Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki rowerowe - wiosna/jesień


54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 11 styczeń 2013 - 19:12

Otwieram nowy temat, gdyż poprzedni był zbyt długi oraz rozciągnięty w czasie.
Poprzedni temat znajduje się TUTAJ.

W tym temacie rozmawiamy o spodenkach rowerowych zakładanych na chłodne dni.
Czyli te nieco grubsze, 3/4 oraz długie.
Aby temat utrzymać w porządku proszę o trzymanie się kilku zasad.

1. Przed zadaniem pytania poszukaj, czy ktoś nie zadał już podobnego pytania. Warto też przeczytać ten wątek.
2. Odpowiadając na czyjeś pytania używamy opcji "QUOTE", chyba że odpowiedź będzie zaraz pod postem pytającego.
3. W przypadku poprawienia swojego postu używamy opcji "EDYTUJ".
4. Swoje opinie najlepiej podeprzeć dowodami bądź rzetelnie przygotowanym przykładem.

#2 skaramanga

skaramanga
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 sierpień 2013 - 12:21

Witam, jako że sezon letni powoli zbliża się ku końcowi zaczynam rozglądać się za spodniami na jesień/wiosnę. 
Chodziło by mi o spodnie na temperaturę 0-10 stopni, z jakimś windstopperem i na szelkach.
Przeznaczyć na nie chciałbym nie więcej niż 300zł.
Znalazłem takie modele:

http://www.decathlon...id_8282699.html

http://sklep.vitesse...spodnie-zimowe/

Wydaje mi się że mogę być za ciepłe, Jak ktoś posiada któreś z nich to byłbym wdzięczny za opinię.

http://www.bike24.com/p225768.html

Te wydają mi się odpowiednie, ale niestety nie mogę nigdzie dostępnych w rozmiarze L znaleźć. 

 

Na wszelkie inne propozycję także jestem otwarty.



#3 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 17 wrzesień 2013 - 14:28

Ma ktoś spodenki Mimo z taką wkładką?

 

http://www.mikesport...e-rowerowe.html

 

Jak to się sprawdza? Na żywo wygląda o niebo GORZEJ niż na zdjęciu. Jednak pozory mylą więc pytam o  praktykę.

 

Dzięki



#4 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 17 wrzesień 2013 - 14:43

Rzadka i mało sprężysta. Do kitu.  pozdr



#5 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 21 marzec 2015 - 06:55

witam

szukam spodenek 3/4 takich na teraz. Cienkie, najchętniej czarne.

zaproponujcie coś z rozsądną wkładką i w rozsądnej cenie


  • Lipski lubi to

każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#6 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2015 - 09:56

Określ co to jest rozsądna cena.



#7 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 21 marzec 2015 - 20:46

Jak chcesz tanio i w miarę dobrze, to sprawdź Deca Piaseczno. Były tam portki AeroFit 900 3/4 (cienkie, całkiem dobra wkładka) za chyba coś koło 90zł. Może jeszcze coś się ostało.


  • Lipski lubi to

#8 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 05 kwiecień 2015 - 19:47

Jak dla mnie rozsadna ty do ok 150 pln.
nie palam miloscia do decathlonu ( podjade jednak sprawdzic) wiec mozr ktos jeszcze kojarzy faje piortki
  • pimpf lubi to

każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#9 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 10 kwiecień 2015 - 09:38

byłem w deca. AeroFit700 za 199... ciut dużo


  • z wiatrem we włosach lubi to

każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#10 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 10 kwiecień 2015 - 14:18

Sporo, tym bardziej że zimą kilka razy widziałem je za 70 



#11 sts

sts
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 10 kwiecień 2015 - 21:16

Mam AeroFit 900 3/4 za 150zł i wiecej bym za nie dał, jakis super hig-end to to nie jest. Wkładka tez nie jest mega wygodna, ale za 70-90 warto, za 250-300 nie warto.

​Na pewno ważne by przymierzyć przed zakupem.


Nie liczy się sprzęt tylko serce.


#12 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 11:52

A dobre krótkie spodenki + nogawki?
Może to jest rozwiązanie, na krótkie zawsze mniej szkoda kasy bo bardziej są wykorzystywane?

#13 gusiek

gusiek
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 18 czerwiec 2015 - 16:06

Witam podpinam do tematu może ktoś miał styczność z polską firmą produkującej miedzy innymi odzież kolarską  forza sport a szczególnie  z spodenkami , można sobie zaprojektować kolor wzór napisy i wybrać wkładkę 1 z 3 i to w rozsądnej cenie ?


  • mkrzeminiak lubi to

#14 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 sierpień 2015 - 13:46

Kupował ktoś może z ostatnio modnej na forum firmy Attiq spodnie z długimi nogawkami? Cena to 130 lub 150zł w zależności od modelu (czym one się w ogóle różnią od siebie?), czyli w porównaniu do np. Vitesse mamy 2x taniej.



#15 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 23 sierpień 2015 - 14:29

Mam spodnie Rapid od października ub. roku. Przejeździłem późną jesień, zimę i pół wiosny. Spodnie fajne, ciepłe, wygodne. Z zamkami nic się nie dzieje, szwy trzymają. Wkładka wygodna (sprawdzana na mtb i szosie 200+km) - nie uświadczyłem żadnego ocierania.

Minus za brak membrany - przy solidnych mrozach można zmarznać (my testicles are icicles).



#16 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 sierpień 2015 - 15:15

Dzięki za info. W jakich temperaturach się sprawdzają? I jeszcze pytanie o rozmiar jaki masz vs Twoje wymiary. Widzę na stronie, że są jeszcze spodnie "Lycra Thermo Power", opis mają identyczny jak Rapid i ciekawy jestem z czego wynika różnica ceny i czy warto dopłacić te 2 dyszki.



#17 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 23 sierpień 2015 - 18:17

Dojechałem do -5. Później było mi już za zimno... w dłonie. Odczucie zimna to sprawa bardzo indywidualna, więc trzeba brać poprawkę pod siebie. Ja jestem raczej zimnolubny.

Rozmiar M przy wymiarach biodra 88, udo 47/56, wzrost 180 (raczej już górne granice tego rozmiaru).

Nie wiem czym się różnią oba modele, bo nie miałem szansy by porównać. Możliwe, że tylko szwami ;)



#18 brachol

brachol
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 23 sierpień 2015 - 19:14

Od dłuższego czasu spoglądam na produkty Attiq'a i na dniach również złożę u nich zamówienie na kilka ciuchów, m.in. na długie spodnie. Też zastanawiałem się, skąd wynika różnica w cenie między Rapidami a non-Rapidami. Wygląda na to, że w Rapidach płacimy nieco więcej za dodatkowe odblaski, materiał na plecach, kieszeń na plecach i inne szwy. Prawdopodobnie zdecyduję się na Rapidy. Szkoda, że nie mają w ofercie niczego z membraną na większe mrozy... Ale zauważyłem, że w ostatnich miesiącach poszerzyli nieco asortyment letni, więc może i na inne pory roku coś przygotują.



#19 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 23 sierpień 2015 - 19:32

A może warto się z nimi skontaktować i zasygnalizować potrzebę na portki z membraną. Jeżeli będzie popyt to ostatecznie może pojawią się też w ofercie.



#20 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2015 - 21:42

Jak tak ludzie chwalą a i cenowo wygląda to na prawdę super to może by jakieś grupowe zamówienie może by się załatwiło rabatu jeszcze z 10-20zł a wtedy to już bomba w przedziale cena/jakość by była. 





Dodaj odpowiedź