Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki co2


107 odpowiedzi w tym temacie

#1 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 08 styczeń 2007 - 00:04

a co z pompkami na naboje CO2? używał ktoś może?

#2 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 08 styczeń 2007 - 00:17

Ja używałem pompki BBB. Polecam.
Opone 23mm pompuje do ok. 7 atm. Trzeba uważać tylko żeby sobie palca nie zmrozić - nie można trzymać naboju gołą ręką podczas pompowania. Można taniej dostać nieorginalne naboje więc wcale nie wychodzi drogo, zwłaszcza że gum w szosie nie łapie się często - albo w ogóle.

pzdr!

#3 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 08 styczeń 2007 - 03:37

szkoda zabawy na naboje - za drogi interes - to dobre dla gadżeciaży od mtb
na szosie jak zwykle minimalizacja i uznanie dla sprawdzonych patentów
co bedzie z nabojem co2 jak zlapiesz ze 2 dziury czy wiecej
ja łatałem 2 i 3 razy w swojej karierze w jednym wyjeździe...

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 08 styczeń 2007 - 09:37

nie tylko dla gadzeciarzy.. podczas wyscigu xc albo maratonu taki naboj czasem ratuje dobre miejsce na mecie.
choc sam takich nabojow nie uzywam, gdybym lapal laczki seriami to moze bym kupil ;-)
na wyscigu nie zlapalem gumy od 2003 roku ;-)

#5 kalkhoff

kalkhoff
  • Użytkownik
  • 91 postów
  • SkądKutno

Napisano 12 październik 2010 - 16:08

Co sądzicie o pompkach na naboje CO2 - czy sprawdzają się na szosie?
Czy jeden nabój wystarczy na napompowanie opony 700x23?


Jeżdżę z takową i chwale sobie. do sakwy i po kłopocie. Te pompki są standardowo na naboje 16 gramów i trzeba zapłacić około 8 zł za sztukę. Starczy na napompowanie opony od zera i jeszcze ewentualnie dobicie sobie drugiej opony. Jest też możliwość kupowania nabojów do pistoletów gazowych - cena od 1,5 zł. Trzeba tylko wsadzić jakiś kawałek grubej szmatki pod spód, bo ten nabój jest mniejszy i trzeba go jakoś docisnąć. Jeden starczy, żeby napompować tak na dojechanie, ale zwłaszcza przy tylnym kole to jest trochę za małe ciśnienie. Za to dwa naboje spokojnie starczą, zeby napompować na fula. Czyli i tak wychodzi 3 zł zamiast 8 zł.

#6 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudzień 2010 - 15:33

Co sądzicie o pompkach na naboje CO2 - czy sprawdzają się na szosie?
Czy jeden nabój wystarczy na napompowanie opony 700x23?


Ja używam takiej pompki:
http://www.genuinein...flate-plus.html

Przyjmuje wszystkie dostępne na rynku naboje - także te 12g po 1,5 zł. Można także używać nabojów gwintowanych. Na naboju 12g udaje mi się uzyskać ciśnienie 8-9 bar, co jest nieco za mało dla szytki, ale wystarczająco dla większości opon 700x23 . Wożę tą pompkę z 2-ma dodatkowymi nabojami (+1 w urządzeniu) i jak do tej pory zawsze mi wystarczało (i często także dla kolegów).

#7 Kames

Kames
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądDŚ!Das ist super;)

Napisano 19 marzec 2011 - 12:29

Poco komu awaryjnie nabijać 8bar... :lol: Jak tak bardzo chcecie to radze kupić jakąś na naboje co2,ponoć bije te 8bar i nadymać się wcale nie trzeba...Jak złapie kapcia to się ciesze,że w ogóle napompowałem.Na awaryjną w zupełności wystarczy ta za 10zł z decathlona(4-5atm idzie nadymać)mam też Topeak Mini Master Blaster(dostałem ją sam bym nie kupił...)ta już naprawdę ładnie ładuje:)

#8 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maj 2011 - 23:53

Też przed momentem zamówiłem, tylko że odbiór osobisty na Odlewniczej w Warszawie, obie białe :-) Dzięki za namiar na sklep z takimi cenami !

Nocne zakupy, co? ;-)

Ja w terenie używam tego: http://www.bicycling...-2288-0,00.html i jestem bardzo zadowolony. Przyjmuje dowolne naboje CO2 - nawet te po 1,50 zł do syfonów lub wiatrówek.

#9 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 19 maj 2011 - 07:24

carloss, dziękuję Ci bardzo za namiar na tą pompeczkę! Właśnie tego szukałem - samego takiego zaworka uwalniającego CO2 z naboju. Wiem, że są takowe w Decathlonie za ok 30zł, a tu taniej ;)
Do tego naboje gwintowane np. od syfonu i błyskawiczne pompowanie na maratony szosowe jak znalazł.

#10 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 maj 2011 - 11:46

Do tego naboje gwintowane np. od syfonu

- niestety, mylisz się. Te tanie naboje np. do wody sodowej, czy też do pistoletów pneumatycznych NIE są gwintowane.
Dołączona grafika
Takiego naboju NIE wkręcisz - bo i wkręcić nie ma jak...

Fakt, gwintowane naboje 16g są zdecydowanie droższe od niegwintowanych, nie mówiąc już o niegwintowanych 12g.

Na dodatek żeby napompować oponę do nominalnego ciśnienia (do 3 barów dla rowerów MTB, i 10 barów dla rowerów szosowych) potrzebne jest 16g CO2, a te tańsze naboje mają co najwyżej 12g. Czyli teoretycznie powinny napompować oponę szosową o 25% mniej - a więc do 7,5 bara. Wg innych źródeł, z 16g można uzyskać maksymalnie 8,2 bara, czyli 1/4 mniej to będzie ok. 6 barów z 12g. Czyli chyba za mało, co? ;-) Tyle teoria, jak jest w praktyce, nie wiem, być może ilość gazu w gramach nie przekłada się liniowo na ciśnienie w oponie. No ale tak czy siak - do w/w wężyka z zaworkiem nie podłączysz niegwintowanego naboju - obojętnie o jakiej nie byłby pojemności...

Oczywiście można zastosować np. pompkę SIGMA Aero Jet umożliwiającą użycie nabojów niegwintowanych, jednak 12g są nieco krótsze od 16g, trzeba stosować podkładkę np. z gumy.

Ale jeśli zależy Ci na samym zaworku z nabojem 16g, to np. tutaj :

masz nabój 16g z rurką (i adapterem pod prestę) za dychę. Tylko uważaj przy pompowaniu - goły nabój CO2 bardzo się ochładza przy rozprężeniu. Można sobie ręce odmrozić!

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 19 maj 2011 - 11:46

carloss, dziękuję Ci bardzo za namiar na tą pompeczkę! Właśnie tego szukałem - samego takiego zaworka uwalniającego CO2 z naboju. Wiem, że są takowe w Decathlonie za ok 30zł, a tu taniej ;)
Do tego naboje gwintowane np. od syfonu i błyskawiczne pompowanie na maratony szosowe jak znalazł.


A czy pasuje to do presty czy trzeba jeszcze jakies przejsciówki??

#12 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 maj 2011 - 12:42

Bezpośrednio - zawór auto. Do presty niezbędna przejściówka.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#13 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 19 maj 2011 - 21:47

Dzięki prozor za uwagi (chociaż te dane techniczne były mi już znane, ale komuś na pewno się przydadzą), ale już nabyłem 'pompkę' podlinkowaną przez carlossa.
Co do nabojów - można (chyba) do szosowych dętek/opon zastosować 12g naboje, po uprzednim dopompowaniu zwykłą pompką w celu ułożenia oponki na obręczy (a więc standardowa czynność przy wymanie/klejeniu dętki). Mam rację?

#14 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 21 maj 2011 - 22:10

jak to jest z tymi pompkami na co2? można zablokować w nich przepływ gazu? czy niebardzo?

#15 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 maj 2011 - 12:29

jak to jest z tymi pompkami na co2? można zablokować w nich przepływ gazu? czy niebardzo?

- jeśli jest zawór, to tak. Jeśli zaworu brak, to nie. Proste.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#16 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 wrzesień 2011 - 11:22

Odświeżę nieco temat. Poszukiwałem pompki na CO2 i natarfiłem na taki bajer Lezyne. Malutki zawór nakręcany na nabój z CO2. Jest kilka wersji w zależności od typu wentyla oraz wersja z dozownikiem naciskając regulujemy ilość wtłaczanego dwutlenku do opony.
Cena niezbyt atrakcyjna 60 zł wersja podstawowa i 80 z dozownikiem. Producent twierdzi ,że zawór pasuje do wszystkich nabojów więc mam nadzieję ,że i do tych wiatrówkowych. Są tam różne wielkości 12g i więcej. Nie znaalzłem 16g takich jak te specjalne do pompek gazowych.
Mam pytanie ,czy jakaś inna firma robi coś podobnego w rozsądniejszej cenie?
http://www.cyklotur....3010759&WSZDZ=T
A tutaj filmik na którym można zobaczyć jak to działa. Fajna zabaweczka :-)

i wersja bez dozownika. Regulujemy kręcąc zaworem.

  • Baryja lubi to

#17 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 09 lipiec 2012 - 00:03

Ja mam zefal ez push. Wyrwalem na allegro za jakieś trzy dychy. Bez żadnych oslonek. Sam " kurek" i gwintowany nabój żeby mniej miejsca zajmowało w torbie pod siodelko. Małe, czarne, estetyczne. Czy się sprawdza to jeszcze nie miałem okazji ;-) zależy czy chcesz taką małą czy z możliwością mocowania do ramy jak bidon?

#18 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipiec 2012 - 10:48

A czy w przypadku samego kurka nie ma ryzyka, że ręka się "przyklei" do naboju podczas uwalniania CO2?

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#19 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 09 lipiec 2012 - 13:11

Zawsze można kurek przez rękawiczkę złapać, wtedy chyba nie powinno się nic stać. carloss właśnie chciałbym jak najmniejszą pompkę żeby do torebki podsiodłowej schować, bo obok bidonu niezbyt estetycznie to wygląda.

#20 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2012 - 13:27

szpiler, przez rękawiczkę powinno dać radę, ale można też poszukać czegoś w tym stylu:
http://www.szumgum.c...zne-kolory.html
jeśli by znalazł coś z plastikową obudową powinno dać radę gołą ręką.



Dodaj odpowiedź