Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki rowerowe - wiosna/jesień


54 odpowiedzi w tym temacie

#41 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 listopad 2015 - 16:48

Przetestowałem długie spodnie Attiqa. Na jesień wydają się optymalne, tak do +5 powinno być dobrze. Na zjazdach czuć lekki przewiew na kroczu, co przy niskich temperaturach może być nieprzyjemne. Wkładka wydaje się całkiem ok. Po 1,5h jazdy zero negatywnych odczuć.

 

Z minusów są estetyczne - lycra jest jak mniemam średniej jakości, bo włosy z ud przechodzą na wylot. W Vitesse letnich tego nie ma. Logo Attiq i żółty napis po bokach nie przetrwają zbyt długo, bo już po 1 jeździe są popękane...



#42 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 04 listopad 2015 - 17:44

Mam te spodnie od roku, jesienią, zimą i wiosną dostają w kość na mtb i czasami zakładam je na szosę (jak jest zimno ale sucho).

Przewiew w kroczu - faktycznie jest odczuwalny i staje się problemem przy minusowych temperaturach (na mtb trochę mniej, bo nie ma takich przeciągów w lesie). Wkładka może nie topowa, ale daje radę na dłuższych dystansach.

Lycra mimo, że jest średniej jakości (ogólnie, bo w tym przedziale cenowym jest spoko) to wygląda niemalże jak nowa. Portki są prane po każdej jeździe, zaliczyły kilka poślizgów w lesie, 2 na żwirze i 1 na oblodzonych betonowych płytach - przetarć nie widać, szwy trzymają. Włosy wychodzą, ale tak samo wychodzą w spodniach z Decathlonu i w nogawkach Rogelli (nie wychodziły tylko w spodniach z membraną, ale to inna kategoria). Jasne, nie ma co porównywać do kilka razy droższych "markowych" spodni, ale coś za coś. Logo trzyma się nietknięte, jedynie napis fluo jest już trochę spękany, lecz nadal na swoim miejscu (napisy wykonane są różnymi metodami i pewnie stąd też różnica).

 

Sirkozi, jeżeli po kolejnych praniach zauważysz, że dzieje się z nimi coś złego, to kontaktuj się z Attiq i reklamuj. Nie ma z tym problemów.

 

Jedyne czego naprawdę im brakuje, to membrana w okolicach krocza. Bez tego to są to portki jakich wiele - dobre i solidne, ale bez fajerwerków.

Ahh... zapomniałbym. Attiq to Polska firma, więc są u mnie oczko wyżej w każdej klasyfikacji :)



#43 carlos1922

carlos1922
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 18:40

Dla mnie spodnie Attiq to rozsądna propozycją za niską cenę. Jadnak spodnie są komfortowe w temp. do maks 5 st. później jest nieco zimno. Dużym minusem jest brak ochrony krocza wieje szczególnie przy zjazdach. Warto zaznaczyć że to jest nasza rodzima firma i odzież produkowana jest w kraju. Podsumowując mam kilka rzeczy tej firmy i polecam z czystym sumieniem. 

Na chłodniejsze dni polecam długie spodnie Craft Performance storm bib tight jednak to zupełni inny przedział cenowy.



#44 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 18 wrzesień 2016 - 15:54

Powoli zimno nadciąga, więc szukam już czegoś aby dało radę jeździć do późnej jesieni. Zimę raczej zwyczajowo odpuszczam. Niestety na ten rok budżet na ciuchy jest niski.

 

Szukam jakiś ocieplanych długich spodni w cenie około 150zł. 

Szału się nie spodziewam, bo wcześniej jeździłem w spodniach podobnych cenowo, a potem kupiłem coś porządnego za kilka stów i oczywiście bez porównania. 

 

Mało się orientuje co na rynku teraz można nabyć, więc może jakieś ciekawe propozycje?

 

Faktycznie te Attiq nie wyglądają źle?

Może cos z Rogelli, zawsze wyglądali nieźle cenowo i jakościowo?

Ewentualnie mam typową odzież termo, więc ostatecznie połączę odzież termo+spodnie kolarskie. I tak już długich tras nie zrobię, ewentualnie weekend, więc i z gorszą wkładką jakoś się pociągnie.



#45 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 wrzesień 2016 - 18:18

Ja stosuję kombinację spodenek kolarskich, w których jeżdżę na codzień, z ocieplanymi spodniami do biegania z membraną z wiatroszczelną w przedniej części. Jak dla mnie optymalne rozwiązanie.



#46 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 20 wrzesień 2016 - 19:58

Rozważam taką opcję. Ubrania termalne mam dwa komplety. Dobra firma i tkanina z merynosa. Ciepła, wygodna, bezszwowa. Więc rozważam opcję termo+ubranie letnie. Jeszcze tak nie robiłem, ale trochę zmuszony jestem, bo nie bardzo mam ochotę wydawać kasę na ubranie typowo na jesień/zima. 



#47 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 wrzesień 2016 - 20:32

Attiq są ok, ale poniżej 5-7 stopni bym w nich nie jeździł. Nie mają wstawek wiatroszczelnych i potrafi zawiać po jajkach i kolanach. A że są to spodnie z wkładką ciężko coś pod nie wkładać. W podobnej cenie były Decathlonowe i one miały już ceratę na przodzie.

 

Do 10 stopni jeżdżę w spodenkach letnich i na to leginsy termalne. Dobra opcja, ale co jakiś czas trzeba podciągnąć zjeżdżające leginsy. Jeśli masz dobre leginsy z merynosa to na jesienne temperatury powinno starczyć. Przy temperaturach bliżej 0 będzie już słabo.



#48 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 08:04

Coś możecie polecić z długą nogawką, porządną wkładką i koniecznie na szelkach do 200zł?

 

Może być ali, jeżeli np. Spexcel jest rzeczywiście tak sensowny, jak go opisują :)

 

Myślałem też o Deca 900 z promki, ale mogą być za ciepłe na temperatury październikowo-listopadowe:

https://www.decathlo...id_8396982.html


Ribble R872 - Octane One Gridd


#49 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 08:28

Dzisiaj testowałem przy 8 stopniach Rogelli Fonda, bo mi przyszły. Przód rewelka, ale po tyłku przez pierwsze parę minut czuć chłód. Jak będzie zimniej, to będę zakładał bieliznę termoaktywną pod. Za to wkładka mistrzowska. I bije na łeb Decathlonowskie spodenki 900. 



#50 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 10 wrzesień 2018 - 17:20

Jeśli przód jest z membraną a tył bez (taki kanon spodni na chłody) to jest to standardowe odczucie, zależne też od tolerancji temperatury.
Bardziej izolowane spodnie mają okolice tyłka i dołu pleców z membraną tył nogawek bez.
I najcięższe uzbrojenie jest w całości z paneli membranowych. Izolacja najlepsza ale oddychalność najgorsza.

#51 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 25 październik 2018 - 11:38

Miałem Rogelli Fondo i do -5 stopni dawały spokojnie rade bez dodatkowej bielizny.  Niestety u mnie dość szybko zaczęły się mechacić w kroku. 

 

Teraz planuję Rogelli Fobello - model chyba podobny (ciężko mi wychwycić różnice), więc pewnie będzie to coś bardzo zbliżonego do Fondo.

 

Chyba, że jest coś w Decathlonie godnego uwagi do tej kwoty ~250,- ?   Tak na zimę do tych -10 stopni żeby dawały radę na treningi do 2-3h.



#52 rycho

rycho
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 14 listopad 2023 - 12:29

Czy nie będzie obciachem jeżdżenie ubranym w czarne kalesony termoaktywne (Brubeck Active Wool) + krótkie czarne spodnie z wkładkami? Chodzi o jeżdżenie w temperaturach 5-10 st. C. Czy jeździcie tak ubrani? 



#53 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 14 listopad 2023 - 13:19

Czemu obciach, chyba, że wyglądają jak kalesony, a nie coś typu getry. Natomiast spodnie z wkładką zakładam pod spód, a na to getry. Coby nie obtarło.

#54 Pyra

Pyra
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKobyla Góra

Napisano 14 listopad 2023 - 13:29

Czy nie będzie obciachem jeżdżenie ubranym w czarne kalesony termoaktywne (Brubeck Active Wool) + krótkie czarne spodnie z wkładkami? Chodzi o jeżdżenie w temperaturach 5-10 st. C. Czy jeździcie tak ubrani? 

 

 

Ja śmigam dokładnie tak samo jak to opisałeś, tyle że moje zestawy termo są w kolorach odróżniających się od spodenek, tak długo jak jest mi ciepło zdanie innych na temat wyglądu mam w poważaniu  :D  :ph34r:



#55 rycho

rycho
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 14 listopad 2023 - 14:31

Dziękuję Wam za słowa wsparcia. Jutro próba. Zapowiadają 7 stopni ciepła.





Dodaj odpowiedź