Skocz do zawartości


Koła Shimano WH RS80 C24 vs ??


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Lukash_*

Gosc_Lukash_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2013 - 00:33

Witam wszystkich,

Planuje wymianę kółek w tym sezonie. Mój budżet to maksymalnie 2000 tyś.
Głównie jeżdżę amatorsko + maratony. Tereny w okolicach Wrocławia to w przewadze płaskie trasy, jednak zapuszczam się w górki. Co roku odwiedzam Dolki.

Szukam czegoś uniwersalnego głownie waga/sztywność, po prostu niech niosą. Najbardziej zastanawiałem się na zakupem Shimano WH RS80 C24.

Macie jakieś propozycje zamienników na te kółka? Bądź czy ktoś z was zdecydowanie polecił by je amatorowi?

#2 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 06 marzec 2013 - 07:28

Może chińczyki carbony 38mm?

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#3 Gosc_Lukash_*

Gosc_Lukash_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2013 - 13:31

Też się nad tym zastanawiałem. Czy nie zkupić obręczy 38 mm i poskładać własne kółka.
Shimano WH RS80 C24 są bardzo zachwalana, w szczególności za swoją sztywność i wagę 1398 g. Po za tym obręcz dokłądnie ta sama co w Dura Ace C24. Różnica jest tylko w piastach.

Czy ktoś z was posiadał te kółka? Dużo zastanawiałem się nad Ksyrium SL, wytrzyamałe i sprawdzone przez znajomych. (Przedstawiciel na miejscu i serwis w Harffie)

Jak ktoś ma doświaczenie z RS80 C24, proszę podzielcie się :)

#4 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 06 marzec 2013 - 16:56

Lukash, o takiej wadze zapomnij. Moje ważą lekko ponad 1500 gramów (z opaskami, bez zacisków). Poza tym drobnym szczegółem są naprawdę fajne. Sztywne mimo 16 szprych z przodu. aerodynamiczne (bardziej niż niektóre o wyższym profilu). Tył ma asymetryczny profil obręczy dzięki czemu szprychy są naprawdę mocno naciągnięte. Na początku bałem się trochę o ich wytrzymałość (lekkie obręcze, mało szprych) ale kiedy zobaczyłem, że ludzie jeżdżą na nich w przełaju i kilku przejażdżkach po naprawdę nieciekawych drogach obawy mi minęły. Z czystym sumieniem mogę polecić, na pewno żałował nie będziesz.
Dla niektórych minusem mogą być tradycyjne kulkowe łożyska, ale dla mnie to raczej zaleta. Dobrze nasmarowane i dokręcone toczą się lepiej niż maszynówki.

#5 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 23:28

Za te pieniądze nic lepszego (firmowego) chyba nie dostaniesz

#6 Rychla

Rychla
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądZabrze

Napisano 22 marzec 2013 - 18:05

Mam podobny dylemat dotyczący kół.

Jak byście porównali te Shimano z Ksyrium-ami Elite 2012? Ksyriumy trochę cięższe, oba zestawy podobno sztywne a na żadnych z nich nie jeździłem...



Dodaj odpowiedź