Skocz do zawartości


problem z korba 3 rzedowa


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2008 - 21:25

jak w tytule:) a problem jest nastepujacy: mam na ramie płynna lewa manetke, przerzutke przednia Shimano Sora na hak i nie jestem w stanie jej ustawic (mimo maxymalnego wychylenia - wykrecona srubka- przerzutka nie wrzuca mi na duzy blat:( - suport jest juz bardzo krótki ) korba prawie dolega do ramki;/ czy do korb 3rzedowych trzeba miec jakies specjalne manetki?

#2 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 październik 2008 - 21:33

a może naciągnij mocniej linke?? ;))

#3 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2008 - 21:35

nie ma szans:) wykrecajac srubke i naciagajac nawet linke reka nie dochodzi:) musialbym miec glebiej siedzaca korbe ( obecna SH 050)

#4 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 październik 2008 - 21:59

ręką to...;) kombinery w łape i naciągnij albo popróbuj z ustawieniem przerzutki na ramie.Jest możliwość że masz za długi suport ale w to powątpiewam

#5 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 10 październik 2008 - 22:45

Przerzutka przód pod 3 rzędy jest?

#6 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 10 październik 2008 - 22:49

Manetka nie jest czasami na 2 biegi?

#7 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2008 - 23:05

Manetka nie jest czasami na 2 biegi?

manetka jest płynna wiec to nie ma znaczenia:)

Przerzutka przód pod 3 rzędy jest?

no w własnie:) a są takowe? czy jesli sie ma korbe 3 rzedowa to trzeba miec jakas inna przerzutke przednia?

#8 mrc

mrc
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądElbląg

Napisano 10 październik 2008 - 23:13

Oczywiście, że tak. Zapewne masz przerzutkę dla dwurzędowego mechanizmu.

#9 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 10 październik 2008 - 23:54

Albo manetke na 2 biegi [ to nic że płynna] ale może sie myle...

#10 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 październik 2008 - 07:21

Przerzutka przód pod 3 rzędy jest?

no w własnie:) a są takowe? czy jesli sie ma korbe 3 rzedowa to trzeba miec jakas inna przerzutke przednia?


A są takowe, ale nawet przy dwurzędowej przerzutce powinna ona wrzucic ze średniej zębatki na największą. W przerzutce dla 3 rzędów jej tylko dolna część jest inna jak przy 2 rzędowej.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Na zdjęciach widać o co kaman. Dolna część tej 3 rz przerzutki służy do wrzucenia łańcucha z najmniejszej zębatki na średnią.

Senji.. nie rozgięła ci się ta przerzutka?
Jeśli nie to pozostaje jeszcze zbyt długa ośka, ewentualnie za słabo naciągnieta linka.
Zapodaj z przodu najmniejszą zębatkę, z tyłu największą i obadaj jaka jest odległość łańcucha od wodzika przerzutki, czy da się jeszcze podkręcić zakresem przerzutkę bliżej łańucha. Dzięki temu zyskasz parę mm linki do naciągnięcia ;-)

#11 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2008 - 09:10

mysle ze problem mi sie rozwiazal bo mam 2 rzedowa przerzutke, dlatego bede musial ja wymienic:) z przerzutka jest wszystko ok bo jest to nowa sora na hak, a co zakresu to naciagniecie linki nic raczej nie da bo nawet na sucho ( z wykrecona srubka regulacji na maxa) jak ciagne przerzutke od ramy palcami to nie jestem w stanie uzyskac takiego wychylenia:) zastanawia mnie tez inna rzecz, czy jesli kupie ta przerzutke na 3 blaty to czy na plynnej manetce uzyskam taki zakres zeby obsluzyc wszystkie? manetki to shimano 050, mocowane na kierownice:)

#12 Skeeball

Skeeball
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 październik 2008 - 15:10

Kiedyś jeździłem na 3-rzędowej korbie SH105, 3-rzędowej przerzutce przedniej Exage i manetce o płynnym działaniu - działało. U ciebie też powinno.

#13 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 11 październik 2008 - 20:42

kwestia regulacji i naciągu linki. nawet przerzutka 2 rzędowa MUSI wrzucić na blat. chyba, że faktycznie masz za długą oś./ przy 2 rzędowej łańcuch będzie się opierał o sanki jak zrzucisz na najmniejszą tarczę/ pozdr

#14 zimniasty

zimniasty
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądkrk

Napisano 12 październik 2008 - 10:42

moze masz za nisko/wysoko zmieniareczke przykrecona?
nie masz przy manetce barylki jakiejs zeby jeszcze do-prezyc linki?

#15 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2008 - 11:03

jak w tytule:) a problem jest nastepujacy: mam na ramie płynna lewa manetke, przerzutke przednia Shimano Sora na hak i nie jestem w stanie jej ustawic (mimo maxymalnego wychylenia - wykrecona srubka- przerzutka nie wrzuca mi na duzy blat:( - suport jest juz bardzo krótki ) korba prawie dolega do ramki;/ czy do korb 3rzedowych trzeba miec jakies specjalne manetki?


Nie jestem pewien ale "płynna" manetka na ramie nie istnieje dla dla korb 3 rzędowych. Tak czy inaczej aby "obsługiwac" korbe 3 rzedowa trzeba miec przednia przerzutke na 3.
Wybacz ale muszę zapytac: dlaczego chcesz miec az trzy blaty z przodu, to takie "obciachowe" :-)

Pzdr
Stas

#16 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2008 - 11:48

bo taka zimówke sobie kupiłem z trzema:) poza tym majac do wyboru wymiane korby a wymiane przerzutki wolne do drugie;) w normalnej szosie mam 2 blaty oczywiscie;)

#17 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 12 październik 2008 - 16:31

a jaki w tym obciach? nawet na wielkich tourach są etapy, gdzie jadą na trójtarczu. pozdr

#18 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2008 - 19:04

tez mi sie zdaje ze to nie obicach:) w szczegolnosci w rowerku ktory ma tylko kasete 7 rzedowa z tylu:)

#19 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 październik 2008 - 07:33

Chyba prędzej na komapktach.
W życiu nie widziałem zawodowca na 3 zębatkach, a jeśli takowy się znalazł no to musiał być niesamowitym leszczem, trzepakiem, cieniasem, który załapał się do składu przypadkiem.

#20 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2008 - 10:54

... albo mu mechanik zła wkrecil przed wyscigiem:P



Dodaj odpowiedź