Skocz do zawartości


10 rzędkowa klamkomanetka dura ace vs 9 rzędowa kaseta 105


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_orion_*

Gosc_orion_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2008 - 15:45

Witam wszystkich kolarzy :).

Mam takie oto pytanie:

Moge okazyjnie kupić prawie nowa klamkomanetke dura ace. Czy 10 rzedowa klamkomanetka dura ace bedzie w stanie obsłużyć 9 rzędowa kasetę 105?

#2 Gosc_hautacam_*

Gosc_hautacam_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2008 - 15:55

10 rzedowe klamki nie sa kompatybilne w kasetami o 9 przelozeniach. jednakowoz, jezeli posiadasz przerzutke tylna np. shimano 105, to obsluguje ona wersje 9, jak i 10 biegowa(o ile sie nie myle) problem w takim wypadku pozostaje tylko z kaseta i łancuchem.. pozdrawiam.

poczekaj na karbona. on bedzie na 100% wiedzial.

#3 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2008 - 16:11

Bez dodatkowych gadżetów typu "shiftmate" klamkomanetki na N-przełożeń nie będą prawidłowo działały z M-rzędową kasetą - tutaj kompatybilność klamkomanetki - kaseta jest krytyczna.
Podobnie nie będą działały klamomanetki N-przełożeń firmy X z napędem N-rzędowym firmy Y.
Drugorzędne znaczenie ma przerzutka tylna, marginalne znaczenie ma przerzutka przednia i korba. Łańcuch nie może być mniej -rzędowy niż kaseta, natomiast może być więcej-rzędowy (przynajmniej w pewnych przypadkach).

#4 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 23 grudzień 2008 - 17:21

Da sie bardzo prosto, http://www.sheldonbr...html#altewrnate drugi akapit

#5 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2008 - 22:24

To zamiast tak kombinować nie lepiej przy najbliższej okazji wymienić kasetę i łańcuch na 10-kowe? Z całym szacunkiem dla Sheldona - ale szczerze wątpię czy to działa precyzyjnie.

#6 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 23 grudzień 2008 - 22:37

jak chciałem pożenić manetki campy z przerzutką i kasetą shimano, to manewry z linką nic nie dały, choć znalazłem informacje w internecie, że powinno pomóc. na allegro jest chyba nawet kaseta 105 na dziesiątkę w b. dobrej cenie. a i łańcuchy na dziesiątkę często widzę taniej niż na dziewiątkę. pozdr



Dodaj odpowiedź