Skocz do zawartości


Zdjęcie

klamkomanetki


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 23 wrzesień 2008 - 17:58

Proszę o pomoc w wyborze klamkomanetek . Mam na oku dwa rodzeje
1. shimano ST-R600
2. shimano TIAGRA ST-4500
Może ktoś użytkuje je i może się wypowiedzieć którą lepiej wybrać :-/

#2 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2008 - 19:00

ja na moje to bym wybrał tiagre jest bardziej znana i ulepszana 8-)

#3 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 23 wrzesień 2008 - 19:15

karolcioo, Bierz te ST-4500 mam je i na pewno lepiej będą działać od tych starszych modeli :!:
Mimo iż to jest 105 to raczej nie warto bo ktoś pisał już na forum że nawet nowe Sory działają lepiej do starych 105 ;-)

#4 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 wrzesień 2008 - 20:12

karolcioo, Bierz te ST-4500 mam je i na pewno lepiej będą działać od tych starszych modeli :!:
Mimo iż to jest 105 to raczej nie warto bo ktoś pisał już na forum że nawet nowe Sory działają lepiej do starych 105 ;-)


Możesz rozwinąć temat? Bo nie wiem, czy mam swoje 105 wyrzucić teraz czy czekać do wiosny... :evil: Co do ST-R600, to mogą mieć mniejsze łapy - takie "babskie" czyli. Wszystko.

#5 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 24 wrzesień 2008 - 18:10

Konik, Nie chciałem nikogo urazić że jeździ na dziadostwie czy coś podobnego tylko przepisałem kiedyś gdzieś przeczytaną dyskusję na temat klamkomanetek.
Czyli że mam komuś źle doradzać :?: :shock:

#6 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2008 - 21:14

STR-600 wcale nie mają mniejszej dźwigni. Wszystkie klamkomanetki Shimano o których jest pisane, że są przystosowane dla ludzi o mniejszych dłoniach (min. właśnie ST-R600, ST-R700 na 10s itd.) mają dźwignie i korpus tej samej wielkości co ich normalne odpowiedniki. Pic polega na tym, że w tych klamkomanetkach możliwa jest regulacja zerowego położenia klamki - czyli przybliżenia dźwigni do kierownicy, żeby je można było łatwiej sięgnąć mniejszą dłonią. Ale żeby było zabawniej, niektóre "zwykłe" modele też mają możliwość takiej regulacji - np. stara SORA 3300 na 8s. i.. właśnie nowa Tiagra. W jednych klamkach regulację taką można dokonać specjalną śrubką w korpusie (coś jak w zwykłych klamkach do V-breaków) a w innych modelach przez specjalne podkładki.

A wracając do tematu - bież nowe Tiagry - mają niemal identyczną ergonomię co wszystkie nowe klami Shimano na 10s - ogólnie uznawaną za lepszą w stosunku do starych klamek na 9s. A te ST-R600 mają właśnie stary kształt dźwigni.



Dodaj odpowiedź