Skocz do zawartości


Zdjęcie

[licznik z allegro] czy warto to kupic ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamilmat90

kamilmat90
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Skądłowicz

Napisano 28 styczeń 2013 - 12:08

Witam,
Coraz więcej jeżdżę na rowerze i chciałbym zakupić licznik rowerowy.
Nie posiadam zbyt dużo gotówki.
Na allegro znalazłem coś takiego.
http://allegro.pl/li...2981413786.html
Proszę o opinie i rady.

Ewentualnie interesuje mnie ten model(troszkę droższy)
http://allegro.pl/po...2974823556.html

Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam
Kamil

#2 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 styczeń 2013 - 13:56

Pierwszy licznik: wielki :) Znajomy korzysta i sobie chwali. Aczkolwiek więcej nie jestem w stanie powiedzieć.
Drugi licznik: daruj sobie, baterie zmieniasz jak skarpetki (kiedyś kupiłem taki żonie). Włączenie podświetlenia nie dość że prawie niemożliwe (naciskaj przycisk przez 5s..), a kontrast zdecydowanie spada, to jeszcze zżera baterię w tri miga.

Jak chcesz sobie "pojeździć" to dowolny licznik liczący kilometry będzie wystarczający. Osobiście poleciłbym Ci jakąś sigmę na kabelku, może uda Ci się dostać jakąś starą serię (np. "700").
Jak myślisz bardziej o sporcie.. to warto mieć chociaż kadencję i puls.. Ale cena to już zdecydowanie rośnie.

#3 Gosc_Pająk_*

Gosc_Pająk_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2013 - 14:22

Ja bym sobie odpuścił wskazane przez ciebie liczniki.
Najlepiej jakbyś poszukał ofert firm: VDO lub Sigma i kupił licznik o zamierzonej cenie i planowanych funkcjach.
Ja kiedyś używałem licznika VDO HC12.6 i nie miałem z nim problemu żadnego.

#4 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 28 styczeń 2013 - 14:53

Ja mam coś takiego: http://www.skapiec.p...przewodowy.html - absolutnie żadnych problemów - polecam

#5 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 28 styczeń 2013 - 18:11

Pająk, mój prawie sobowtórze :)
Z VDO zaczyna się robić kicha (wycofali się z większości linii liczników). Jak nie wiadomo o co chodzi, to albo o d.. albo pieniądze.

#6 Gosc_Pająk_*

Gosc_Pająk_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2013 - 18:36

Zgadzam się z tym, bo jak miałem kupować licznik trochę poważniejszy to jednak kupiłem Garmina, kolega miał VDO jakiś najwyższy model i bardzo na niego narzekał, bo miał problem z przesyłaniem danych do komputera i ogólnie był nie za bardzo. Ja miałem niższy model i nie miałem z nim problemów i jak bym miał kupować licznik ponownie w tamtych przedziałach cenowych brałbym VDO, dlatego go poleciałem.
Jeszcze drugi kolega też ma VDO niższy model, ale bezprzewodowy i nie narzeka.

#7 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 28 styczeń 2013 - 18:48

kamilmat zobacz do gieldy forumowej ktos sprzedaje sigme bezprzewodowa w cenie, ktora ci chyba podjedzie

ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#8 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 28 styczeń 2013 - 18:50

W tych kwotach to nie masz co liczyc na dobry licznik z kadencją i milionami funkcji! Połowa będzie niedokładna i pewnie po sezonie padnie. Zwłaszcza, że wyglądają jak sprzed z lidla /tchibo przywieziony z uk albo dojczlandu. Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest zwykła sigma - prędkości, czas i dystanse. Mozna sobie potem przez podstawkę w na kompa zrzucić dane do sigma data center. Sigma bc 509 lub 1009?
Sam mam 509 i sobie chwalę.

#9 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 28 styczeń 2013 - 21:15

Panowie, czy mi się zdaje czy temat jest o tanich licznikach za 30zł, więc nie ma sensu nawet wspominać o wyższych modelach VDO czy Garminie.

Nie mogę sobie wyobrazić jak licznik może być niedokładny? No może bezprzewodowy, gdy gubi sygnał, ale kablówka musi działać dobrze. Co do liczników marketowych, swoje (z linku powyżej) kupiłem w Realu albo Carrefourze. Oba działają dobrze już 3 sezon, w sumie zrobiłem na nich pewnie ponad 20tys, dlatego myślę że można zaryzykować takie cudo. Wydaje mi się, że tanie modele Sigm czy VDO wcale nie są lepszej jakości, tylko trzeba jeszcze parę zł dopłacić za nazwę.

#10 kamilmat90

kamilmat90
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Skądłowicz

Napisano 29 styczeń 2013 - 18:11

dzięki za wszystkie sugestie.
Zamówiłem sobie ten pierwszy licznik.
Pozdrawiam