Skocz do zawartości


Zdjęcie

Winora Chico damka


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 sztopi17

sztopi17
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądPolska

Napisano 19 sierpień 2012 - 15:38

Witam jakiś czas temu kupiłem dziewczynie rower Winora Chico. Jest to rower szosowo/turystyczny z lat 80 tych. Chciałbym go troszeczkę przerobić , żeby był bardziej niezawodny.
Mankamenty które chciałbym poprawić:
-manetka przednia się posypała . Chciałbym kupić coś nowego na system 2x5
-przerzutka przednia ma mały zakres i chodzi bardzo ciężko
-hamulce Wainmann są bardzo słabe nawet po regulacji

Chciałbym wydać ok. 200 zł . Kierownicę wymieniałem na typowo miejską i zastanawiam się czy nie zamontować grip shiftów. Możecie zasugerować jakie części kupić. Niestety w tematyce szosowe bardzo słabo sie orientuje:)

#2 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 19 sierpień 2012 - 20:25

Hamulce ciężko chodzą czy manetki hamulców?
Co do tego to nie ma problemu, allegro pęka w szwach ale...
Ciężko Ci będzie znaleźć manetki na 5-rzędową kasetę nie mówiąc już o gripshiftach na 2 blaty:/ Może wypadałoby przemysleć zmianę kasety na 6 rzedów + nowy łańcuch wówczas zwiększasz możliwości znalezienia manetek na kierownice.

#3 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 sierpień 2012 - 20:59

Pierwsza sprawa to to, że nie ma tam kasety, tylko wolnobieg. Druga sprawa jest taka, że albo sram, albo shimano, robiło manetki obrotowe, które nie miały indeksacji co jeden bieg tylko 1/3 skoku, więc da się zamontować. Jeszcze Microshifty takie mają.


Manetki to są tylko do przerzutek, a nie do hamulców.

W trybie 2/6 napewno znajdziesz obrotowe manetki, zobacz w jakim stanie są klocki hamulców i ewentualnie wymień na coś nowego, kup wolnobieg 6. Powinieneś się mieścić w kolo 80 - 90 zł jak poszperasz na alledrogo.

Zakres przerzutki regulowałeś? Może wystarczy naregulować i nasmarować?

#4 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 20 sierpień 2012 - 22:42

Manetki to są tylko do przerzutek, a nie do hamulców.

Przejęzyczyłem się ;)



Dodaj odpowiedź