Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w wyborze odzieży na zime


61 odpowiedzi w tym temacie

#41 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 25 grudzień 2012 - 21:21

Były niedawno trochę większe mrozy , jakieś -8"C i 2h jeżdziłem. Wiem że gdybym miał inne rękawice - to płakałbym.Ja mam tą starszą wersje Alaski 2+2+1.

#42 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 25 grudzień 2012 - 22:32

Aż dziwne. Ja potrafię kręcić w -8 w rękawiczkach "narciarskich" z Auchana za 10zł :D
Więc chyba podstawowe rogelli z windem powinny mi wystarczyć...

#43 jason

jason
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądokolice krk

Napisano 27 grudzień 2012 - 11:20

ja też jeżdze w narciarskich ale pod nie mam jeszcze cienkie rekawiczki ;P

#44 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 28 grudzień 2012 - 09:59

A ja kupilem valdez, one sa jak w opisach pisza mocno ocieplane. Powinno byc ok w tych -10, choc awaryjnie jakis cienki polar powinien sie zmiescic. Czekam az przyjdzie, jak bardziej przymrozi to dam znac czy daja rade.

#45 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 28 grudzień 2012 - 10:20

Po co wam te rękawice na -20 jak na dworze +10 ;-)

#46 Troi87

Troi87
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 grudzień 2012 - 10:42

Ja jestem zmarzluch. Szybko mi zimno sie robi w dłonie, wiec w zimowych mozna jeździć :P

a jakie polecacie spodnie przy +15 stopniach? czy moze wystarczą nakolanniki badz spodnki 3/4 ? kompletuje nową odzież i chciałbym mieć to co potrzeba :)

#47 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 28 grudzień 2012 - 15:17

Jest +15 i jest +15:P Zalezy czy wieje, czy jest wilgotno itd. Generalnie w łydki czy uda nie zmarniesz za bardzo. Można zastosować nogawki a jak będzie za ciepło to ściagasz i do kieszonki pakujesz. Wg mnie najwazniejsze żeby nie zmarnąć w kroku:P Stosowałem letnie spodenki + termoaktyw bieliznę i było ok.

#48 Troi87

Troi87
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 grudzień 2012 - 11:24

Dzięki za rady. +18 przy wietrznej pogodzie było troche chłodno w kolana, wiec tak jhak mówisz takie nogawki będą dobrym rozwiązaniem.

#49 slababateria

slababateria
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:00

Cześć chłopaki - po długiej przerwie od jakiegokolwiek kontaktu w rowerem planuję powrót - gdzieś od 10 st. C - i potrzebuję kamizelki (przynajmniej tak mi się wydaje). Co sądzicie o tych rzeczach: http://www.wiggle.co...ndershirt-2012/ i http://www.wiggle.co...ndershirt-2012/
Takie coś by się sprawdziło? Plan: koszulka termo + koszulka zwykła + kamizelka, ew. + kurtka przeciwdeszczowa. Czy może zamiast bawić się z tym wziąć coś jak to http://www.mikesport...a-prdml055.html albo kamizelkę teamową od krzyśka1985?

#50 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 grudzień 2012 - 09:15

http://www.sklep.bcm..._wiatrowki.html

Polecić mogę wiatrówkę z Gamexu. Ciuch bardzo uniwersalny, korzystam z niego praktycznie od +15 w dół. Przy temperaturach 12-15 wystarczy pod to koszulka z krótkim rękawkiem. Przy niższych temperaturach zakładam koszulkę z długim rękawem, żeby w ręce nie było zimno. W zakresie 0-8 zakładam bluzę i tą wiatrówkę, a poniżej zera jako pierwszą warstwę dokładam koszulkę termo.


#51 Kico

Kico
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 31 grudzień 2012 - 20:01

Nie wiem jak chcesz jeździć czy aktywnie czy spacerowo ja np. do 5 st jeździłem w krótkiej koszulce i spodenkach i pod to komplet termoaktywnej bielizny, teraz nawet przy -15 jeżdżę w komplecie jesiennym http://www.vika-spor...73-lampre-.html dokładnie takim i pod to wymieniona termoaktywna bielizna. Wszystko zależy jak się jeździ i z jaką "parą" ja przy 10 st w tych kamizelkach bym się zagotował chyba.

#52 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 grudzień 2012 - 20:49

A ja wiatrówki BCM Nowatex z gamexu nie polecam. Kiepska oddychalność przy jednoczesnym słabym zabezpieczeniu przed wiatrem. Oddałem koledze za 100 zł. O dziwo on nie narzeka, więc może to kwestia indywidualna.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#53 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 31 grudzień 2012 - 21:17

ja uzywam tego wiatrówka Montane velo Jacket.
Swoją kupowałem na ebay.Np dzis dobrze sie sprawdziła na rowerze w temp ok 5stopni i srednim wietrze. Opisywałem ją już na forum.

#54 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 styczeń 2013 - 16:12

A ja wiatrówki BCM Nowatex z gamexu nie polecam. Kiepska oddychalność przy jednoczesnym słabym zabezpieczeniu przed wiatrem. Oddałem koledze za 100 zł. O dziwo on nie narzeka, więc może to kwestia indywidualna.


Chyba tak, bo ja z niej jestem zadowolony w 100%, dzisiaj kolejne 2h spędzone w zestawie, spodnie Nalini Carniola, bluza z BCMu i na to Gamex. Nie zdarzyło mi się żebym się zapocił w tym zestawie. Co do przepuszczalności, to się zgodzę, nazwa wiatrówka to trochę na wyrost.


#55 slababateria

slababateria
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 02 styczeń 2013 - 21:16

Ja jestem taki, że lubię jak mi ciepło, ale bez przesady. Jeżdżę cieplej ubrany niż kumple, teraz też bym się mógł opakować, ale bardzo zależy mi na przewiewności połączonej z ochroną przed wiatrem - jak założyłem kurtkę (cienki biegowy Nike - przeciwdeszczowa) to mimo paneli z membrany gotowałem się (najbardziej na rękach). Koniecznie kamizelka. Chciałbym mieć takie ciuchy, aby od przyszłego tygodnia rozpocząć regularne treningi.

#56 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 02 styczeń 2013 - 23:08

No to kolegoslababateria będzie ci zimno w kamizelce.
Proponuje zainwestować w dobrą kurtkę zimową membrane + fleece.

#57 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 styczeń 2013 - 16:24

carloss, nie przesadzaj. Kolega slababateria pisał o temp. od +10 st. C wzwyż.
W kurtce zimowej np. Mavic Echappee (swoją drogą bardzo polecam, z windostopperem, cały tył rękawów i duże pola pod pachami wykonane z cienkiego materiału bez membrany, naprawdę dobrze oddycha) + trochę grubsza koszulka termokaktywna (Campa z wełną albo Arcteryx Phase SV Zip Neck) to ja jeżdzę przy 0-2 stopniach. Oczywiście, trzeba dawać czadu, tj. jak wychodzę z domu, to mi trochę zimno, ale po 3-5 minutach jest OK. Jak czasmi wracam, naprawdę ostro wieje i nie chce mi się już zasuwać, to zakładam jeszcze na wierzch typową ultracienką wiatrówkę typu Assos sJ.blitzFeder albo Mavic Helium. Taka wiatrówka to moim zdaniem powinien być jeden z pierwszych zakupów od razu po spodenkach i koszulce ;-)

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#58 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 27 styczeń 2013 - 20:18

Rzutem na taśmę udało mi się kupić koszulkę CRAFT ZERO EXTREME za 102,- zł :-D - jeszcze nie doszła paczka.

Aż jestem w szoku. Chyba ktoś zwrócił źle dobrany rozmiar, bo jak się zaczęła wyprzedaż w Mikesport, to oczywiście nie zdążyłem z zakupem i mojego rozmiaru już nie było.

Ma ktoś tą bieliznę CRAFT-a ?
Czy ta koszulka + kurtka softshell (ROGELLI TRENTO) wystarczą przy obecnych temperaturach ? (-5 st.C i mniej) Jak ona działa ? (bielizna)

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#59 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2013 - 20:47

Czołem!

Czy ktoś może mi doradzić jak kupować odzież Rogelli ???

Generalnie, co do zasady noszę rozmiar L, a letnie rzeczy nawet M, zakupiłem komplet tj. kurtkę i spodnie zimowe Rogelli w rozmiarze L, niestety w to nie jest w stanie nawet ubrać się nawet moja żona (170 wzrost, b.szczupła).

Czy rozmiar 2XXL Rogelli będzie czymś zbliżonym do normalnego L?

pzdr

A.

#60 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 28 styczeń 2013 - 21:57

adazz, kieruj się raczej wymiarami podanymi dla danego rozmiaru (szerokość od pachy do pachy, długość z przodu, z tyłu, długość nogawki itp.) - zmierzonymi "bez rozciągania". Jak dla danego towaru nie podają takich wymiarów, to pisz - niech pomierzą. Porównując te wymiary z wymiarami odzieży, którą masz (a która na ciebie pasuje), popełnisz mniejszy błąd.

Nie wolno kierować się wymiarami, takimi jak wzrost, obwód w kalcie, w pasie, bo można się przeliczyć.

I jeszcze uwaga taka - jak kupujesz rzeczy nierozciągliwe: kurtka softshell lub z membraną, spodnie z membraną z przodu - warto brać rzeczy lekko na wyrost. Letnia lycra się w pewnym zakresie rozciągnie, , a ciuchy zimowe nie.

Ja ostatnio się przeliczyłem i musiałem wymieniać kurtkę Torino L- kę, na Trento XL-kę.
Druga sprawa, że ciuchy kolarskie (górę) trudno dopasować na mnie, bo mam 120 w klacie i 40 w bicepsie :-D

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź