepyr...ia/rubino-pro-gMożna ją dostać za ok. 200 zł. Na papierze wygląda dość przyzwoicie, TPI290, graphen. Wygląda trochę jak treningowa, uboższa wersja Corsy.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#1411 Tytanowy_Andrzej

Tytanowy_Andrzej
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 01 lipiec 2018 - 13:08

jak złapiecie gume staracie sie wyciagnać coś co się wbiło w szytke?  Czy uszczelniacz i jazda?



#1412 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 lipiec 2018 - 15:29

Uszczelniacz nic nie da na dłuższą metę, jeżeli nie usuniesz ciała obcego. W pierwszej chwili ułatwi zalepienie dziury, ale potem będzie tylko szkodziło, bo będzie coraz bardziej rozcinać dętkę. Z kolei jeżeli dziura jest za duża, to i tak, i tak będzie nie do naprawienia.


  • Tytanowy_Andrzej lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1413 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 18 lipiec 2018 - 08:33

Pojawił się mały problem.

Mam szytki conti sprinter naklejona na taśmę tufo, do niedawna czyli przez pół roku i 4000km nie było żadnych problemów.

Teraz cholerstwo zaczęło cykać i hałasować, szału można dostać bo lubię cisze na szosie :( 

Szczególnie przód hałasuje, wzmaga się to po stanięciu w korby. Macie jakiś pomysł czy od razu rwać? 



#1414 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipiec 2018 - 09:26

jesteś pewny, że to to?

 

mam sporo więcej przejechane na dokładnie takim zestawie i odpukać problemów takich nie mam. Może to wentyl? zabezpieczyłeś?



#1415 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 18 lipiec 2018 - 09:34

wg to też nie wina samej szytki ale czego innego sam przejechałem 2 sezony prawie na przodzie na takiej szytce i ok

a np szytka nie bije jakoś dziwnie góra -doł?



#1416 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 18 lipiec 2018 - 09:42

Już sam nie wiem, może już mi w głowie dzwoni ;)

Szytka nie bije i kręci się równo, wczoraj sprawdzałem, spuściłem też powietrze i sprawdziłem czy taśma wszędzie trzyma i jest ok :(

Przedłużkę wentyla mam ameliniową i nie zabezpieczony, dziś znowu pada to powalczę z wentylem.

Dźwięk to miarowe cykanie połączone z każdym obrotem koła.



#1417 BackJauer

BackJauer
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 09:57

Challenge Strada Bianca 700x30

 

Czy ktoś z Was miał problem z tymi szytkami? Moje biją niemiłosiernie, od nowości, zdejmowałem je, centrowałem koła, montowałem ponownie i problem jest nadal [montaż na taśmę]. 

 

Nie wiem, czy jest to powód do reklamacji, ale od szytek za ponad 300PLN spodziewałem się najwyższej jakości, a te ręcznie szyte Challange'e podobno "tak mają"... jestem mocno zażenowany :(.



#1418 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 18 lipiec 2018 - 10:07

Już sam nie wiem, może już mi w głowie dzwoni ;)

Szytka nie bije i kręci się równo, wczoraj sprawdzałem, spuściłem też powietrze i sprawdziłem czy taśma wszędzie trzyma i jest ok :(

Przedłużkę wentyla mam ameliniową i nie zabezpieczony, dziś znowu pada to powalczę z wentylem.

Dźwięk to miarowe cykanie połączone z każdym obrotem koła.

 

z wentylem to ucinasz kawałek izolacji robisz dziurkę i naciągasz na wentyl

ja mam takie coś https://bike-import....ektion - Kleber


  • stryjek lubi to

#1419 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 lipiec 2018 - 10:25

Teraz cholerstwo zaczęło cykać i hałasować, szału można dostać bo lubię cisze na szosie :(

a może to zacisk koła albo łożysko w piaście?
  • stryjek lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1420 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 18 lipiec 2018 - 10:48

Sprawdzę i dam inny zacisk, łożysko raczej nie bo kręciłem kołem na stojaku i było cicho.



Dodaj odpowiedź