Skocz do zawartości


Zdjęcie

szosówka HERCULES co warto zmienić?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bloodyopel

bloodyopel
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądSłupca

Napisano 03 maj 2013 - 23:30

Jako że to mój pierwszy post to na wstępie chciałbym się przywitać :) Od tamtego roku posiadam w.w. szosówkę firmy Hercules przedstawioną na zdjęciach (zaraz po kupnie):

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Od tamtego czasu w miarę starałem się ją pod siebie ustawić, zrobiłem ponad 600km w tamtym sezonie. Teraz myślę aby ją trochę doinwestować, nie mówię o jakichś wielkich wydatkach lecz o czymś co poprawiłoby mój komfort jazdy. Jak na razie dodałem tylko oświetlenie ledowe oraz licznik cyfrowy, nie zdejmowałem bagażnika, błotników itp bo po prostu taka "oldschoolowa" mi się podoba, nie jeżdżę wyścigowo a i czasem zdarza mi się nałożyć sakwy.
Co do rzeczy które przydałoby się moim zdaniem wymienić:
-owijki kierownicy, stare są już po prostu stare i się zsuwają
-inne siedzonko, czy bardziej "sportowe" będzie wygodniejsze?
-pedały, przydałyby się jakieś na których stopy nie będą się zsuwały
-dłuższy mostek, niestety oryginalnie stanowi on całość z pionową rurą, więc trzeba by wymienić całość?

Powiedzcie czy idę w dobrym kierunku, ewentualnie co jeszcze byście sugerowali zrobić bądź jak co "ugryźć". Z góry dziękuję za wszelaką pomoc, pozdrawiam serdecznie!

#2 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 04 maj 2013 - 07:45

Twój rower prezentuje się świetnie, geometria ramy predysponuje go raczej do turystyki niż do "ścigania". Najważniejsze w jeździe na roweże jet to aby sprawiało to wiele radości i przyjemności, jeżeli masz potrzebę dokonania zmian to proszę bardzo, na temat gustów nie dyskutuję;) każdy z nas ma indywidualne podejście do estetyki. W sprawach technicznych, o których wpominałeś to:
-mostek wymienisz bez większych problemów (wystarczy podważyć zaślepkę na mostku i imbus)
-pedały, spróbuj zamontować noski (najtańsza opcja) albo spd, ale to już spory wydatek na buty+bloki+pedały
- jeśli Twoje cztery litery nie narzekają to nie widzę sensu wymiany
Pozdrawiam i życzę dużo km.

#3 bloodyopel

bloodyopel
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądSłupca

Napisano 04 maj 2013 - 09:36

No i właśnie bardziej turystycznie z niego korzystam lub na dojazdy do pracy ale faktem jest że nie lubię się wlec ;) teraz po prostu zaczynam myśleć co zmienić żeby było wygodniej.

Co do nosków, faktycznie też o nich myślę bo cena SPD skutecznie odstrasza.

Z mostkiem niestety nie jest tak łatwo, jak widać na np. drugim zdjęciu, mostek i rura pionowa to "całość" tworząca jakby literę L, a co do wymiany skłania mnie masa przeczytanych poradników jak ustawić pod siebie rower, z każdego wynika że powinien być on trochę dłuższy i przez to teraz mam lekko zgarbioną pozycję co przekłada się na komfort.

A temat siedzenia, hmm, nigdy wcześniej nie miałem szosówki więc ciężko mi to określić ale siodełko wydaje mi się jak gdyby trochę za szerokie, po dłuższej jeździe nie boli mnie sam środek "4 liter" lecz właśnie okolice po prawo i lewo od niego odczuwają dyskomfort. Czy może to normalne?

EDIT:
A jakie noski byście polecali; z tworzywa, metalowe, konkretne "wzory"? Czy muszą być jakieś konkretne pedały do nich czy moje np. też będą pasować? Nigdy nie miałem z tym do czynienia dlatego prosiłbym o radę ;-)

#4 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2013 - 13:20

Jeśli chodzi o mostek, to jest to klasyczna "fajka", niedawno był temat przypomniany, więc poczytaj tutaj:
http://www.forumszos...pic.php?t=17714

Siodełko faktycznie może być trochę za szerokie, stąd ten ucisk na wewnętrzną stronę ud przy pedałowaniu. Poszukaj nieco węższego (ok. 140 - 150 mm), ale niezbyt twardego. A może jakiś skórzany Brooks? Do takiego roweru pasowałby stylem. Ale tanie nie są.

Do Twoich obecnych pedałów chyba da się zamontować noski, trzeba tylko wyjąć odblask z jednej strony - rozstaw otworów powinien pasować. Chyba, że te pedały mają już luzy albo chcesz trochę lżejsze.

Są np. takie od razu z noskami:
http://allegro.pl/pe...3207841068.html
http://allegro.pl/no...3207284483.html

Albo klasycznie metalowo:
http://allegro.pl/pe...3224122290.html

Noski osobiście wolę plastikowe, głównie ze względów bezpieczeństwa - metalowy ładnie wygląda, ale przy wywrotce może zahaczyć o coś, a plastikowy będzie się ślizgał i zwykle pęknie, gdy o coś zaczepi.



Dodaj odpowiedź