Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liczniki SIGMA


360 odpowiedzi w tym temacie

#341 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 czerwiec 2018 - 09:08

Przed ewentualną zamianą radzę poczytać : na blogu DCRainmakera jest opis ROX 12.

Rzut okiem i...

DSC_6176.jpg

wygląda trochę jak... stary smartfon, ale to właśnie ROX 12. Z Androidem. Nie, bez SIM. Łączność? WiFi i USB. Bez możliwości komunikacji ze smarfonem (zero komunikatów typu połączenia/sms/itd). Nawigacja wydaje się silnym atutem (zwłaszcza dla wymagających oprócz ekranu mapy kilku pól danych - beskid, kupuj!), z testów zapowiada się nieźle, chociaż z zakupem sugerowałbym jednak trochę się wstrzymać, do czasu pierwszych poprawek oprogramowania ;)

Jak ktoś zdecydowany, to niech powoli odkłada 400 Euro (ciekawe ile w PL?)

 

Szczegóły do poczytania w źródle 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#342 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 09:42

No nieźle. Zebrał dość entuzjastyczną recenzję od Dcrainmakera. Dobrze wygląda pod względem funkcji i możliwośći. Podoba mi się, że można nim sterować w prawie pełnym zakresie zarówno przyciskami jak i touch screenem. Nawigacja też bardzo dobrze wygląda. Cena moim zdaniem minimalnie za wysoka żeby wstrząsnąć rynkiem liczników na półce średnio-wysokiej (Edge 820, Cyclo 605).



#343 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 czerwiec 2018 - 10:44

Co do ceny to raczej można było się tego spodziewać. Ale 12 posiada parę unikalnych cech, które mogą być bardzo atrakcyjne zwłaszcza jako zaawansowane urządzenie nawigacyjne dla wymagających turystów. Chociaż ekran mógłby być trochę większy (albo obudowa mniejsza)... Zresztą wygląd może mieć swoje zalety - pierwszy lepszy złodziej nie połasi się na coś, co wygląda jak smartfon z początku bieżącego stulecia...

 

map-animate.gif

Za to co powyżej co niektórzy daliby się pokroić. Ile razy co niektórzy marudzili, że w garminach są tylko 2 pola danych na ekranie z mapą. A tu proszę... Podobnie profile sportowe - tu przytyk do Wahoo. 

Podejrzewam, że ktoś wkrótce zmieni sprzęt ;). Nie, nie ja ;)  - zresztą ja nigdy nie kupuję niczego, co może mieć choroby wieku dziecięcego ;)

Dobrze, że Sigma wreszcie zdecydowała się na poważniejszą ®ewolucję i wprowadzenie do oferty modelu, który może być dobrą konkurencją dla Garmina. Czym większa konkurencja, tym lepiej dla użytkowników. Może kiedyś będzie się przebierać w komputerkach treningowych i nie będą kosztować 4 - 5 setek euro...


  • Arked lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#344 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 13:30

Przyznam szczerze, podoba mi się ten licznik. Mam nadzieję, że znajdzie swoją niszę na rynku. To rzeczywiście może być najlepsza nawigacja rowerowa w pełnym tego słowa znaczeniu.



#345 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 05 czerwiec 2018 - 16:58

Mi też się podoba. Przeżyłbym brak możliwości parowania z telefonem. Nie mogę jednak jakoś przeboleć rozmiaru ekranu względem obudowy.



#346 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 czerwiec 2018 - 19:30

Nawigacja wydaje się silnym atutem (zwłaszcza dla wymagających oprócz ekranu mapy kilku pól danych - beskid, kupuj!), 

 

Po co?



#347 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 czerwiec 2018 - 21:20

Przecież zawsze chciałeś większej ilości pól z danymi na ekranie mapy? Sigma posłuchała tych próśb ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#348 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 czerwiec 2018 - 22:23

Możesz zacytować, gdzie o tym wspominałem?



#349 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 08:37

W niemiecki bikemagazin jest ciekawa, choć krótka recenzja ROX12
https://www.bike-mag...ort/a39095.html

#350 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 czerwiec 2018 - 08:54

Możesz zacytować, gdzie o tym wspominałem?

 

Przepraszam, pomyliłem się. Faktycznie chodziło o big75  :oops


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#351 Mam lowelek

Mam lowelek
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 31 maj 2019 - 13:20

cześć nie wiedziałem gdzie to wkleić i strzeliłem tu.

Szukałem odpowiedzi na forum i nie znalazłem. Mianowicie zakupiłem niedawno licznik sigma rox 7.0 bawiąc się programem data center stworzyłem ręcznie dyscypliny i powstaje pytanie jak je usunąć. 



#352 Mam lowelek

Mam lowelek
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 31 maj 2019 - 13:23

Nie załączyłem screena sorry

Załączone pliki



#353 Daniel131

Daniel131
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 17:48

Witam.
Interesuje mnie montaż licznika Sigma 23.16 w innym miejscu niż na mostku. Czy istnieją takie podstawki z wysięgiem poza mostek do Sigmy?

 

Istnieje temat dedykowany dla liczników sigma, nie ma potrzeby robienia nowego tematu (a zwłaszcza dwóch takich samych!). Przeniosłem do właściwego tematu. 


Użytkownik Prozor edytował ten post 28 styczeń 2020 - 18:14
Wpis moderacyjny


#354 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 czerwiec 2021 - 09:45

Wygląda na to, że Sigma odrobiła lekcję po wprowadzeniu ROX 12, który za dużej popularności nie osiągnął, to wygląda na to, że wracają do korzeni, czyli solidnych małych liczników, na dodatek bardzo nowoczesnych i posiadających wszystkie niezbędne funkcje. Co to będzie?

 

Tym razem na jesień 2021 roku zamierzają wprowadzić model ROX 11.1 EVO.

i reszta wideo do tego modelu: https://www.youtube....Aelektro/videos(umieszczone wczoraj).

Specyfikacja: https://rox.sigmaspo...-1/?tab=funkcje

 

Mały, kolorowy ekran, do 18h pracy, konfiguracja również ze smartfonowej aplikacji, profile rowerowe (4 domyślne, max 20), do 6 stron każda do 6 pól danych, funkcje typu alert o wypadku, obsługa trenażerów FE-C,  nawigacja "na krechę" ale z obsługą Koomot (przy 1,77" ekranie wyświetlanie mapy raczej ma niewielki sens). A i obsługa rowerów elektrycznych! 

 

rox11-1-evo-manual-tastenbelegung-hg-pl.

 

Minusy - dla niektórych segmentomaniaków brak segmentów Strava. Być może kiedyś dodadzą. Albo nie. 

Cena około 200€. 

 

Od lipca dostępny będzie Rox 2 - mały licznik z opcją nawigacji Koomot (strzałki kierunkowe skrętów) i Rox 4, ale te modele nie są aż tak ekscytujące jak Rox 11.1 EVO. Czekam do jesieni na pierwsze testy. Nie to, żebym chciał kupić, ale akurat ten model może mieć spory sens dla tych, którzy chcą mieć mały, ale zasobny w funkcje komputerek treningowy.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#355 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 18 czerwiec 2021 - 09:53

Zapowiada się świetnie, tylko czy cena nie odstraszy potencjalnych konsumentów? W Polsce podejrzewam, że to będzie 899zł bądź 999zł.



#356 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 czerwiec 2021 - 10:10

Cena w Polsce będzie ZNACZNIE niższa od sugerowanej. Żeby sprzedaż Sigmę przez internet, trzeba się godzić z absolutnie głodowym zarobkiem.

 

Bardzo mnie ciekawi, czy przy tak kolosalnie spóźnionym wejściu na rynek Sigma osiągnie sukces tymi modelami,


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#357 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 18 czerwiec 2021 - 10:19

Bardzo mnie ciekawi, czy przy tak kolosalnie spóźnionym wejściu na rynek Sigma osiągnie sukces tymi modelami,

W cenie do tysiąca złotych Garmin ma dość ubogą ofertę, w sumie jeden licznik (Edge 130 jest niekontynuowany, zniknął z półek), czyli Edge 130 Plus za 899zł z w sumie podobną funkcjonalnością do tej nowej Sigmy. Do tego kilka starszych zegarków, które mogą służyć za nieduży licznik.



#358 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 czerwiec 2021 - 10:53

Nie do końca podobna funkcjonalność. Pomijając nawet ekrany o podobnych przekątnych (niektórzy wolą b/w, inni kolor - jak sensownie użyty np. strefy to ma sens nawet w nienawigacyjnych modelach), to 130+ ma trochę ograniczeń związanych z mocą (parametry TP np. IF/TSS), za to ma segmenty, łatwiejszy sposób wysyłki danych treningowych (evo co dziwne fit treningu wysyła się kablem z komputera... może poprawią i zrobią to kiedyś w apce), climbpro i jeszcze coś tam dałoby się pewno dać na korzyść 130. 

 

Gdyby EVO był w cenie porównywalnej do 130+ to zwłaszcza wśród osób niechętnych w stosunku do garminów, byłby dobrą alternatywą. 

Patrząc po bikediscount.de ceny (już z polskim 23% VAT) podstawowej wersji to 196,38 € (RRP* 206,67 €), bundle z czujnikami 248,06 € (RRP* 258,35), a Edge 130+ 174,68 € (RRP* 206,71 €), Edge 530 to 255,29 € (RRP* 310,07 €), ELEMNT BOLT V2 288,38 € (te RPP to chyba jednak trochę naciągane, na garminowskiej stronie E520 jest za 300 €, a E130+ za 200€ bez jednego centa - i to z wysyłką w cenie...).

to byłoby się nad czym zastanawiać. Jeśli jeszcze potwierdzi się 

 

Cena w Polsce będzie ZNACZNIE niższa od sugerowanej. Żeby sprzedaż Sigmę przez internet, trzeba się godzić z absolutnie głodowym zarobkiem.

 

czyli minimalne marże (kto narzuca - producent? czy rynek?), a więc nawet zakładając ceny na poziomie w/w, czyli 900 za ROX 11.1 EVO, jakąś stówę taniej E130, trzy stówy drożej za E530 i cztery stówki za Bolta v2 to będzie trudny orzech do zgryzienia. 
 
Dla kogo ROX 11.1 EVO? Dla kogoś stroniącego (słusznie czy nie - nieważne) od Garmina, kogoś kto chce mały, ładny i solidny, a na dodatek wyposażony w niemalże wszystkie funkcje treningowe, nawigację traktujący marginalnie (Koomot wystarczy...). Dla kogoś, kto chce w miarę prostej konfiguracji smartfonem. 
 
Właściwie porównując parametry to pomijając funkcje nawigacyjne Bolta (v2), ROX jest jego poważnym konkurentem. Tak, nie ma obsługi segmentów Strava (jeszcze?) ale wbrew pozorom nie wszyscy są aż takimi maniakami, żeby zbierać wszystkie możliwe segmenty i ciągle się na nich ścigać. Większość traktuje to jako fajny gadżet, ale czy niezbędny?
Jeśli tak to traktować, to tu cena może czynić cuda i być może ktoś przy wyborze zastanowi się czy jednak nie wybrać tańszego, mniejszego, bardziej niezawodnego (miejmy nadzieję...) EVO. Wahoo ma kilka miesięcy do poprawy oprogramowania...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#359 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 20 czerwiec 2021 - 09:22

Ta Sigma to combo edge 520 (menu) i wahoo (wyświetlanie danych treningu) :)

#360 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 lipiec 2023 - 20:54

Padł mi licznik sigma 23.16. Ni z tego, ni z owego ekran zgasł. Zmierzyłem baterię,  ma jeszcze jakieś 2,8-2,9 V, więc nie jest rozładowana. Pewnie będę musiał sobie sprawić jakiś nowy. Jestem już dość wiekowy, lubię jeździć na szosie, ale już raczej rekreacyjnie, nie dla super wyników.  Chciałbym licznik który pokaże mi prędkość, odległość, kadencję, procent wzniesienia, puls  - to wykorzystywałem w tej sigmie. Teraz jeszcze chciałbym, aby mi po zgraniu na kompa rysowała na mapie przebytą trasę. Myślę o  Sigmie rox 4 lub 11 z dodatkowymi czujnikami (bo te sts  to chyba inny sposób podawania i już się nie przydadzą). I tu pytanie? Czy tańsza Sigma rox 4 spełni moje wymagania?  I jaki jest w tych rox sposób przenoszenia danych do kompa do Sigma Data Center? Do tego licznika mam specjalną przejściówkę, przez którą łączy się z kompem. Czy do tych rox też coś takiego będzie trzeba dokupić?

 





Dodaj odpowiedź