Skocz do zawartości


Zdjęcie

Złamana igła z presta


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ugubugu

Ugubugu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądGogolin

Napisano 29 wrzesień 2012 - 15:39

Witam,
Dopiero co zacząłem jeździć, więc się do Was zwracam.
Przy pompowaniu wyciągając pompkę z wentyla presta przekrzywiłem ją i złamała mi się igła.
Mam opony Michelin Orium 700 x 23a.
Co mam zrobić? Czy da się wymienić tylko igłę?
Pozdrawiam Tomek

#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 wrzesień 2012 - 16:43

Igla???
Jedyne co mi przychodzi do glowy, to urwany zawor presty.
Ale to nie ma nic wspolnego z opona, to jest czesc detki.
Jesli dobrze zgaduje, to wymien detke. Jesli to nie jest to, napisz dokladnie co to za igla ;-)

#3 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 29 wrzesień 2012 - 20:24

Nie rozumiem za bardzo, ale odpowiem zmień dętkę, albo pompkę.

#4 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 29 wrzesień 2012 - 21:01

Ugubugu, głowicę pompki nakłada, a zwłaszcza zdejmuje się ruchem po promieniu koła. Zapewne po pompowaniu, kiedy wentyl tkwił ciasno w uszczelce pompki, "wyrywałeś" pompkę tak bardziej do siebie, a nie w dół(albo do góry, zależy gdzie miałeś wentyl).
Niektóre dętki mają wykręcany zawór. Jak masz taką akurat, to Ci mogę gratis podesłać zaworek do wymiany. Jak nie, to:
- może być, że powietrze i tak nie będzie uchodzić po napompowaniu, pomimo braku nakrętki na "igle"
- jak schodzi po napompowaniu, to nie pozostaje Ci nic innego, jak kupić nową dętkę. Około 20 PLN masz w plecy. Nauka kosztuje...

#5 Ugubugu

Ugubugu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądGogolin

Napisano 30 wrzesień 2012 - 13:17

Tak, jest to zawór presta. Solid_crank opisal sytuacje w jakiej zlamalem go. Sprawdze czy mam odkrecany. I powiem tobie czy jest potrzeba kupna nowej detki czy prosilbym o zaworek.

#6 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 30 wrzesień 2012 - 13:45

Kup nową dętkę i po sprawie. Też tak miałem.

#7 Ugubugu

Ugubugu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądGogolin

Napisano 06 październik 2012 - 18:39

Dętka kupiona i wymieniona. Dziękuję za poradę.

#8 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 06 październik 2012 - 23:12

Ja też tak miałem i kupiłem sam zaworek, koszt 1 zł. Po założeniu zero kłopotów. Sęk w tym, że nie wszystkie dętki mają właśnie odkręcane zaworki... co napisano wyżej.

#9 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2012 - 14:40

To się jeszcze podczepię z małą uwagą. Od pewnego czasu staram się kupować dętki, w których zaworek się nie wykręca. Sam miałem(tuż przed czasówką, "bez powodu" siadła szytka na dysku), ale i widziałem u innych przykre doświadczenia z tym wykręcanym zaworkiem.
1. To-to lubi się nieco odkręcić i po cichutku, pomalutku upuszczać powietrze. Nie, nie samo się nie odkręca ;-)
Przypadki następujące - wykręcanie przedłużki(np. przy wysokiej obręczy), odkręcanie nakrętki głowicy pompki(luzowanie zaciśniętej uszczelki) albo końcówki wężyka nakręcanej na Presto
2. Po takim przykrym doświadczeniu jak wyżej opisane mamy skłonność do "dowalenia" zaworka ciasno w kominku dętki i... powoduje to rozsadzenie kominka. Dętka nadaje się na "recepturki" :-(
Nic nie jest perfect. Jak mamy możliwość wymieniania zaworka, to mamy inne zagrożenia :-/

#10 daihat

daihat
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 21:07

To się jeszcze podczepię z małą uwagą. Od pewnego czasu staram się kupować dętki, w których zaworek się nie wykręca. Sam miałem(tuż przed czasówką, "bez powodu" siadła szytka na dysku), ale i widziałem u innych przykre doświadczenia z tym wykręcanym zaworkiem.
1. To-to lubi się nieco odkręcić i po cichutku, pomalutku upuszczać powietrze. Nie, nie samo się nie odkręca ;-)
Przypadki następujące - wykręcanie przedłużki(np. przy wysokiej obręczy), odkręcanie nakrętki głowicy pompki(luzowanie zaciśniętej uszczelki) albo końcówki wężyka nakręcanej na Presto
2. Po takim przykrym doświadczeniu jak wyżej opisane mamy skłonność do "dowalenia" zaworka ciasno w kominku dętki i... powoduje to rozsadzenie kominka. Dętka nadaje się na "recepturki" :-(
Nic nie jest perfect. Jak mamy możliwość wymieniania zaworka, to mamy inne zagrożenia :-/

 



#11 daihat

daihat
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 21:11

 

 

A mi się zaworek rozleciał przy pompowaniu tak, że część odleciała i część wpadła do środka. Wymieniłem zaworek z innej dętki ale coś lata w środku, nie mam zapasowej dętki lateksowej a jutro wyścig. Zastanawiam się czy ją zostawić i ryzykować, że może się uszkodzić od środka, czy zamontować butylową, której nie cierpię  :wacko:



#12 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2019 - 11:57

Czemu butyl wywołuje cierpienie?



Dodaj odpowiedź