Jump to content


kaseta-do wymiany??


33 replies to this topic

#21 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 posts
  • SkądWarszawa

Posted 03 February 2009 - 16:40

Ja jeżdżę na trzech łańcuchach, wymieniam co 2k km żeby nie było istotnych różnic w zużyciu między nimi. A, przy okazji: jeśli chcesz by kaseta wytrzymała trochę dłużej to poza takimi drobiazgami jak częste czyszczenie przydaje się jazda na kilku biegach - jeśli używasz tylko jednego-dwóch to bardzo szybko te biegi zajeździsz... :/

#22 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 05 February 2009 - 09:17

9tys km i zakladasz nowe lancuchy ? :o no to ja mam "legendarna" campe i jak założyłem po 8-9 kkm to za cholere nie chciała działać z nowym łańcuchem.


Zależy jak kto jeździ i dba o napęd.

#23 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 830 posts
  • SkądNowy Sacz

Posted 05 February 2009 - 09:28

nie wspomnialem ze ja mam ósemke wiec chyba to jest bardziej tolerencyjne i wytrzymale niz waska 10

#24 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 05 February 2009 - 09:55

No to nie ma tematu.

#25 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2,567 posts
  • SkądOpolskie

Posted 17 February 2009 - 21:38

Nie śmiejcie sie :mrgreen:

Jak sie montuje kasete na piaste ? : :oops:

#26 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 17 February 2009 - 21:45

Nie rób sobie jaj.

Dopasowujesz ząbki kasety do ząbków na główce piasty.. nakładasz kasetę.. dajesz nakrętke.. dokręcasz..... i już.

Musisz też zwrócić uwagę na podkładki. Zakładasz wszystko tak aby odległości między zębatkami były identyczne.

#27 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2,567 posts
  • SkądOpolskie

Posted 17 February 2009 - 21:54

Malik, ja nie robie sobie jaj, tylko niebawem trzymać będę pierwszy raz kasetę w łapach :D

Wcześniej miałem wolnobieg i nie było problemów ;-)

Bo mam taką wątpliwość: czy kaseta będzie cała, tzn. czy wszystkie koronki będą zmontowane, czy np. dwie pierwsze bedą luźne i bede musiał je "zmontować" do kasety?

#28 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 17 February 2009 - 22:44

A jaką kasetę kupiłeś?

#29 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2,567 posts
  • SkądOpolskie

Posted 17 February 2009 - 23:07

SORA 8-ka 12-21

#30 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 posts
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Posted 18 February 2009 - 07:00

Deadhorse, To możesz mieć ze 4 pierwsze największę koronki połączone ze sobą a reszta luzem. Ja tak miałem z tym że mam 9 tiagrę.

#31 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 18 February 2009 - 07:33

SORA 8-ka 12-21


Czyli 5 pierwszych zębatek będzie na nitach, a reszta będzie luzem.
Nakładasz najpierw te znitowane, następnie podkładka, zębatka, i ostatnie dwie zębatki są bez podkładek.

#32 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2,567 posts
  • SkądOpolskie

Posted 18 February 2009 - 07:35

I jak to wszystko nałoże, to skręcam całość nakrętką?

ponoć do owej nakretki pasuje klucz z wolnobiegu - to prawda ?

#33 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 18 February 2009 - 07:39

Tak, po nałożeniu skręcasz to nakrętką.

Nie, nie pasuje klucz od wolnobiegu.

Potrzebujesz taki klucz.

Dołączona grafika

#34 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2,567 posts
  • SkądOpolskie

Posted 18 February 2009 - 07:45

okej :-)

dzieki za pomoc, jak przyjdzie sprzet to zaczynam działać ;)



Reply to this topic