Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buff - z czym to się je?


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 październik 2012 - 10:45

Cześć

Jak w temacie, poszukuję dla siebie buffu na chłodniejsze dni. Trochę pochodziłem po różnych sklepach sportowych i zauważyłem, że buff występuje w kilku rodzajach: Jako zwykła chusta, grubsza chusta oraz wersja z podszyciem polarowym. Ponadto, każdy z buffów ma inne zastosowane "systemy" które niewiele mi mówią.

Jak mają się poszczególne wersje do warunków pogodowych mam na myśli temperatury w jakich zapewnią odpowiedni komfort?
Czy używacie buffów, a jeżeli tak to jakich, jakie polecacie?
Dostane coś sensownego w kwocie ok 50 zł (temp odczuwalne w jakich mam zamiar zakładać buff to ok 15-0 st C) czy w tej cenie jedynie ładnie wyglądające szmatki?

Zapraszam do dyskusji

#2 mikka

mikka
  • Użytkownik
  • 176 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 październik 2012 - 13:19

ja mam dwa rodzaje, zwykły - na lekko chłodniejsze dni (wiosna, jesień)
i z windstopperem - zimą.

Z windstopperem świetnie się sprawdza zimą właśnie. Nie wyobrażam sobie buffa z polarem - chyba było by za gorąco.

#3 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 03 październik 2012 - 19:01

Używam jedynie zwykłego Buffa. Bardzo sobie chwalę. Przydaje się w wielu sytuacjach, czy zakryć gardło, zatoki, uszy, albo mogę zrobić z tego czapkę. Wiele rozwiązań na każdą sytuację.
Tak jak powiedział mikka, windstopper to dobra opcja na zimę.

#4 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 03 październik 2012 - 19:59

jest jeszcze z merino, podobno doskonały na temperatury, kiedy standardowy sobie nie radzi - niestety cena grubo powyżej 50zł, bo trzeba kupić oryginał :-/

#5 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 październik 2012 - 20:42

Pytanie goni pytanie mikka, natus i oczywiście też inni ;-) : w jakim zakresie temperatur stosujecie zwykły buff a w jakich z windstoperem?

#6 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 03 październik 2012 - 20:44

windstoper mozesz używać zawsze
pod warunkiem że, to będzie windstoper
a nie produkt windstoperopodobny

#7 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 04 październik 2012 - 06:00

Z windstopperem świetnie się sprawdza zimą właśnie. Nie wyobrażam sobie buffa z polarem - chyba było by za gorąco.


Mam trzy "buffy", nieoryginalne, ale według informacji kolegi, który miał oryginały i wersje alternatywne, różnicy oprócz ceny nie widać. Zwykle jeżdżę w jednym na głowie zamiast czapki (powyżej zera stopni), a drugim na szyi.

Co do wersji z polarem, to różni się ona od zwykłej po prostu doszytym rękawem z polaru o długości ok. 20-25cm. Całość jest więc dłuższa. Polar służy do ochrony szyi w niskich temperaturach (poniżej zera), super sprawa. Można go również ukształtować w polarową czapkę.

#8 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 05 październik 2012 - 09:14

Ja używam czegoś podobnego firmy Arctica. Tanie (około 20 zeta) i wygodne w użyciu bo można używać w taki sam sposób jak buffa. Mam wersję cienką i jak jest trochę chłodniej zawijam podwójne a nawet można potrójnie od dołu żeby bardziej chroniło okolice czoła bo to dla mnie najważniejsze i spokojnie mieści się pod kaskiem. Jak gorąco można 1 warstwę bez zawijania. Materiał szybko schnie. Zimą gdy na głowie mam czapkę z windstopperem robię z tego wynalazku osłonę szyi i ewentualnie twarzy i mi to wystarcza nawet na duże mrozy. Mam ją ponad rok i była prana wiele razy razem z resztą ubrań na rower. Poza wyblaknięciem koloru w ogóle się nie rozciągnęła ani nie popruła :-)

#9 mpiwko

mpiwko
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • Skądszn

Napisano 05 październik 2012 - 15:43

Właśnie dzisiaj dotarła do mnie ta 'chusta' Arctica i zastanawiałem się kiedy się popruje. Dobrze wiedzieć, że nie zamierza ;)

#10 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 październik 2012 - 19:15

chłopaki możecie dać jakiś namiar na tę chustę? Wciąż poszukuje :)

EDIT: Czy to ta?

#11 mpiwko

mpiwko
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • Skądszn

Napisano 07 październik 2012 - 10:25

Tak, dokładnie ta.

#12 Rooney

Rooney
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 07 październik 2012 - 18:03

Ja mam bardzo słabe gardło i teraz właśnie się załatwiłem, bo mój obecny buff to nadaje się jedynie na letnie poranki kiedy jest jeszcze zimno żeby potem zdjąć go i wsadzić w kieszeń. Wobec tego potrzebuję naprawdędobrej ochrony szyi, a boje się, że to co tu polecacie jest zbyt krótkie i nie nadaje się do jazdy w niższych temperaturach. Gdzie mogę dostać ten buff z windstoperem ?
Muszę mieć coś bardzo dobrego co uchroni mnie przed kolejną chorobą.

PS.Znalazłem jeszcze coś takiego. Proszę o doradzenie mi,który będzie najlepszy.

Klik



Dodaj odpowiedź