Skocz do zawartości


Zdjęcie

astma


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 19 grudzień 2008 - 15:19

niestety, po kilku latach nawracających zapeleń oskrzeli, dopadła mnie astma. przerąbane. czy ktoś z forowiczów ma doświadczenia w tej chorobie? pozdr

#2 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 19 grudzień 2008 - 19:16

Nie ma co rozpaczać i demonizowac , nic nie jest przerąbane. Astmę mam od kilku lat ,
regularnie biorę leki - skłamałbym ,pisząc ,że nie przeszkadza ,ale jezdzę dużo , nawet bardzo dużo , startuję w maratonach i to na ogół na długich dystansach .
Wiek też już lekko przejrzały ,a nie wszyscy zdrowi i młodsi o 20 lat utrzymują mi koło. Nie pękaj.
Możesz trochę poczytac o chorobie -pomoże.

#3 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 19 grudzień 2008 - 20:45

możesz mi napisać coś o lekach, które bierzesz i ich skuteczności? ja parę dni temu dostałem od lekarza wziewnie antrovent i tabletki z teofiliną. na razie efekt mizerny. daj na prive, bo nie chcę zanudzać innych. pozdr

#4 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 19 grudzień 2008 - 21:03

Co prawda osobiście nie miałem styczności ale wiem, że często stosowanymi lekami są Berodual i Pulmicort przyjmowane wziewnie. Słyszałem nawet opinie, że te leki w pewnym stopniu mogą cofnąć chorobę. Jest jeszcze Salbutamol powoduje rozkurcz oskrzeli a tym samym wydolność płuc. Są sportowcy (nie tylko kolarze), którzy celowo maja w karcie zdrowia wpisana astmę właśnie dlatego, żeby móc legalnie przyjmować ten lek bez posądzenia o doping. A swoja droga to było kilku kolarzy, który nawet z astmą potrafili osiągać niezłe wyniki.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 19 grudzień 2008 - 21:15

dzięki, też mam nadzieję, bo przejezdżam ok 10 tys rocznie/oczywiscie rekreacyjnie/ i ciężko mi wyrobić bez roweru. pozdr

#6 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 19 grudzień 2008 - 22:51

Nie przejmuj się, połowa kolaży ma astme :mrgreen: , a jak siostra skończy studia to i ja będe mieć :lol: .

#7 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 20 grudzień 2008 - 01:10

lekami są Berodual i Pulmicort przyjmowane wziewnie.

Pumicort brałem bardzo długi czas.. Nie tyle co na astme.. Co gdy mialłem podejrzenie zapalenia oskrzeli i cąły czas kaszlałem... Faszerowali mnie antybiotykami, jakimis kroplówkami.. Nic nie pomagało.. Gdy wziął mnie pod obserwacje w szpitalu inny lekarz.. Zapisał pulmicort.. Ja to przyjmowałem .. w inhalacjach ;) Nic nie boli.. :-D Pomogło.. Bardzo skuteczny lek..

#8 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2008 - 12:11

nick, zgłoś się do pulmonologa, zamiast pytać o rady na forum; astma to nie zabawa

Nie przejmuj się, połowa kolaży ma astme :mrgreen: , a jak siostra skończy studia to i ja będe mieć :lol: .


tobie kolego polecam leczenie, ale u innego lekarza...

#9 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 21 grudzień 2008 - 16:04

]Nie przejmuj się, połowa kolaży ma astme :mrgreen: , a jak siostra skończy studia to i ja będe mieć :lol: .


tobie kolego polecam leczenie, ale u innego lekarza...


Sorry jak kogoś uraziłem, ale chyba nie zrozumiałeś tonu mojej wypowiedzi ;-) .

#10 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 21 grudzień 2008 - 17:23

Oczywiście ,że astma to nie zabawa i pulmonolog jest podstawą i wyrocznią leczenia.
Gość pytał czy są ludzie którzy z tym jeżdżą i czy bardzo przeszkadza . Pisanie o kombinowaniu sobie astmy ,bo leki pomagają to głupota - każdy lek niewłasciwie stosowany może tylko szkodzić. NIEWŁAŚCIWIE - to znaczy nawet małe dawki dla zdrowych ludzi , którzy go nie potrzebują.

#11 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 22 grudzień 2008 - 09:25

Pewnie,że z astmą można jeździć, wszystko zależy od tego jak mocno nasilone ma się jej objawy; moja koleżanka z klubu jest autentyczną astmatyczką (bo faktycznie połowa kolarzy to "astmatycy") i ma kilka medali z MP i występy w kadrze narodowej na koncie,a prawie nie bierze leków, bardziej niż sama astma przeszkadzają jej alergie. Po prostu musisz iść do lekarza, dostaniesz leki i sam sprawdzisz jak na nie i rower reagujesz.

#12 Gosc_magda_*

Gosc_magda_*
  • Gość

Napisano 25 grudzień 2008 - 14:11

Zgadzam się z Miką to wszystko zależy od organizmu. Jeden jest silniejszy a drugi mniej. Moja siostra ma astmę i akurat ona nie zabardzo nadaje się na rower. Jak ją złapie atak to kaplica, poprostu się dusi nawet jak spokojnie siedzi i nic nie robi. We wakacje się wubrałyśmy na przejażdżkę, ale niestety po 3km musiałyśmy się wracać z powrotem do domu.

#13 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 20 luty 2009 - 13:09

Po spirometrii, na szczęście okazało się, że nie ma astmy ani obturacji. Powodem było przewlekłe zapalenie oskrzeli, które przeszło w stan bardzo ostry. Nawiasem mówiąc , nasi medycy to konowały. Ani lekarz 1 kontaktu, ani pulmonolog nie słyszeli jak mi rzęzi w oskrzelach. Zona słyszała w drugim pokoju. Na razie po 3 dawkach antybiotyku, i flixotide disc, jest dobrze. Tylko na razie muszę jeszcze odczekać, aż się wszystko unormuje, ok 2 tygodni. pozdr

#14 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 20 luty 2009 - 13:21

Ja miałem astmę. A teraz jestem już po odczulaniu (przez 5 lat zastrzyki dostawałem) i wszystko jest ok. Nawet leków nie biorę :-) Chociaż prawdę mówiąc nigdy nie miałem problemów z oddychaniem (ataku żadnego nie miałem). I tak mam szczęście, że dość wcześnie do lekarza poszedłem (im dużej się czeka tym astma jest bardziej silna). A wszystko przez zapalenie oskrzeli (4 razy w ciągu roku miałem :-/ )

#15 Gosc_dumal_*

Gosc_dumal_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2009 - 22:45

podobno na astme najlepsze sa jaja przepiorcze...
wiem ze mojego tate w dziecinstwie takie jaja wleczyly, kiedy lekarze nie dawali wiekszych szans na przezycie... moze powiniem pan sprobowac dowiedziec sie czegos wiecej na ich temat... ;-)

pozrawiam

#16 adrian1989

adrian1989
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądKęty

Napisano 21 luty 2009 - 14:45

Trochę na inny temat. Natknąłem się ostatnio w internecie na produkt POWERbreathe. Używał go ktoś z was, jak to urządzenie ma się do poprawienia maksymalnej wydolności?
http://www.pap1.pl/i...ortsperformance

#17 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 marzec 2009 - 09:22

mój kolega zgodnie z zaleceniem trenera jeździ w masce i rurce która chyba ma przynosić podobne efekty. A nóżka całkiem nieźle mu podaje :D

#18 Gosc_ewa.r_*

Gosc_ewa.r_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2009 - 11:26

Witam.

Prowadzę badania etnograficzne w Internecie w celach szkolnych(przyszedł czas sesji)
Chciałabym zaprosić wszystkie osoby chore na astmę na krótką rozmowę - via mail, gg lub inny komunikator. Mam na razie bardzo niewielu rozmówców, więc każda pomoc będzie mile widziana.

Pozdrawiam serdecznie i podaję do siebie namiary:
[email protected]



Dodaj odpowiedź