Skocz do zawartości


Zdjęcie

klocki do karbonów


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Carbonic

Carbonic
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądOpolszczyzna

Napisano 22 marzec 2013 - 00:02

Pytanie jest "bardzo" proste. Jakie polecacie klocki do obręczy karbonowych w szosówkach?
Obecnie mam ultegre i nie jestem pewien czy będą się sprawiały jak założę karbony.

#2 bikeservice

bikeservice
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marzec 2013 - 07:20

Żółte SwissStop-y

#3 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 22 marzec 2013 - 08:18

Czytałem na zagranicznych forach sporo pozytywnych opinii na temat Reynolds Cryo-Blue. Sam używam i jestem zadowolony.

Oprócz tego żółte Swissstopy, tak jak kolega bikeservice wspomniał.

#4 rodman

rodman
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądSomewhere In Poland

Napisano 22 marzec 2013 - 10:10

jak koledzy wyżej - Swissstop - Yellow King (żółte) albo teraz nowość dla tych co kolor chcą mieć czarny - Swissstop Black Prince - również dedykowane do obręczy karbonowych

#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 marzec 2013 - 10:38

Rozne klocki, beda sie roznie zachowywac na roznych obreczach.
Ze wzgledu na optymalne wlasciwosci ale rowniez z powodu ewentualnych roszczen gwarancyjnych, warto stosowac te, ktore sa zalecane przez producentow obreczy/kol.
Jezeli jest mowa o chinskich obreczach, tu raczej ciezko byc jednoznacznym.
Na pewno probujac tych w/w nie popelni sie wielkiego bledu. Sa one juz od dluzszego czasu na rynku. Aczkolwiek i tu, swiat idzie do przodu. Pojawilo sie wiele innych, ciekawych, lepszych klockow.

Black Prince Swissstopa. Wiem o jednym forumowiczu uzywajacym takowych. Moze jak zagladnie tu, to cos napisze o nich. Zippy platinium.

#6 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 22 marzec 2013 - 16:03

Żółte SwissStopy super hamują. Czarne kupiłem na próbę, bo w tej samej cenie, ale testować je zacznę pewnie dopiero koło maja.

#7 Carbonic

Carbonic
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądOpolszczyzna

Napisano 22 marzec 2013 - 18:20

a ktoś testował coś takiego od chińczyka?
http://www.ebay.com/...=item4d082e624f

#8 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 22 marzec 2013 - 18:22

Ze wzgledu na optymalne wlasciwosci ale rowniez z powodu ewentualnych roszczen gwarancyjnych, warto stosowac te, ktore sa zalecane przez producentow obreczy/kol.

Klocki Zipp które dołączane są do kół są tragiczne, nie wyobrażam sobie jak można na nich bezpiecznie jeździć. Po zmianie na SwissStop (żółte) kolosalna zmiana na+
Tak więcCarbonic, nawet się nie zastanawiaj, bierz Swiss Stop

#9 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 marzec 2013 - 19:33

To jeszcze napisz jakie kola i dokladnie jakie klocki.
Zippy platinium pro z obreczami FC, hamuja duzo lepiej jak niejedne dobre klocki na alu obreczach. Mozna sie zdziwic. Zoltych uzywalem ale z innymi obreczami, ale to byly chinskie wyroby, wiec porownanie moze byc nie fair. Hamowanie mam teraz na poziomie zielonych swissstopow. Wiec jest mega.

A tak apropo, zolte sa na liscie zaakceptowanych klockow przez Zippa.

#10 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 22 marzec 2013 - 20:10

To jeszcze napisz jakie kola i dokladnie jakie klocki.

Koła to Zipp303 na szytkę, a klocki były w komplecie z kołami, więc teoretycznie nie powinno mnie interesować jakie to modele tylko powinno super działać.

#11 comet1

comet1
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądPolska

Napisano 22 marzec 2013 - 20:29

Obecnie najlepszymi klockami do felg karbonowych są SwissStop Black Prince, przy których droga hamowania wynosi 75% drogi hamowania klocków SwissStop YellowKing.

O! Widzę, że wykasowano moją sygnaturę. To znaczy, że jej treść dotarła. Bardzo mnie to cieszy.


#12 rodman

rodman
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądSomewhere In Poland

Napisano 23 marzec 2013 - 02:01

Obecnie najlepszymi klockami do felg karbonowych są SwissStop Black Prince, przy których droga hamowania wynosi 75% drogi hamowania klocków SwissStop YellowKing.


myślałem, że ściemniasz ;-) z tymi procentami i że tylko kolorem się różnią (czarne wyszczupla :mrgreen:) , ale coś w tym musi być:
http://www.swissstop...ce_TechInfo.pdf
:-P

#13 drogba55

drogba55
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 23 marzec 2013 - 18:19

Carbonic Ja testowałem ;)



Dodaj odpowiedź