Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyroweruj marzenia dla Szymona, czyli rowerem dookoła Polski


44 odpowiedzi w tym temacie

#1 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 05 marzec 2013 - 22:33

Krótko i na temat:
Planuję w sierpniu przejechać przez Polskę (prawie dookoła - omijam znaczne tereny na wschodzie, co wyjaśniam na blogu). Oczywiście szosą, a jakże inaczej!
Śpiwór, namiot, rower.
Trasa może ulec zmianie. Wszystkie informacje będę zamieszczał na stronie:
http://wyroweruj.blogspot.com/
Jest ona w ogólnym przygotowaniu, tak samo zakładki. Oczywiście ja sam również jestem "w przygotowaniu", głównie finansowym oraz maturalnym.
Szczegóły - daty powinny pojawić się w przeciągu kilku tygodni. Miło byłoby spotkać się z Wami - forumowiczami na trasie i przywitać.
Blog ma mnie zmobilizować do przygotowań i być formą notatnika, gdzie wszystko sobie dokładnie ułożę.
Póki co - to tyle. Dzięki za uwagę.

#2 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 05 marzec 2013 - 22:51

A Ino gdzie?? I czemu nie ruszasz z Somp :D

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#3 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 05 marzec 2013 - 22:52

Oj Mike chyba nie przeczytał zawartości bloga. Wszystko napisane.

#4 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 05 marzec 2013 - 22:57

Czytałem pierwszy post i rzuciłem okiem na mapę :oops:

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#5 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2013 - 00:15

Życzę powodzenia i mam pytanko bo w sumie też mi coś po głowie chodzi - przy takim bagażu bagażnik na sztycę raczej odpada więc jak planujesz rozwiązać kwestię bagażnika?

#6 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 06 marzec 2013 - 03:19

KeNaJ, da się i z bagażnikiem sztycowym - vide wyprawa Flash'a --> http://flash.bikesta....php?m=5&y=2012
mad, zacny projekt - masz moje błogosławieństwo ;-) Jak będziesz w okolicach Trójmiasta, to postaram Ci się potowarzyszyć, o ile termin mi przypasuje.

#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 marzec 2013 - 07:52

Szczerze mówiąc, nie mam teraz czasu na dłuższe czytanie :-D Ale jeśli chodzi o bagażnik, są dostępne adaptery do montażu bagażnika (obejmy na ramę albo blaszki do montażu pod zaciskiem koła), tak więc problemu z montażem nie ma.

A jeśli o wyprawę chodzi, to trzymam kciuki! Sam zaczynam jeździć z sakwami, więc doskonale znam te emocje związane z planowaniem trasy :-) Jeżeli tylko inne czynniki nie przeszkodzą, chętnie odprowadzę Ciebie ze startu albo poeskortuję Ciebie pod koniec, o ile faktycznie będzie gdzieś w okolicach Poznania. A bloga oczywiście zaczynam obserwować :-)

Powodzenia!

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 07 marzec 2013 - 20:20

Sprawa bagażu pozostaje otwarta. Jest wiele możliwości. Tymczasem dodałem kilka rzeczy:
http://wyroweruj.blo...-i-zalazek.html

#9 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 09 marzec 2013 - 16:46

Jeśli ma ktoś jakieś sugestie co do trasy to proszę bardzo napisać. Jestem otwarty na dobre rady. Całość oczywiście chcę pokonać asfaltem, najlepiej omijając krajówki bez zbędnego nadrabiania kilometrów.
Tak samo z miejscami wartymi zobaczenia. Czekam na waszą burzę mózgów. Byłoby miło.

#10 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 marzec 2013 - 20:25

Z Poznania możemy Ciebie kawałek wyprowadzić na kole, zależy w jaki dzień zaplanujesz start to może nawet większy kawałek:)


#11 michal2

michal2
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marzec 2013 - 20:48

Szczerze mówiąc, nie mam teraz czasu na dłuższe czytanie :-D Ale jeśli chodzi o bagażnik, są dostępne adaptery do montażu bagażnika (obejmy na ramę albo blaszki do montażu pod zaciskiem koła), tak więc problemu z montażem nie ma.


Z montażem nie, ale za to może być z wytrzymałością. Jechać na szosowych kołach, na wąskich oponach z takim bagażem po polskich drogach to może być średni pomysł, szosówka to nie najlepszy rower na jazdę z typowymi sakwami. Tu lepiej sprawdza się bagaż typu ultralight, albo przyczepka, bądź treking czy góral z typowymi sakwami.

#12 misiek

misiek
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądRz

Napisano 10 marzec 2013 - 00:31

Jak już będziesz tak blisko Bieszczad to aż żal nie przejechać wielkiej pętli. Dołożysz pewnie ze 140km a widoki i asfalty super. Jak chcesz więcej info, pisz na PW. Może się tak zdarzyć, że na Podkarpaciu załatwimy Ci teamową obstawę ;)
Wtęp dot. Bieszczad jest opisany tutaj: http://trollteam.pl/...dy-odc-0-wstep/

#13 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 10 marzec 2013 - 11:30

Spokojnie ludzie, jadę przez Polskę, a nie Afrykę i nie potrzebuję 30kg bagażu.

Co do pętli to rozważałem tę opcję i ew. pobyt w Bieszczadach kilka dni. Uważam, że warto poświęcić dłuższą chwilę na pobyt w tak pięknym miejscu.

#14 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 11 marzec 2013 - 20:22

Do zakładki mapa dodane orientacyjne etapy i kilometry pomiędzy nimi.

#15 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 marzec 2013 - 20:59

Z montażem nie, ale za to może być z wytrzymałością.

Po zapoznaniu się z rowerem (tak jak pisałem, pierwsza opinia była "na szybko" i dotyczyła konkretnie adapterów) zgadzam się z Tobą.

Pomyślałbym nad zapleceniem albo nawet pożyczeniem chociaż samego tylnego koła na 32-36 szprychach - tego typu zestaw (na obręczy Alexrims DA22 z 32 otworami) sprawdził się u mnie doskonale na objazdówce po Czechach przy oponie 28 mm, podobnie u mojego kolegi ważącego ok. 82 kg spisało się koło na CXP 33 z 36 szprychami, także na oponie 28 mm. Co jechaliśmy z minimalistycznym bagażem, ale sądzę, że oba koła miały bardzo duży zapas wytrzymałości, skoro do dziś nie wykonywaliśmy żadnych poprawek po zaplocie.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#16 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 16 marzec 2013 - 20:17

http://wyroweruj.blo...rytatywnie.html Nowa zakładka wyjaśniająca całe to zamieszanie z wyprawą. Mam nadzieję, że Szymon może liczyć na Waszą pomoc. Jeżeli możecie i macie chwilę to proszę Was o rozsyłanie linku do znajomych, umieszczenie go na swoim facebooku etc. Byłoby bardzo miło!

#17 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 18 marzec 2013 - 17:51

Lecimy dalej, utworzona została strona na facebook: https://www.facebook...553132831384121

Na DO>MORE http://www.domore.pl...akcje/190155124 można również wesprzeć akcję

Moderatora prosiłbym o zmianę tytułu wątku na: Wyroweruj marzenia dla Szymona, czyli rowerem dookoła Polski

Dziękuję i zapraszam do śledzenia i przesyłania. Niech idea "podaj dalej" zarazi wszystkich.

#18 Gosc_krystianzach_*

Gosc_krystianzach_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2013 - 18:11

Jeżeli zamierzasz przejechać Polskę dookoła to polecam Ci skontaktowanie się z Markiem Zadwornym z Gryfic. 3 razy już objechał i w tym roku też planuje ruszyć w trasę.

#19 charles7310

charles7310
  • Użytkownik
  • 224 postów
  • SkądPoznań/Brunssum

Napisano 19 marzec 2013 - 10:48

Z Poznania możemy Ciebie kawałek wyprowadzić na kole, zależy w jaki dzień zaplanujesz start to może nawet większy kawałek:)

Jeśli tylko termin będzie sprzyjał, to się piszę na ten "kawałek".

Co do modyfikacji trasy w okolicach Poznania, to jeśli byś się decydował na objazd miasta od południowej strony warto zajrzeć w kilka miejsc :

WPN
Rogalin
Kórnik

#20 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marzec 2013 - 18:43

Tytuł zmieniony. Czekamy na kolejne informacje:)




Dodaj odpowiedź