Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup kół pod single speeda


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Pagu

Pagu
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądTomaszów Mazowiecki

Napisano 15 kwiecień 2013 - 21:40

Witam. Jestem początkujący jeśli chodzi o o składanie rowerów. Chciałbym złożyć single speeda ak najmniejszym kosztem. I tu się pojawia pytanie czy to http://allegro.pl/ko...3157872497.html jest warte tej ceny.

#2 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 08 maj 2013 - 16:46

Moja rada - pewnie będziesz jeździł po mieście, pewnie napotkasz kilometry krawężników w pionie, kostki brukowej i dziur w chodnikach.

Kup po pierwsze koła nowe - dlaczego? - a bo będziesz miał jako taką pewność że będą nie uszkodzone/wyjechane piasty/uszkodzone itp itd.,

Po drugie nie kupuj kół lekkich i wycieniowanych - na miasto to zbrodnia ... dla kół oczywiście.

Moje typy:

1. Shimano WH R 501, cena 350zł
- zalety: łatwość w serwisowaniu, tradycyjna konstrukcja piast (kulkowe), nypli i szprych,
- są bardzo wytrzymałe, nierozcentrowywują się jak szalone (przetestowałem je w warunkach typowo miejskich!),
2. .....

Jako takich kół do singlespeeda nie ma, musisz je złożyć - czyli piasty torowe (uwaga nie kupuj drogich lub przypadkiem Campagnolo*), obręczy masz cały duży wybór od droższych, po najtańsze ....
* ostrokołowcy z uporem godnym maniaka hołubią markę Campagnolo - a firma Campagnolo jak "wół" czarno na białym pisze że ich piasty torowe absolutnie nie nadają się do jazdy miejskiej!!! Widziałem na własne oczy miglancy którzy takie piasty drogie zakupili nowei po dwóch dniach mieli je "rozprute" ...cóż selawi.


Poszperaj po allegro :) lub uderz do sklepu Wrostro ;))

pzdr

A.



Dodaj odpowiedź