Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#1301 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 18:14

Poczytałem sobie o Superfeet Carbon. Czyli wersja Carbon to ta szara? Czy Superfeet Carbon są w różnych wariantach wysokości?
Mając Sidi Wire 41 będą pasować 
Superfeet Carbon w rozmiarze 39-41 czyli zdaje się D ?



#1302 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 07 styczeń 2020 - 21:15

Nie pamietam juz jakie literki obejmowaly dany zakres rozmiarow. W opisie powinno to byc wyszczegolnione. Te wkladki i tak sie docina do ksztaltu wkladek, ktore maja byc zastapione. Upewnij sie tylko, ze twoj rozmiar jest w odpowiednim literowym zakresie.

#1303 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 08 styczeń 2020 - 08:15

Nie lepiej poszukać gdzie robią wkładki na miarę np. jakieś FORMTHOTICS 



#1304 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 02 luty 2020 - 17:10

Szybkie pytanie, może ktoś poradzi -> jeżeli pasują mi buty Shimano w rozmiarze 43, a Mavic 42 2/3, to jaki rozmiar Gaerne będzie odpowiedni? 43 brać? Moja długość stopy to równe 27 cm.



#1305 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 08:25

Info na potomnych. Moja długość wkładki w normalnych butach to 29.5cm. Shimano rp4 pasuje rozmiar 48.

#1306 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 09:15

Też podzielę się ostatnimi doświadczeniami: Sidi Wire

 

W Giro, Spec - używam butów 44 

 

W Sidi Wire - konieczne było 45, ale...

 

.. od 45 w Sidi objętość cholewki z przodu rośnie nieliniowo w porównaniu do mniejszych rozmiarów np. 44,5. Mając dość szeroką stopę z zaskoczeniem stwierdziłem bardzo duży luz, który utrudnił użytkowanie butów (ściągnięcie "boa" powoduje równomierne zmniejszenie objętości, a tym samym ucisk na zewnętrzny brzeg stopy i bolesność). Buty odratowałem wkładkami indywidualnymi (inne podparcie łuku stopy, lepsze wypełnienie buta). Tak więc idąc w górę z rozmiarami Sidi warto mieć na uwadze, że mogą być zbyt szerokie (nomen omen). 



#1307 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 13:30

Ja dodam ze rozmiar sidi na 2020 (np w modelu sixty) jest inny, mialem zawsze 45 sidi, wprawdzie byly mi minimalnie za duze, ale 44 juz cisnely w palec, a sixty mam 43 i sa dobre.

#1308 KrzysztofBraciak

KrzysztofBraciak
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 10:32

Każda marka ma różną rozmiarówkę trzeba też na to zwrócić uwagę :)



#1309 WiolettaKwiat

WiolettaKwiat
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2020 - 16:56

Kiedyś jak mi wciągnęło wózek przrzutki w koło to musiałem właśnie w spdsl dymać z buta 6 km, bo nie miał kto poratować. Z górki dało się jeszcze zjeżdżać, ale pod górki i na płaskim trzeba było dawać z buta. Jakoś tragicznie tego nie wspominam. Po tej wycieczce dla własnego spokoju bloki wymieniłem.

W butach szosowych można przecież nawet biegać. ;)


Jeśli chodzi o same buty, to może 
https://m.bikester.pl/giro-sentrie-techlace-but-czarny-574433.ekspekthtml 

Od jakiegoś czasu bardzo przecenione, chyba wszyscy się boją tego specyficznego wiązania?
Podeszwa druga najtwardsza (EC70).

 

Buty powinny być dobrej jakości i atletyczne. Najlepiej jest wziąć sprawdzone buty, jeśli zamierzasz wziąć udział w zawodach. Jak mówią, to, co nowe, nie zawsze jest dobre.


#1310 Majk66

Majk66
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 06 maj 2020 - 00:34

Cześć 

Chciałem zapytać o opinie na temat butów fizik overcurve r5 planuje je w najbliższym czasie zakupić a jak nie te to co polecacie w kwocie od około 700zł?



#1311 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 08 maj 2020 - 09:47

@Majk66 Mam te buty od zeszłego sezonu. Dobrze trzymają stopę, pięta nie ucieka. Regulacja BOA działa w obie strony plus otwarcie. But jest mocno dopasowany do stopy. Pedałuje się w nich dość neutralnie, tzn. nie zwracają na siebie uwagi podczas jazdy, jeżeli dobrze ustawisz już zamknięcie. Jeżdżę póki co trasy do 50km, więc nie powiem co na dłuższych dystansach. Gdybym miał wybierać w tym budżecie ponownie, również zdecydowałym się na nie lub na R5 Powerstrap, które wg mnie świetnie wyglądają.


projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#1312 xcentric

xcentric
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 12 maj 2020 - 20:11

Potwierdzam ;) Fajne buty, chociaż z perspektywy czasu, pomimo, że biało-czarne wydają mi się nadal najładniejsze, to są najmniej praktyczne - przy wpinaniu okręcam pedał i zawsze później muszę trzewiki szorować :D 

Z zalet - fajnie wyglądają, dobrze leżą na stopie, pięta się trzyma dobrze, nawet, jak podczas jazdy poluzujesz (co mi się często zdarza), bo zapiętek ma wewnątrz kropki żelowe ;) Mi drętwieje lekko lewa stopa z zewnętrznej strony - nie wiem, czy to wina wkładki (ale wątpię), czy źle ustawionego bloku, ale mikro-regulacja działa świetnie.

Powerstrapy, jak napisał @ibanezz są świetne wizualnie, ale tam szybko buta nie poluzujesz jakbyś musiał - ja swoje pod ochraniaczami już miałem okazję "popuszczać" na BOA ;)

Gdybym teraz miał wybierać, to nie wiem, czy nie pomyślał bym o SIDI - bardziej z ciekawości, bo moje jazdy, to w trampkach można by ogarniać :D 



#1313 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 13 maj 2020 - 09:29

Ja dodam ze rozmiar sidi na 2020 (np w modelu sixty) jest inny, mialem zawsze 45 sidi, wprawdzie byly mi minimalnie za duze, ale 44 juz cisnely w palec, a sixty mam 43 i sa dobre.

Z czym porównujesz model Sixty?



#1314 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 13 maj 2020 - 09:39

Z czym porównujesz model Sixty?

Z Wire 2 (mialem poprzednio)

Zwroc uwage ze Sixty ma inny ksztalt tylu buta, nie ma juz regulacji piety, mysle ze stad ta roznica w dopasowaniu.

#1315 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 13 maj 2020 - 09:48

Z Wire 2 (mialem poprzednio)

Zwroc uwage ze Sixty ma inny ksztalt tylu buta, nie ma juz regulacji piety, mysle ze stad ta roznica w dopasowaniu.

Jak wypada Sixty jeśli chodzi o szerokość w przedniej części porównując z Wire? Ogółem Zadowolony jesteś po przesiadce? Czytalem pierwsze opinie, raczej nieprzychylne - głównie o nowy design z paskiem na rzep


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#1316 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 13 maj 2020 - 10:14

Jak wypada Sixty jeśli chodzi o szerokość w przedniej części porównując z Wire? Ogółem Zadowolony jesteś po przesiadce? Czytalem pierwsze opinie, raczej nieprzychylne - głównie o nowy design z paskiem na rzep


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


Ja jestem bardzo zadowolony bo w koncu mam lekkie buty :) no i sa dopasowane idealnie.

Mi ten pasek osobiscie nie przeszkadza, mialem go kiedys w Ergo 4 i podobnie tutaj pomaga a nie przeszkadza. Jezeli but jest dobrze dopasowany to rzepem robi sie taka mikroregulacja.

#1317 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 18 maj 2020 - 09:22

Panowie a jaka jest różnica oprócz ceny i tego, że są nowsze między Sidi Wire Carbon, a Sidi Wire Carbon 2?? Te pierwsze znalazłem za nie całe 900pln i mocno się nad nimi zastanawiam. A może warto jednak dopłacić do nowszej wersji albo zainwestować w jeszcze wyższy model, np. Sidi Shot?



#1318 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 maj 2020 - 13:14

System zapiecia, a dokladniej jego umiejscowienie. System generalnie, niestety jest ten sam z dorbnymi zmianami, ktore nie wplywaja na funkcjonalnosc, (nie wiem jak w Wire 2 ale watpie, zeby bylo to cos innego niz w Shot).
Swego czasu jak przymierzalem sie do Sidi Shot, majac Wire, zdecydowanie wolalem umijscowienie pokretel z boku.
Te w Shot nie pozwalaly na osiagniecie docisniecia, jakie wylo w Wire.
Poza tym identyczne buty z identycznym (jak dla mnie) dopasowaniem. To akurat duzy plus, oczywiscie dla tych, ktorym te buty leza.
  • EmPe lubi to

#1319 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 18 maj 2020 - 13:30

Gdzieś czytałem w jakiś recenzjach (chyba na WW) ,że Shot są nieco szersze w przedniej części niż Wire2 . Posiadam Wire2, mam je już kolejny sezon i po 150km marzę o tym, aby je zdjąć... Na długość są ok, ale dla mnie czubki mają zbyt wąskie..


  • EmPe lubi to

#1320 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 18 maj 2020 - 13:33

Czyli z tego co napisałeś to nie bardzo jest sens dopłacać do droższych Shotów, przypuszczam że i Wire 2 niewiele będą lepiej wypadać Dzięki



Dodaj odpowiedź