Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyścig kolarski o Puchar Równicy w Ustroniu - 18.05.2013


82 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 15 kwiecień 2013 - 11:42

Wszystko na stronie www.roadmaraton.pl
http://www.roadmarat...rz_2013/ustron/

#2 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 15 kwiecień 2013 - 11:45

podoba mi się... Jak będzie wyglądała kontrola sędziowska na poszczególnych okrążeniach?

#3 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 15 kwiecień 2013 - 13:18

Elektroniczny pomiar:
1 mata pomiarowa META
2 mata pomiarowa RUNDA
3 mata pomiarowa Jaszowiec

#4 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 15 kwiecień 2013 - 13:21

TRASA ZAMKNIĘTA NA CAŁYM DYSTANSIE?

#5 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 15 kwiecień 2013 - 13:49

trasa ma miec 65km? troche lipa przyzwyczaily mnie te dystane 130-150km na roadmaraton.Zwlaszcza jak 200km musze dojechac autem

#6 Gosc_Adam26_*

Gosc_Adam26_*
  • Gość

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:02

Troche się pogubiłem z tym opisem trasy... Czy nadal będzie 6 rund w Jaszowcu i 6 w Zawodziu, czy zostają tylko te w Jaszowcu?

#7 piatekan

piatekan
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:29

Panowie !!!
Cieszmy się tym, że mamy wyścig na zamkniętej dla ruchu samochodowego trasie.
Dało radę zorganizować to na około 70 km i juz. Chodzi o czas i miejsce.
Ustroń to jest miejscowość o dużym natężeniu ruchu i tak mamy bardzo dużo dla nas.
Pętli na Zawodziu będzie pięć .
Czyli start rynek Ustroń, na Równicę przez Jaszowiec z Równicy do Zawodzia tam pętle i na Równicę przez Jaszowiec.
Daje to nam i tak 2000 metów przewyższenia, jak na początek nieźle.
AP

#8 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:21

Z pomysłu ciekawe, formuła OK, ale martwi mnie dwukrotny (szczególnie pierwszy) zjazd po kostce brukowej. 700m tego jest? ;)

#9 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 16 kwiecień 2013 - 07:44

Dystans rzeczywiście krótki, nawet bardzo krótki, ale jak wyszło tam 2000m up to, to trochę ratuje sytuacje Krzychu ;) zobaczymy. Coś nowego, trzeba przetestować :)

#10 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 16 kwiecień 2013 - 07:49

no jak bedzie 2000 na 70km to naprawde gruuuuuubo, na tym dystansie daje to srednie nachylenia takie ze hoho. ja do tej pory nie jechalem, ale w tym roku chce cos wiecej na szosie powalczyc wiec bede na rownicy :)

#11 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 16 kwiecień 2013 - 08:33

Puchar Równicy od założenia miał mieć odmienny charakter niż pozostałe beskidzkie maratony (Pętla, Rajcza, Trophy). Zawsze na każdej edycji były solidne problemy z wytyczeniem trasy ponad 100 km bez ekwilibrystyki z przekroczeniem dróg typu kładka, dwupasmowa itp. Ustroń jest fajny kolarsko do pojeżdżenia tak sobie treningowo ale fatalny przy organizacji konkretnej imprezy, zwłaszcza wyścigu.

Pojawiło się zielone światło w powiecie cieszyńskim - stąd mamy wyścig na zamkniętej trasie! Dziś składam stosowny wniosek, szczegóły jeszcze będą dogrywane w urzędach, ale wiele wskazuje na to że będziemy mieli z pierwszą na zamkniętej trasie imprezą dla amatorów w Beskidach!

Długie dystanse pojawią się później:
Pętla PRO ok. 100 km, MARATON ok. 170 km
Rajcza Tour PRO ok. 120 km, MARATON ok. 180 km, a Road Trophy łącznie ponad 350 km.

#12 Gosc_Andrzej M_*

Gosc_Andrzej M_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2013 - 10:32

Wszystko fajnie, ale ze zmianą terminu, to trochę przegięcie. Myśmy, jako drużyna wg. kalendarza RM, poplanowaliśmy urlopy, obóz itp., a tu zmiana. Akurat w tym czasie mamy zaplanowany obóz, już ze względu na Toruń raz zmieniliśmy datę, teraz już mamy zaliczki popłacone, wszystko zaplanowane. Może pierwsze org załatwi wszelkie zezwolenia, a potem poda termin. Pozdrawiam.

#13 piatekan

piatekan
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 16 kwiecień 2013 - 12:11

Andrzeju bardzo przepraszamy za zmianę terminu . Niestety wynikły okoliczności od nas zupełnie niezależne i musieliśmy to zrobić.
W okolicy Ustronia 25 maja jest organizowany rajd samochodowy i policja go obstawia.
Niestety nie mamy takiej siły by przebić samochodowców.
Wybór był taki albo nie dostaniemy zabezpieczenia trasy albo zmieniamy termin.
Terminy są podawanej jak najszybciej bo każdy chce coś zaplanować a jak to w życiu nie wszystko się da .
JESZCZE RAZ PRZEPRASZAMY.
AP

#14 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 16 kwiecień 2013 - 12:26

Wszystko fajnie, ale ze zmianą terminu, to trochę przegięcie. Myśmy, jako drużyna wg. kalendarza RM, poplanowaliśmy urlopy, obóz itp., a tu zmiana. Akurat w tym czasie mamy zaplanowany obóz, już ze względu na Toruń raz zmieniliśmy datę, teraz już mamy zaliczki popłacone, wszystko zaplanowane. Może pierwsze org załatwi wszelkie zezwolenia, a potem poda termin. Pozdrawiam.


Zmiana terminu Pucharu Równicy wyniknęłą z przyczyn niezależnych od organizatora.
Zezwolenia dopiero będą, na 30 dni przed imprezą składa się wniosek o ich wydanie - na etapie wstępnych uzgodnień z Policją i Miastem Ustroń okazało się że w dniach 25-26 odbywa się w okolicach duży rajd samochodowy którego organizatorzy "wcięli" się bez wcześniejszego ustalenia a policja ustawowo jest w niego (choć niechętnie) zaanagażowana.

Liczymy jednak na dobrą pogodę 18 maja ;-)

#15 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 16 kwiecień 2013 - 12:37

Oby nie była taka pogoda jak w ubiegłum roku... :-D

#16 Gosc_Andrzej M_*

Gosc_Andrzej M_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2013 - 13:49

Z obozu przyjedziemy, ale jako, że będziemy przetrenowani, to startujemy 5 min przed wszystkimi, pasuje? :mrgreen:

#17 piatekan

piatekan
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 17 kwiecień 2013 - 22:53

Andrzeju a gdzie duch sportowej rywalizacji.
Mamy wam dać fory ???
Ja myślałem, że Jaskółki to honorne ptaki.
AP

#18 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 24 kwiecień 2013 - 06:43

A ja mam pytanko, czy jakoś na liście zgłoszniowej będzie zaznaczone kto już opłacił startowe a kto nie? Tak żeby można sobie było sprawdzić , że przelew dotarł i że wszystko ok?
dzięki za odp

#19 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 24 kwiecień 2013 - 08:06

TAK - oznacza zapisany
OK - oznacza opłacony

#20 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 24 kwiecień 2013 - 17:42

Dzięki Wiesiek :)



Dodaj odpowiedź