Skocz do zawartości


Zdjęcie

Profesjonalne zdjęcia


25 odpowiedzi w tym temacie

#21 kamilek17

kamilek17
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • SkądGorzów

Napisano 04 sierpień 2007 - 22:09

Ja osobiście polecam Lustrzanki,ale to aparaty raczej dla zawodowców.obecnie posiadam Nikona D200,kupiłem do niego 2 obiektywy i bardzo mocną lampę błyskową...i zarabiam na życie:D.Dobrze że tata jest fotografem:D.Ale zaczynałem od Zenita,najlepszy aparat jaki miałem i dalej mam(szkoda że nie cyfrowy...)Photoshop jest bardzo dobry,wiele zakladów fot.korzysta z niego

#22 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 sierpień 2007 - 22:21

Zenita,najlepszy aparat jaki miałem

Najlepszy do nauki, ale tak globalnie? Odważne stwierdzenie.

#23 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 05 sierpień 2007 - 07:30

http://www.cyberfoto...ni-poradnik.htm
Maly poradnik odnosnie panoramowania dla zainteresowanych ;).

A dla samego nieostrego tła to wystarczy byle jaka cyfrowka ale tło musi byc dalekoooo[przy małpkach i hybrydach ;)] i jak najmniejsza przesłona. Przy lustrach i dobrym jasnym szkiełku sprawa jest banalna :]. Dla rozmazanego "w locie" jak w linku powyzej :].

#24 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2007 - 07:55

Tak się składa, że się zajmuję zawodowo fotografią i grafiką:
1) Taki efekt to przede wszystkim uzyskuję się w ten sposób, że fotografujący jedzie równolegle do kolarza... ustawienia czas / przysłona będą miały tylko wpływ na nasilenie tego efektu bądź nie
2)

że czym mniejszy czas, tym mniejsza głębia ostrości,

- Horny - mylisz przyczynę ze skutkiem...
3) Photoshop - pomijając kwestię piractwa (program kosztuje ok 4kPLN) - trzeba naprawdę sporego doświadczenia w posługiwaniu się tym programem żeby w/w efekt uzyskać na takim poziomie, żeby nie było widać że to tylko nieudolny fotomontaż. Każdy któremu się wydaje że praca z PS to "klik i komoputer sam zrobi" - nie ma bladego pojęcia o grafice komputerowej.

#25 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 07 sierpień 2007 - 10:14

Głębie ostrości regulujesz poprzez wielkość przesłony(ilość światła wpadającego do aparatu), stare analogowe automaty miały zawsze nieskończoną głębię ostrości. Fakt że byłem wychowany na analogowych aparatach to nie wiem jak to jest w cyfrówkach aktualnie.
Im dłuższy czas naświetlania (dłuższa migawka?) tym zdjęcie będzie bardziej rozmazane jeśli fotografowany obietk jest w ruchu.
Jakoś nie znalazłem żadnego info apropo głębi ostrości(jak ją zmienić) w twoim aparacie ale tutaj masz próbki zdjęć

#26 FairFaX

FairFaX
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądKrosno

Napisano 07 sierpień 2007 - 13:36

chodzi wam o takie zdjecie?

Dołączona grafika

Wyscig Solidarnosci 2007 - etap z finiszem w Krosnie

Zdjecie zrobione lustrzanka Pentax'a *istDL, poddane odpowiedniej obrobce w PS CS3;)



Dodaj odpowiedź