Skocz do zawartości


rower na zime


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2008 - 11:33

Wlasnie koncze skladanie kolejnego rowerka na "zime" na starej SH 105/9. Miałem kupowac nowy rower Bianchi na CA mirage, ale ... zaczyna brakowac miejsca na rowery w niemalym garazu. Czesci i komponentow mam sporo, a przy okazji zrobiłem przekładki sprzętu pomiędzy moimi rowerami.
Nowa rama 57 cm długa na 55 cm. Mostek 110 i ... wlasnie ... wczoraj jezdzilem, aby ewentualnie zastosowac poprawki przed zalozeniem owijki i skreceniem wszystkiego na "sztywno". Kokpit tego roweru jest krótszy o 2 cm od mojego "letniego" uwazanego przeze mnie za komfortowy rowerku. Obawiałem się nie słusznie. Byłem ogromnie zaskoczony komfortem jazdy na npwym sprzecie.
Jeszcze raz potwierdze to co juz tutaj czytalem. Lepsza krótsza rama niż za długa. Jeśli nieprzemyslanie zdecydujemy sie na dluga rame to jej "skrocenie" jest mozliwe tylko przez zastosowanie krotkiego mostka. Przy dlugiej ramie 57-58 mostek 7-9 cm wyglada zabawnie. Zas przy ramie 55-55 mostek 11-13 jest absolutnie OK, wygląd i sterownosc.
Przy okazji przekladek "uwolniłem" rame z nieuzywanego juz rowerka. Bianchi Columbus CrMo z 1996 roku, oczywiscie w barwach celeste. Rozmiar 57-58 rama dluga na 56 cm, pięknie zachowana, bez najmniejszego draśnięcia. A-head mostek Bianchi 10 cm, kierownica ITM, piekna korba 52/42 ofmega aluminium(wyglad korby jak sh ultegra na octalink). Moze ktos jest zainteresowany ?

Pzdr
Stas



Dodaj odpowiedź