Skocz do zawartości


0-3*C i deszcz


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2012 - 14:26

Co ubieracie w taką pogodę? Lekki deszcz, około 0*C ale bez przymrozku?
Ja już nie mam pomysłu jak kręcić w takich warunkach. O ile z górą jest spoko - bielizna termo + softshell - to nogi po 1.5-2h tracą ciepłotę bo są w całości mokre i tragicznie się jedzie. Mam kalesony termo + klasyczne nogawki jesienne Biemme, na to ofc spodenki kolarskie, na nogach ocieplacze zimowe Pro. Jak jest sucho to można kręcić i przy minusie...

#2 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 07 listopad 2012 - 14:48

no ja ubieram płaszcz i ide do knajpy ;-) (sorki za OT)
jazda w takich warunkach dla mnie to masochizm :-)

#3 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 07 listopad 2012 - 15:11

masochizm i prawodpodobieństwo rozłożenia się na najbliższy tydzień w którym jest spora szansa na znacznie lepszą pogodę...

a potem płacz na forum że kolana bolą

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#4 kazik

kazik
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • Skądkrk

Napisano 07 listopad 2012 - 15:20

masochizm i prawodpodobieństwo rozłożenia się na najbliższy tydzień w którym jest spora szansa na znacznie lepszą pogodę...

a potem płacz na forum że kolana bolą

Ja właśnie tak załatwiłem swoje kolana... chodziłem bez żadnego obuwia po domu gdzie są zimne skarpety i teraz każda zmiana pogody zle na mnie wpływa.
Szanujcie nogi!

#5 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2012 - 18:56

Niestety, klimat w Polsce nas nie rozpieszcza. Ja na szosie marznę już poniżej +5 st.C, nawet jak jest sucho. Pęd powietrza + wilgoć robią swoje i chyba szkoda zdrowia, żeby robić na szosie dłuższe treningi w niższych temperaturach. Kiedyś próbowałem walczyć na szosie, stosując różne metody ubierania się. Teraz coraz częściej wsiadam na górala i kręcę gdzieś po lesie, osłonięty od wiatru i z dużo niższą średnią (a więc i mniejszym wychładzaniem przez pęd powietrza). No i na góralu "góra" bardziej pracuje, co też daje trochę ciepła.

#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 07 listopad 2012 - 19:44

Mam kalesony termo + klasyczne nogawki jesienne Biemme, na to ofc spodenki kolarskie, na nogach ocieplacze zimowe Pro

Wlasnie chcialem pisac o takim zestawieniu na taka pogode i temp. Warto zaopatrzyc sie w nogawki jak np. Castelli Nano.


Jezdzilem pare razy w deszczu i faktycznie jest tak jak na w/w fimach.

Najwiekszy problem to zabezpieczenie butow przed zamoknieciem. W niskich temp. to po zabawie.
Jeszcze szukam sposobu na moknacy tylek. Moze jakies gacie z nano materialu ;-)

#7 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2012 - 19:57

Jeszcze szukam sposobu na moknacy tylek. Moze jakies gacie z nano materialu ;-)

Na moknący tyłek najlepszy jest błotnik. I nie musi być z nanomateriału, wystarczy ze zwykłego plastiku :-) .

#8 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 listopad 2012 - 20:27

o wlaśnie błotnik na sztyce nawet montowany taki od mtb nawet

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#9 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 07 listopad 2012 - 20:37

Torebki podsiodlowe, blotniki itp..... religia mi na to nie pozwala ;-)

#10 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2012 - 20:58

Najlepszy patent to pójsc pobiegać albo sala vel siłka
no chyba , że to wyścig . Wtedy krótko /ew rękawki / i poszli :-P

#11 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 07 listopad 2012 - 22:36

Jeszcze szukam sposobu na moknacy tylek.

blotniki itp..... religia mi na to nie pozwala

Więc może AssSaver? -->

#12 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 07 listopad 2012 - 22:39

Hymmm, ciekawe, cena może nie jest jakaś bardzo zachęcająca, ale do przeżycia. Jednak najbardziej ciekawi mnie ja jak to będzie się sprawdzać

#13 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 07 listopad 2012 - 23:13

Ale jaka cena? Przecież taki 'błotnik' można sobie wyciąć z butelki plastikowej albo jakiegoś tworzywa ...
A sprawdzać się bedzie tak jak widać na filmiku. W końcu wielkiej filozofii w tym nie ma ;)

#14 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 15 listopad 2012 - 19:04

Najgorszy okres panowie... O ile od poniedziałku do piątku będę kręcił w pomieszczeniu, to weekendy planuję wyjeżdżać to minimalne 3h dziennie, zapowiada się coroczna walka z naturą :-? Czyli ściągnięcie MTB ze strychu, założenie kostki typu motocross i katowanie po lasku pętla x30 :mrgreen:

#15 Gosc_paulsen_*

Gosc_paulsen_*
  • Gość

Napisano 16 listopad 2012 - 00:26

Najwiekszy problem to zabezpieczenie butow przed zamoknieciem. W niskich temp. to po zabawie.


Najlepsze rozwiązanie to zimowe buty. Z goretexem lub sympatexem. Modeli na szosę jest niewiele, najwięcej na MTB. Ceny od 100 euro w górę.

#16 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 16 listopad 2012 - 13:28

Przychylam się do siedzenia pod dachem. Sypialnia z małym ruchem, ewentualnie siłownia, gry zespołowe, basen, knajpa, kino....

#17 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 16 listopad 2012 - 21:31

sami wymiatacze widzę ;-)

#18 czegevara

czegevara
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądKobyłka

Napisano 16 listopad 2012 - 23:35

Co ubieracie w taką pogodę? Lekki deszcz, około 0*C ale bez przymrozku?
Ja już nie mam pomysłu jak kręcić w takich warunkach. O ile z górą jest spoko - bielizna termo + softshell - to nogi po 1.5-2h tracą ciepłotę bo są w całości mokre i tragicznie się jedzie. Mam kalesony termo + klasyczne nogawki jesienne Biemme, na to ofc spodenki kolarskie, na nogach ocieplacze zimowe Pro. Jak jest sucho to można kręcić i przy minusie...


A czemu nie zwykłe długie spodnie z membraną z przodu a superrubaix (grubsza lycra) z tyłu?? U mnie bez kaleson się prawdzają do ok -5-7 st. Z kalesonami jeździłem przy -18 i było w miarę ok. Na stopy mam ochraniacze PRO Tarmac NPU+ na zimę a powyżej zera cienkie 1mm ochraniacze z Decathlonu. Zakładam na zwykłe buty lenie Speca. No i nie jeżdżę powyżej 2 godzin w fatalnych warunkach...

#19 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 17 listopad 2012 - 21:15

A czemu nie zwykłe długie spodnie z membraną z przodu a superrubaix (grubsza lycra) z tyłu?? U mnie bez kaleson się prawdzają do ok -5-7 st. Z kalesonami jeździłem przy -18 i było w miarę ok. Na stopy mam ochraniacze PRO Tarmac NPU+ na zimę a powyżej zera cienkie 1mm ochraniacze z Decathlonu. Zakładam na zwykłe buty lenie Speca. No i nie jeżdżę powyżej 2 godzin w fatalnych warunkach...


Problemem nie jest temperatura, tylko woda. Zeszłej zimy zdarzało mi się robić po 140km przy -15 st. i było ok. Zaś jak jest mokro i pada to przy temperaturze poniżej 6-8st. jest ciężko. Jeżdżę w tych samych ochraniaczach, które są owszem dobre, ale stopa i tak jest mokra bo woda dostaje się górą. Także myślę te nogawki mogą być ciekawym pomysłem, jeszcze jakby były takie spodnie to byłoby super.

#20 Rappid

Rappid
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Skądireland

Napisano 21 listopad 2012 - 17:09

http://www.endura.co...=133&prod_id=72



Dodaj odpowiedź