Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki stacjonarne


186 odpowiedzi w tym temacie

#21 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 czerwiec 2013 - 09:51

Popieram w sprawie Authora. Bardzo udana pompka.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#22 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 czerwiec 2013 - 21:33

Używałem dotychczas pompki SILCA, pomimo że podstawowy model to w miarę się sprawowała. Dwa dni temu odkleiła się podstawa od rury kompresyjnej i trzeba było się decydować, czy kleić czy też kupić coś solidniejszego. Teoretycznie pompuje i bez klejenia, ale przy ponad 10 psi rura kompresyjna wyskakuje z podstawy. Podkleję i będzie do pompowania roweru terenowego i samochodu - tam ciśnienia zdecydowanie mniejsze...

Ale do rzeczy - zapoznałem się z Waszymi polecaniami i jakoś nie mogłem się zdecydować. Przeleciałem większość dostępnych "na wczoraj" pompek i wybrałem jednak coś innego: Cannondale Airport Nitro
Dołączona grafika
Pompka jest dość spora, zrobiona z nierdzewnej stali, tłok stalowy, rączka z plastyku, ale bardzo solidna i nie sądzę żeby była możliwość jej połamania w normalnej eksploatacji (co mi już się zdarzało z innymi pompkami), podstawa również stalowa z antypoślizgowymi naklejkami - normalnie prawie papier ścierny ;-) oczywiście nie drapie, ale skuteczne to jest.
Precyzyjny i czytelny manometr o średnicy 2".
Dołączona grafika

Długość przewodu 90 cm co jest b.praktyczne. Przewód nieużywany jest przewieszany przez rączkę i mocowany w uchwycie dzięki czemu nie tylko nie pęta się, ale również zabezpiecza tłok przed wysunięciem. Końcówka do pompowania pracuje z każdym typem wentyla - wystarczy założyć, przesunąć dźwignię i pompować. Żadnego przekładania gumek, po prostu nie ma znaczenia jaki wentyl - wystarczy włożyć, przesunąć dźwignię i poruszać tłokiem. Do 120 psi pracuje przyzwoicie lekko, większego ciśnienia nie nabijałem, bo opony mam do 120 psi ;-).
Dołączona grafika

Prezentacja pompki na Youtube.
Dziś wymieniałem opony i komfort pracy pompki mnie na prawdę zadowala. Mogę z czystym sumieniem polecić, zwłaszcza że cannondale daje dożywotnią gwarancję (jeszcze warunków nie sprawdziłem, pewno gumy głowicy nie obejmuje... ale mogę się mylić ;-)). Dałem 129 zł.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#23 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 06 czerwiec 2013 - 22:34

Kupiłem Authora, jestem bardzo zadowolony. Polecam właściwa cena/jakość bez problemu nabija do 9 bar.

Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#24 Adidadi

Adidadi
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądLublin/Bychawa

Napisano 19 czerwiec 2013 - 12:11

Wybrałem budżetowo Authora poczekamy aż przyjdzie i będziemy testować, niestety na lezyne mnie nie stać ;P ale podejrzewam że awaryjna to będzie właśnie nakręcana lezyna.

#25 Karql

Karql
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 czerwiec 2013 - 09:19

Panowie też jestem na kupnie pompki, możecie mi powiedzieć jak się manometr w tym authorze zachowuje. Ostatnio jak pompowałem jakąś pompką to skakał co pół bara. Ten działa płynnie?

#26 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 czerwiec 2013 - 09:28

Troszkę skacze, ale jak wyciągniesz tłok i dojdziesz do końca ruchu w górę, opada o ułamek bara i porównanie z inną pompką wskazue, że wtedy pokazuje poprawne ciśnienie (a przynajmniej zgodne z drugą pompką).

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#27 Karql

Karql
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 czerwiec 2013 - 09:31

mikroos, ale to nie jest tak, że stoi nieruchomo i co 2-3 ruchy skacze o pół bara? :)

#28 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 czerwiec 2013 - 09:33

Nie zauważyłem czegoś takiego, choć faktycznie manometr pracuje nieco mniej gładko niż np. w Topeak Joe Blow Max HP albo Zefal Profil Max FP30.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#29 Karql

Karql
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 czerwiec 2013 - 09:37

mikroos, Dzięki :-)

W domu rodzinnym mam pompkę zrobioną z kompresora z lodówki - polecam. Ciśnienia ogromne potrafi nabić :-D Myślałem na mieszkanie do Krk zrobić coś takiego, kompresor by się znalazł, ale cena za manometr, zawory, węże itp. będzie podobna jak takiej pompki stacjonarnej. Z tym, że jak znajomy podjedzie to łatwiej jest znieść pompkę na dół niż wynieść rower po schodach do góry.

#30 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 27 czerwiec 2013 - 10:37

Manometr skacze za każdym ruchem tłoku o tyle ile się nabiło powietrza. To raczej normalne bo przecież nie podajemy powietrza jednostajnie.

Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#31 Karql

Karql
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:18

elcidx, tak i to jest normalne zachowanie. Chodziło mi o to, że w tamtej pompce stał nieruchomo przez 2-3 ruchy, ruszyłem jeszcze raz i skakał o pół, albo nawet całego bara.

#32 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 27 czerwiec 2013 - 14:06

Ciesze się że mam rację :)
Ja tą pompkę mogę szczerze polecić, 9 bar bije się bez żadnego wysiłku.
Wytrzymałość po dwóch miesiącach użytkowania również wydaje się w porządku nie widzę słabych elementów które mogły by się szybko popsuć.

Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#33 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 31 lipiec 2013 - 21:44

Użytkuję Lezyne Steel Floor Drive. Niestety zepsuła mi się wkręcana końcówka - coś podczas pompowania pstryknęło i teraz przepuszcza w miejscu tego przegubu zapobiegającemu skręcaniu węża.

Nie widział ktoś, gdzieś części zamiennych do pompek Lezyne ? Najlepiej w kraju.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#34 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 01 sierpień 2013 - 14:36

robo, najlepiej pytac u dystrybutora w polsce tych pompek, czy maja jakies czesci zamienne, ew napisac do producenta jezeli bedzie problem :-D

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#35 rodman

rodman
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądSomewhere In Poland

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:12

Użytkuję Lezyne Steel Floor Drive. Niestety zepsuła mi się wkręcana końcówka - coś podczas pompowania pstryknęło i teraz przepuszcza w miejscu tego przegubu zapobiegającemu skręcaniu węża.

Nie widział ktoś, gdzieś części zamiennych do pompek Lezyne ? Najlepiej w kraju.


z tego co się orientuję Lezyne jest ogólnie bardzo wadliwe i masa reklamacji jest przez producenta kwestionowana ... ale daj znać jak udało Ci się rozwiązać problem

#36 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 sierpień 2013 - 22:37

z tego co się orientuję Lezyne jest ogólnie bardzo wadliwe i masa reklamacji jest przez producenta kwestionowana ...

W normalnych warunkach producent w ogóle nie zajmuje się reklamacjami - rozpatruje je dystrybutor.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#37 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 01 sierpień 2013 - 23:17

Nie tylko ja w rodzinie korzystam z tej pompki i podejrzewam, że ktoś tą końcówkę za bardzo "zgiął" w tym połączeniu obrotowym. Jak nie znajdę cz. zamiennej Lezyne, to po prostu wymienię na zwykłą.

Może też podejmę próbę naprawy ? Może tylko jakiś O-ring wystarczy wymienić ?

Na reklamację to już za późno.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#38 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 sierpień 2013 - 10:30

z tego co się orientuję Lezyne jest ogólnie bardzo wadliwe i masa reklamacji jest przez producenta kwestionowana ... ale daj znać jak udało Ci się rozwiązać problem

Nie za bardzo chce mi się wierzyć w podobne (niczym konkretnym nie poparte) "opinie", bo wyroby Lezyne wydają się być wysokiej jakości. A zepsuć przez niepodpowiednie użytkowanie można zawsze, podobnie jak są elementy podlegające zużyciu (zaciski, uszczelki).

Wiadomo - z dostępnością części zamiennych w PL może być różnie, dystrybutorzy wciąż nie zrozumieli, co to oznacza dbać o klienta. W Niemczech np. do pompek SKS w każdym większym porządnym sklepie dostaniesz nawet najdrobniejszą uszczelkę za 1 EUR.
W razie problemów zobacz np. na wiggle. Ostatnio kupowałem jakiś drobiazg i wysyłka była bezpłatna.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#39 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 02 sierpień 2013 - 11:12

Czytam rozne fora rowerowe ale po raz pierwszy spotykam sie ze stwierdzeniem, ze Lezyne sa "ogolnie bardzo wadliwe".
Malo tego, rzadko natrafia sie na jakiekolwiek narzekania na ta firme. A za to mase ludzi poleca ich wyroby, tak jak wspomnial Radello, ze wzgledu na wysoka jakosc.

Osobiscie mam ich dwie alu pompki i jak dla mnie to ideal funkcjonalnosci i jakosci.



#40 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 sierpień 2013 - 13:28

Rowniez posidam 4 modele tych pompek sa swietne, ze wzgledu na wykonanie funkcjonalnosc, szybkosc pompowania oraz wyglad najlepsze na rynku obecnie moze cena troche wysoka ale warto :-P


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg




Dodaj odpowiedź