Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Ultimate AL 9.0 SL / Cannondale CAAD 10


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 snakem

snakem
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2012 - 23:25

Szukam roweru na dobrej aluminiowej ramie. Miał być carbonowy, ale względy finansowe, jak i trwałość/transport przemawiają za alu. Ma to być sprzęt na kilka lat.

Oba modele mają dobre recenzje, obie ramy są niezłe. Zarówno na forum, jak i w testach obie są wychwalane.

Co sądzicie, lepiej brać Canyona Ultimate AL 9.0 SL na Sram Force z korbami 53/39 (rozmiar S/M), czy Cannondale'a Dura Ace/Ultegra(r 52/4) z teoretycznie"lepszą" ramą, ale z gorszymi bibelotami (mostek, koła kiera..) ? Koła w góry i tak mam dobre, więc gorsze kółka to nie jest problem, sprzedam i dokupię używane stożki.

Na polskiej stronie nie ma Cannonndale z osprzętem Srama.
Ktoś się orientuje, czy CAAD występuje także z Force'em lub innym osprzętem Sram ? W mtb od kilku lat jeżdżę na sramie i bardzo mi to odpowiada. Na polskiej stronie cannondale CAAD10 dostępna jest tylko z korbą compact, wiecie może czy są też wersje 53/39?



Generalnie póki co śmigam na kilkuletnim Lemond Reno r53 , mam 172-3 cm wzrostu. Rama ma dość duży sloping co dla mnie jest bardzo fajne.

#2 salvadore

salvadore
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 wrzesień 2012 - 08:28

Widzę że przechodzimy podobną zmianę. Także ujeżdżam LeMonda Reno i także zmieniam tyle że ja wybrałem Cannondale na carbonie.
Ja brałbym Cannondale'a. Z tego co piszesz jest na wyższym osprzęcie a koła i tak masz swoje.
Co do korby... niestety mam podobny problem... Zauważyłem dziwny trend wśród producentów i wielu fabrycznie montuje kompakty 50/34.

#3 snakem

snakem
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2012 - 09:08

jaki miałeś rozmiar lemonda z jakim mostkiem i jaki wybrałeś cannondale ?

Cannon ma plusa takiego , że można go zmierzyć ;)

No compacty chyba u mnie odpadają. Ostatnio kolega, który jeździ głównie do szkoły szoską właśnie z korbą compact stwierdził że brakuje mu przełożeń twardszych...a ja osobiście raczej na wysokiej kadencji nie jezdżę ...

#4 Kuba82

Kuba82
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 10 wrzesień 2012 - 10:14

Nieźle Panowie, zrobiliście taką samą przesiadkę jak ja.
Z LeMonda Reno na CAAD10 105:)

Wracając do wątku to, moim zdaniem CAAD10 będzie lepszym wyborem. Rama jest świetna, a pozostały osprzęt można sukcesywnie zmieniać. Ja już wymieniłem koła, a na przyszły sezon planuje kolejne modyfikacje.

Uwaga ode mnie jest taka, że jeździłem na LeMond roz.55, a na CAAD10 przesiadłem się na 54. Różnica niby nie duża, ale komfort jazdy i pozycja na CAAD10 są dużo lepsze. Tak więc ważne jest żeby się dobrze przymierzyć.

Pzdr

Kuba

#5 kubabike

kubabike
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 10 wrzesień 2012 - 20:31

Cannondale oczywiście że występują na SRAM (kwestia ściągnięcia z zagranicznego magazynu) zobacz sobie do tego sklepu:

http://www.isport.pl...?page=1&op=list

Jeżeli chodzi o sklep to polecam, jakiś tydzień temu zamówiłem u nich Caad 8 z 2013 z dość dużym upustem, no i obsługa - mili i znający się na rzeczy.
A co do rowerku to w sumie porównywalnie, dlatego wybierałbym raczej jak najkorzystniej cenowo . Canyon trochę mniej popularny w Polsce bo nikt go nie sprzedaje, ale jeździ na nich np: Katusha Team, także złych rowerków chyba nie robią ;D
A Cannondale to Cannondale - marka, jakość itp

Pzdr !

#6 salvadore

salvadore
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 wrzesień 2012 - 09:03

Ja mam Supersix rozm 54. Zmierzyłem realnie jaka jest róznica do Lemonda rozm 54. Wyszło że Lemond jest dłuższy o 10mm...
Wydaje mi sie że powinieneś patrzeć na 52 rozmiary ramy w Canondale.

Mam nadziej ze Ci pomogłem.

#7 snakem

snakem
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2012 - 20:26

tak, dzięki. W sumie pomyślałem, że poświęcę więcej czasu na przeszukanie rynku i pośledzę temat powyżej. :) A może faktycznie uderzyć w karbon, taki z dłuższą gwarancją...

W ssc mają jeszcze ramy LeMond Victoire z 2008 roku za 3700zł, ale chyba niewarto się w to pakować...

#8 arkadiuszxx

arkadiuszxx
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądBochnia

Napisano 11 wrzesień 2012 - 21:25

edit. nie doczytałem, post skasować :)



Dodaj odpowiedź