Skocz do zawartości


Zdjęcie

koła składane vs koła firmowe


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 04 luty 2013 - 22:24

Sporo jest tematów odnośnie recenzji kół poszczególnych producentów np. Mavica, Fulcruma itp. ale nurtuje mnie pytanie jak wyglądają takie koła w porównaniu do kół składanych. Za nieco ponad 1000 zł można złożyć sobie fajne kółka np. na obręczach Kin Lin o wadze 380g do tego piasty bike hub store, lub novatec i firmowe szprychy. Komplet kół wyjdzie 1320-1420g w zależności od komponentów.
Teraz porównajmy firmowy zestaw kół np Mavic Ksyrium Sl o wadze 645 przód i 840 tył co daje łączny wynik 1485g. Cena takich kół to wg. Katalogu prawie 3500zł więc różnica w cenie jest bardzo duża. I właśnie tu pojawia się pytanie czy te maviki będą aż tak bardzo się różnić o składanych kół na firmowych komponentach ? ew jakie różnicę będą na plus dla firmowych kół? Odrazu zaznaczam, że nie chodzi o porównanie między sobą koł carbonowych bo to zupełnie inna sprawa.

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 luty 2013 - 23:54

1. te na kinlinach będą pod bardzo lekkiego zawodnika, jesli myślisz o Air to jest do 65 kg , zwiększajac ilość szprych do 24/28 mozna do 75 śmigać, więcej nie polecam , choś piszą że w wersji ze szprychami 2/1.8 Sapima można i do 90 kg śmigać - tak są robione firmowe koła Volare .
Są to koła na felgach Kinlin xr -200 i piastach Volare , czyli Novatec A141sb i F162 sb

dobry zestaw typu 24/28 - czyli jak np robione są Volare jest bardzo dobry i szkoda kasy na Mavica.

2. koła składane - bardzo ważny jest dobór komponnetów do wagi rowerzysty i ich połączenie - tu sie przyda dobry mechanik, bo komponnety lekkie wymagaja .... "lekkiej ręki"

co do porównań ??
ostatnio przegladałem strone " kolegi po fachu " za granicą, robi on koła dla zawodników i ma bardzo dobre recenzje , wolą jego koła niż ...firmówki, więc mówi to samo za siebie.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 luty 2013 - 08:38

Tak Spike patrzyłem z twojej stronki te 2 pierwsze najlżejsze komplety i do nich porównywałem Mavica. Ja nawet tym najlżejszym kołom nie zrobię krzywdy bo spokojnie się łapię w limicie do 65 kg, jeszcze zapas 5 zostaje. ;-)
No ale wiadomo są też cięższe osoby to 24/28 trzeba złożyć.
Jak najbardziej trzeba się również z tobą zgodzić kto i jak to składa. Bo z tego jak mamy kupione dobre szpeja a ktoś słabo całość zmontuje.
Za 3500 można już by złożyć nie wiem jakie koła i na jakich komponentach. Najdroższe z tego będą wiadomo piasty bo i DT Swiss, czy Chrisa Kinga można wsadzić i się zmieścimy spokojnie w budżecie. :-D
Obręcze też jakieś droższe, ale czy aż tak dużo lepsze od Kin linów, czy tych czeskich o których kiedyś wspominałeś na forum ?

#4 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 05 luty 2013 - 09:19

co do porównań ??
ostatnio przegladałem strone " kolegi po fachu " za granicą, robi on koła dla zawodników i ma bardzo dobre recenzje , wolą jego koła niż ...firmówki, więc mówi to samo za siebie.[/quote].

Dałbyś link do tej stronki , chętnie bym zerknal .

#5 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 luty 2013 - 09:40

Posłuchaj.
Na zachodzie sporo ludzi buduje koła na bardzo dobrych piastach, Novatece to dla porównania są klasy "niskiej" dla nich.
Typoowe piasty to CHK, DT, Tune czy podobna klasa, ci co mają świadomość że robią coś dla siebie, składają koła pod siebie, choćby tutaj na forum też są .

Kołą składane , wykonane dobrze i dobrze dobrane i obliczone nie będą ustępowały kołom formowym, a wręcz niejednokrotnie bedą lepsze - perfekcyjne wykonanie, pomierzony naciąg itd.

Ciężko jest porównać koła za 3500 z kołami za 1200 zł , fakt róznica w cenie jest spora ale jest to wybór .

Aby dobrać sobie dobrze , trzeba troche wysiłku aby poszukać w ineternecie dobrych komponentów

np piasty mavica majastalowe bębenki , w kołach składanych przy lekkich piastach praktycznie tylko Novatec ma mozliwosć konwersji na bebenek stalowy , ale jaki sens byłoby budować koła 1300 g pod zwykłe kasety ??

co do obręczy to bardzo dobrej jakości są też DT, lepsze modele Alexrimsa , CNC - np to Kinlin, American Classic , H&S i masa innych, zwykły Mavic Open Pro też jest dobry.

powiedzmy tak z praktyki, uważam ze koła składane to bardzo dobra opcja , aczkolwiek koła firmowe z wyższej półki to tez dobry produkt.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#6 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 05 luty 2013 - 10:13

a gdzie się zaczyna ta wyższa półka na alu koła od ceny wagi producenta ?

#7 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 05 luty 2013 - 21:21

Wyższa półka fabrycznych kół aluminiowych to min: Ksyrium SL i wyżej, Fulcrum Racing 3 i wyżej, Shimano Ultegra i wyżej, Campagnolo Neutron i wyżej, itd itd, powiedzmy że trzeba przyjąć cenę 2000 plus.

#8 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 10 luty 2013 - 19:58

A takie szybkie pytanie: co lepsze Ksyrium SL, czy FSA Vision T42, bo cena ta sama, visiony niby atrakcyjniejszy look, ale użytkowo?

Kudos!


#9 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 10 luty 2013 - 20:25

I co z tego przytoczonego wątku wynika?Nie znalazłem odpowiedzi na zadane pytanie.
To że TC50 za 5 kafli jest niewarte w żadnej mierze nie zbliża mnie do podjęcia dcyzji w sprawie zakupu kół.A zadałem w tym temacie, ponieważ post wyżej jest coś o Ksyriumach.
Kolego travisb, też niewiele wniosłeś do tematu.

Kudos!


#10 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 10 luty 2013 - 21:50

Dobra, nie chce juz wiedzieć.
Widzę że to bardziej skomplikowane, dotarcie do interesujących informacji. Dam spokój.
I tak jestem szczęśliwy, ze nie odesłałeś mnie do szukajki albo nawet do googla.
Dzięki za pomoc.

#11 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 luty 2013 - 23:12

Patolog w tych cena składasz dobre koła to po pierwsze , po drugie porównaj to jeszcze do Fulcrumów i coś na podobnej półce..
Oostatnio miałem wisyte gościa , który ma firmowe koła chyba z 3 komplety i teraz zamawia robione , .

Do każdej kwoty można coś wymysleć , np można dać bardzo dobrej klasy piasty DT , 350 czy lepsze 240 jesli komuś np. Novatec czy podobne chińczyki nie odpowiadają, można CHK też założyć .
Do takiego komplecika porządne felgi i szprychy , masz koła w miare na standardowych komponnetach.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź