Skocz do zawartości


Zdjęcie

TAPATALK


86 odpowiedzi w tym temacie

#21 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipiec 2013 - 22:10

niestety

#22 Gosc_sebreef_*

Gosc_sebreef_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2013 - 21:22

PhpBB przecież wspolpracuje z TPT wiem bo prowadze forum na tym silniku i lata na TPT, choc w sumie to może jakąś nowszą wersję silnika mamy, jutro spytam kolegę ktory ogarnia mi wszystko od strony techniczneji sie odezwe. Osobiscie to nie wyobrazam sobie czytaniaforow na telefonie bez tpt.

#23 Karql

Karql
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 lipiec 2013 - 22:31

sebreef, phpBB 3.* owszem, ale to jest 2.* jeszcze w wersji przema.

#24 Gosc_sebreef_*

Gosc_sebreef_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2013 - 12:29

Czyli się nie da? W takim razie nie bedę kruszył kopii skoro nie ma o co :(

#25 Gosc_sebreef_*

Gosc_sebreef_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2013 - 13:17

Puściłem jednak pytanie do mojego magika, oto co mi odpisał, cokolwiek by nie znaczyło, bo ja się na tym kompletnie nie znam:

"Jest przy tym więcej grzebania, bo trzeba API ręcznie klepać.





Łatwiejszy jest upgrade tego forum do wersji 3 – to jest banalne i wtedy skorzystanie z gotowej wtyczki"

Pozdrawiam
Seb

#26 Karql

Karql
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lipiec 2013 - 13:29

Łatwiejszy jest upgrade tego forum do wersji 3 – to jest banalne i wtedy skorzystanie z gotowej wtyczki


Nie jest banalne, bo to nie jest czysta wersja phpBB tylko zmodyfikowana, do tego baza jest już dość spora, nie dziwię się, że komuś się nie chce tego robić :mrgreen:

#27 GalGavu

GalGavu
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 lipiec 2013 - 20:29

@Karql - z tą bazą nie przesadzaj :) Ale jeśli ktoś by miał ręcznie API klepać to ja bym podziękował. Co do modyfikacji phpBB - co jest zmodyfikowane, bo za rok się i tak może okazać, że jest lipa z tym forum.

#28 Karql

Karql
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lipiec 2013 - 20:53

GalGavu fakt duża to jest pojęcie względne :-) Powiem inaczej, stwarzająca problemy :mrgreen:

Zdarzało mi się przenosić takie fora i w zależności od włączonych modyfikacji (przemo jest konfigurowalne) jest trochę pracy. Baza w przemo jest na kodowana w iso, w nowym phpbb jest już utf-8, trzeba zrobić konwersje, żeby krzaków nie było. Tutaj widzę, że są włączone załączniki trzeba odpowiednio strukturę tabel pozmieniać, w phpbb3 jest ciut inna struktura tabel z wiadomościami (każdy post ma temat), trzeba odpalić skrypty, które to ogarną, jest tego sporo, tak na szybko z głowy piszę :-) Do tego przeniesienie to jest jedna rzecz, drugą jest modyfikacja nowego forum, bo jest gołe i nie ma dużo rzeczy do, których Was obecne przyzwyczaiło (grafika, szybka odpowiedź, urodziny, kto był na forum, itp.). Po drodze zawsze są jeszcze jakieś komplikacje itd.

Z lipą bym nie przesadzał, bo jak coś stoi i działa to działać będzie :-)

Osobiście bym migrował to forum, ale ja tutaj jestem tylko użytkownikiem, wypowiedziałem się bo kiedyś robiłem podobne rzeczy. Jak administracja będzie chciała to służę pomocą :)

#29 GalGavu

GalGavu
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 lipiec 2013 - 07:48

@Karql
rozumiem. Szczerze to nie zdarzyło mi się jeszcze forów przenosić ale różne bazy danych owszem. Z tego co piszesz nie ma jakiegoś sprytnego narzędzia, które w prosty sposób by zmigrowało stare na nowe. No nic - w zasadzie przez między innymi to forum i jeszcze dwa inne coraz rzadziej używam tapatalka. Jest to udogodnienie ale też utrapienie bo reklamy w tapatalku to się nie wyświetlają, a z czegoś forum musi żyć :)

#30 Karql

Karql
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lipiec 2013 - 08:22

GalGavu, Jest narzędzie, ale do czystej wersji phpBB2, jak są modyfikacje to już trzeba kombinować :-) Ja pracy też pracuję z bazami po kilkadziesiąt GB i to nie jest problem jak masz wszędzie dostęp. Przy takich hostingach wirtualnych są limity na upload, czasu wykonania skryptów i trzeba kombinować, żeby przenosić partiami itp. Do tego w phpBB jest specjalny mechanizm do wyszukiwania, który buduje swój indeks na podstawie postów, to dla w sumie nie dużej liczby 200k może to trwać kilka godzin, dlatego mówię, że jest trochę problematyczna :)

#31 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpień 2013 - 08:25

jeszcze nie bangla zgadza sie ?:D



#32 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpień 2013 - 22:59

ok, nowe forum jest, a gdzie tapatalk? :D



#33 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2013 - 23:47

ps 

póki co jest duża obniżka na niego za 3zl

https://play.google....oord.tapatalkHD

jest już parę dni, więc za niedługo się skończy

 



#34 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 sierpień 2013 - 08:11

Szczerze mówiąc, dopiero niedawno zacząłem używać tapatalk. W porównaniu do mobilnych wersji forumowych skryptów, to jak dzień i noc. Chłopaki jak najszybciej odpalajcie wtyczkę tapatalk.

#35 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 sierpień 2013 - 13:59

W telefonie to mi forum potrzebne raczej tylko na wyjazdach parodniowych. Żadnych wtyczek nie potrzebuję.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#36 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 sierpień 2013 - 14:44

Inni korzystaja z telefonow jako przegladarek, nie tylko na parodniowych wyjazdach :)



#37 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpień 2013 - 12:33

Rozmiar, może ludzi zupełnie na forum nie potrzebujesz? zawsze możesz monolog prowadzić



#38 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpień 2013 - 13:14

Czemu ludzi? Ludzie to wtyczki. hehe :-D

Znam wiele więcej osób, zniesmaczonych zmianami na forum, niż brakiem jakiejś wtyczki.

 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#39 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 sierpień 2013 - 15:31

Tylko, ze my tu nie narzekamy, tylko pytamy kiedy skrytp będzie współpracował z aplikacją tapatalk, a jak takowa nie jest Ci potrzebna, to po prostu omijaj ten temat.

#40 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpień 2013 - 16:00

Może bym i omijał gdyby nie to, że to tu wymogliście zmianę silnika który mi odpowiadał :-P

Forum na razie działa gorzej niż poprzednie, a Wy byście chcieli żeby już działała wtyczka. Niech najpierw ogarną ten bałagan. A potem zajmą się wtyczka o którą upominają się góra 5 osób.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź