Skocz do zawartości


Zdjęcie

mavic cosmic elite vs easton aero EA 90


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mynioga1

mynioga1
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Skądlodz

Napisano 14 marzec 2013 - 11:07

Hej mam aktualnie mavic aksium race czyli koła z bardzo dolnej półki. Chciałem kupić coś szybszego. Mam dwa pytania czy na kołach jak w temacie poczuję różnicę i czy warto inwestować w te typy czy może coś innego w podobnej cennie. txh

#2 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 14 marzec 2013 - 12:21

Niewątpliwie poczujesz różnicę, na poczatek wagową (szczególnie jeśli kupisz Eastony), co przekłada się również na właściwości jezdne.
Możesz też pokusić się o złożenie czegoś lżejszego na karbonowych obręczach, przy podobnej cenie co powyższe zestawy. Ale to już w innym temacie jest szeroko poruszane.

#3 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 08 maj 2013 - 16:59

A ja tylko dodam od siebie że koła już z półki cenowej ok 1000 - 1300 pln, kupisz bardzo przyzwoite i lekkie koła.

Shimano Ultegra WH 6700 - waga konkuruje z najdroższymi markami i kołami, to mój faworyt do niedalekiej wymiany.
FSA Vision Team 30 - bardzo przyzwoita waga, dobre opinie mówiące że są wytrzymałe,
DT Swiss R1800 ... model bardzo chwalony, waga nie zachwyca - ale jak lubisz koła w ktorych sobie sam pogrzebiesz to polecam 8-)

Ogólnie jak już nadmieniłem moim faworytem są Shimano Ultegra - dlaczego? - waga, waga, waga, potem toczenie łożysk porównywalne z maszynowym 8-)



Dodaj odpowiedź