Skocz do zawartości


Zdjęcie

Adapter BB30 na BSA


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 S³awek VIP SC

S³awek VIP SC
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 16 wrzesień 2012 - 22:19

Witam. Ponieważ nie znalazłem tematu na forum chciałbym zapytać , czy ktoś z Was montował już adapter z BB30 na BSA. Przekładam osprzęt z poprzedniej szosy ( veloce UT ) i muszę zastosować taką przejściówkę. Zakupiłem już ją nawet ale pojawiły się pewne pytania , a mianowicie :
- w kompleci z tą tuleją są dwa rozcięte pierścienie , które mają się rozpierać przy wkręcaniu misek zewnętrznych i zastanawiam się , czy w suporcie mają być jakieś ograniczniki do tych pierścieni ?
- czy mam użyć jakiegoś kleju typu loktite, czy samo rozparcie owych pierścieni jest wystarczające ?

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 wrzesień 2012 - 07:07

RTFM :roll: Albo ścigaj sprzedawcę, żeby dostarczył Tobie instrukcję, bo to jego obowiązek. Każdy adapter może być instalowany inaczej, więc dlaczego po prostu nie przeczytasz instrukcji?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 S³awek VIP SC

S³awek VIP SC
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 17 wrzesień 2012 - 07:55

Ścigam, ścigam bo przysłał mi instrukcję montażu łożysk BB30 , a nie adapteru. Na razie chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat montażu tego ustroistwa, czy zdaje egzamin w użytkowaniu.

#4 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 17 wrzesień 2012 - 09:23

czesc mozesz je wprasowac na lictite ale nei trzeba, najlepiej zrobic to w... imadle lub specjalnej prasie ale zakładam ze takowej nie masz w domu. Te dwa pierscienie sa montowane w mufie bb30 i sa ogranicznikiem dla wbijanych lozysk pojednym z kazdej ze stron. Ale nie sa one raczej ( czytajwogóle ) potrzebne kiedy wciskamy tuleje adapter bsa do mufy bb30

Pozdrawiam

#5 S³awek VIP SC

S³awek VIP SC
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądCzestochowa

Napisano 17 wrzesień 2012 - 18:31

Witam. Dziekuje za info dotyczące montażu redukcji Zawisza ale tutaj Mikroos ma racje. Każda redukcja ma chyba inny patent . Ta którą mam ja wchodzi do suportu bez oporow. Dopiero podczas wkrecania łożyska ten pierścień ma byc wciągany na kołnierz redukcji i rozpierac sie na nim. Tak myśle. Tylko wydaje mi sie , że pierścienie muszą sie o coś zaprzec w suporcie. Są tam nawet dwa rowki po jednej i drugiej stronie. Na tą chwile nie mam jeszcze odpowiedzi od sprzedającego ale jutro postaram sie wstawic zdjecia. Nie miałem na to jeszcze czasu, a myśle , że bedzie dużo łatwiej. Pozdrawiam.

#6 lisek57

lisek57
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądOzorków http://lisek571.blogspot.com/

Napisano 17 lipiec 2014 - 13:08

witam wtrącając się do tematu jaki adapter mi poradzicie założyć 

http://allegro.pl/le...4346908973.html

czy ten

http://allegro.pl/ad...4429348668.html



#7 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 lipiec 2014 - 17:37

Kosztuje nieco wiecej ale chyba najlepszy dostepny patent do ram pod bb30 z korba 24mm.
https://praxiscycles.../conversion-bb/

#8 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 17 lipiec 2014 - 18:56

albo suport ROTOR BB30:24. Banalnie prosty montaz i zero dzwiekow.Cena akceptowalna, lozyska standardowe, wymienne. Dobre uszczelnienia. Mialem w przelaju- zero potrzeb serwisowych, a lekko nie mialy.


psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#9 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 17 lipiec 2014 - 18:57

Petri opcja rotora nie jest zla ale, kosztuje wiecej od tego co podal kris kolo 90$, ten sramowski tez nie wyglada zle i cena nie zgorsza w polsce Cyklomania widze, wlazla w rotora wiec tam mozna tez zapytac


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#10 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 18 lipiec 2014 - 09:28

90 usd to 70 e Ja znam Cene ;) i

 

przypadkowy sklep ( http://www.bike24.co...00,4,23;mid=235 ) , ja placiilem chyba 35e...

 

Plusy sa 2 i oba nie do pobicia :

 

1. Zero trzaskow. WSZYSTKIE inne adaptery sa "specjalnej troski" ( mam Srama BB86:GXP i wiem co pisze... niestety ) przy montazu - w tej ramie dziala gesty smar litowy, a w tej loctite... i zanim znajdziesz co w twojej, to ci chcec na rower przejdzie .

 

2. Wymiana lozysk - kupujesz suport RAZ i zmieniasz lozyska po 10 PLN za szt co powiedzmy 2-3 lata w szosie, co sezon ( jak masz obsesje ) w przelaju . Suport jest z racji konstrukcji "wieczny".

 

Plus montaz za pomoca standardowego klucza do lozysk HT2... zadnych pras po 80-200e do uzycia kilka razy w zyciu.

 

I co znowu z tymi zakupami w Polsce ???? Internet wylaczyli? dziala do Slubic i ani metra dalej ? ;) Karty kredytowe  z Polski przetsaly byc akceptowane ?

 

Kupic mozesz gdzie chcesz - tam gdzie daja najlepsza cene, darmowy zwrot ( wysylka back i zero kosztow administracyjnych, to samo dot gwarancji  itp .. ) - a nie "katowac" sie cena i terminem dostawy bo... W Polsce . 

 

Dla mnie to kpl niezrozumiale .

 

Moge przeplacic jak mam wartosc dodana, ale tu ???


psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#11 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lipiec 2014 - 14:29

Lubimy zostawiać pieniądze u nas w kraju;)

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#12 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 18 lipiec 2014 - 16:03

Dzieki petri za sprawdzona opinie juz wiadomo co  kupic :-P


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#13 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 02 sierpień 2018 - 13:24

Ma ktoś może info jakie łożyska wchodzą do tego rotora? Mój powoli umiera.





Dodaj odpowiedź