Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaki licznik na dwa rowery?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukee

Lukee
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 kwiecień 2013 - 11:36

Witam,
Jak w temacie - jaki licznik na 2 rowery?
Odkąd zacząłem jeździć na szosie, nie mam licznika na górskim. Rozglądając się za drugim wpadły mi w oczy liczniki na dwa rowery, automatycznie wykrywające na którym są rowerze.
Teraz kwestia jest taka, że na szosie mam dodatkowy licznik kadencji (przerobiony ze zwykłego najtańszego lidlowskiego licznika), którego chętnie bym się pozbył, zatem fajnie aby nowy licznik miał też funkcję kadencji; ale - aby licznik działał na drugim rowerze potrzebny jest drugi czujnik, zaś o ile na szosie kadencja jest dla mnie istotna, to na góralu nie koniecznie - i tu właśnie chciałbym dokonać oszczędności. Pytanie więc, czy licznik na dwa rowery nie będzie wariował (pipkał, mrugał, trzeszczał) jeśli raz go podepnę na rower z dwoma czujnikami, a raz z jednym? Jakie są wasze doświadczenia?

Poza tym fajnie jakby licznik miał pulsometr, darowałbym sobie zapinanie zegarka na kierownicy. Oczywiście bezprzewodowy - jak szaleć to szaleć.

Cena - no raczej bez szaleństw, tak do 400zł (ew. ciut więcej jeśli naprawdę warto).

Na forum polecane już były Sigma 2209 i VDO MC 2.0 WL. Coś jeszcze? Jakieś doświadczenia?
Pzdrower.

#2 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 28 kwiecień 2013 - 13:35

za 400 pln to moze rozgladnac sie juz za gpsem ? holux 260pro jest w opcji z czujnikiem kadencji i opaska do pulsu...

#3 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 28 kwiecień 2013 - 19:02

Ja mam Sigmę 1609 z kadencją na szosie i bez w MTB, żadnych problemów nie stwierdzam.

#4 bikeservice

bikeservice
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2013 - 20:22

Sigma 1609 STS CAD- zero problemów od 3 lat :)



Dodaj odpowiedź