Skocz do zawartości


Zdjęcie

Decathlon - Seria Triban


2332 odpowiedzi w tym temacie

#1541 Maciejas

Maciejas
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 19:13

Siodłem ustawiasz pozycję bioder oraz pozycję kolan względem osi pedałów żeby uniknąć poważnych problemów z kolanami a nie żeby gonić kierownicę.

 

Oczywiście, racja, ale automatycznie zmienia się kąt pochylenia na rowerze i odległość od kierownicy, parametry są od siebie zależne.

Napisałem co może zrobić w razie wtopy, bo nikt mu tutaj nie zagwarantuje, że wszystko będzie ok. Nawet Ty piszesz  podkreślając asekuracyjnie "moim zdaniem".

Osobiście uzyskiwałem zadowalające efekty poprzez zmianę pozycji siodła bez dolegliwości bólowych w kolan, oczywiście nie musi to być regułą u każdego.

 

 

Nie widać czy siodło jest ustawione prawidłowo.

 

Fakt, niech zacznie od tego.

 

 

Przede wszystkim czy jest Ci wygodnie?

 

Trzeba jeszcze pamiętać, że nawet jeżeli w sklepie będzie wygodnie to o komforcie przekona się dopiero po dłuższych przebiegach.



#1542 heja_banana

heja_banana
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 20:24

też mam 193 i dla mnie na długość jest bardzo dobry:) zrobiłem na nim 1/4 i 1/2 i choć czasu nie osiągnąłem dobrego to na pewno nie było to rowerem spowodowane:) było mi na nim wygodne.

 

Imo. minusem tribana jest sloping i to, że ta rama generalnie jest niska . Piszesz, że masz 2 cm luzu, sprawdź czy dobrze ustawiłeś siodełko bo mamy identyczny wzrost. a ja musiałem kupić dłuższą sztycę (nie mam krótkich nóg;))



#1543 Sawatin

Sawatin
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 20 marzec 2015 - 23:06

cześć!

czy mając na tapecie kupno pierwszej szosówki to raczej spokojnych jazd (60-70 km 2-3 razy w tygodniu) za cenę ok. 2 000 PLN dobrym wyborem będzie Triban 500? Czy lepiej poczekać na wersję 520?

Będę wdzięczny za pomoc, bo nie ukrywam, że ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. Przeczytałem jednak niemal cały ten wątek i definitywnie odrzuciłem koncepcje zakupu Tribana 300. Tak więc skłaniam się ku T500. No chyba że coś lepszego w kwocie ok 2000 PLN. dostanę?

 



#1544 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 21 marzec 2015 - 08:45

Dla poczatkujacego, moze warto rozejrzec sie za jakas uzywka, bo w cenie 2000 mozna cos zlapac nawet na osprzecie Shimano 105.


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#1545 Maciejas

Maciejas
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 12:49

cześć!

czy mając na tapecie kupno pierwszej szosówki to raczej spokojnych jazd (60-70 km 2-3 razy w tygodniu) za cenę ok. 2 000 PLN dobrym wyborem będzie Triban 500? Czy lepiej poczekać na wersję 520?

 

Przeczytałeś wątek, to powinieneś już wszystko wiedzieć.

Po co chcesz czekać, aby dołożyć 200zł? Czy może myślisz, że 500tka stanieje?  ;-) Według mnie popyt na ten rower jest tak duży, że wszystkie zapasy wyprzedadzą po obecnej cenie. Co najwyżej opuszczą parę groszy na pojedynczych, ostatnich sztukach.

Możliwe, że mogą potem 520tkę dać za cenę T500 (albo i nie).

 

 

No chyba że coś lepszego w kwocie ok 2000 PLN. dostanę?

Rozumiem, że piszesz o nowym rowerze. Szukajcie, znajdźcie i poinformujcie tutaj :-)



#1546 kapral_szef

kapral_szef
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • SkądKalisz

Napisano 23 marzec 2015 - 13:34

Dla poczatkujacego, moze warto rozejrzec sie za jakas uzywka, bo w cenie 2000 mozna cos zlapac nawet na osprzecie Shimano 105.

 

Właśnie dla początkującego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup nowego roweru z opieką serwisu i gwarancją, zwłaszcza że jeśli ktoś chciałby poczuć i docenić dobrej klasy osprzęt to musi mieć jakiś dobry punkt odniesienia. Za 2000zł używany rower na 105 zapewne będzie się charakteryzował koniecznością wymiany w niedługiej przyszłości opon, łańcucha, kasety, czasami suportu, linki, pancerze nie wspominając że różnie może być ze sterami, wszelkimi łożyskami itd. pół biedy jeśli ktoś jest w stanie sobie samemu obsłużyć rower. Żeby nie być gołosłownym dodam że sam kiedyś miałem kilka rożnych używanych rowerów, na szczęście udało się wszystko wyprzedać :)


  • Senninho lubi to

#1547 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 23 marzec 2015 - 15:11

W deca w Piasecznie widziałem wczoraj nowe alury na 105-ce. Jest najbardziej popularna wymiarówka. Nie podobały mi się. Strasznie kwadratowe. Są też w rozmiarze 54 i 57 stare 500-ki na sorze. Może komuś się przyda. pozdr



#1548 koval

koval
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWawa

Napisano 23 marzec 2015 - 16:15

Ja oddałem swojego Tribana i wymieniłem na Alura 700. Gryzłem się z dopłatą 1,5k ale doszedłem do wniosku, że moje ego będzie bardziej spełnione ;)

Jeżeli chodzi o rozmiary, to początkowo szukałem Alura w XL, ale okazało się, że w przypadku tego modelu L odpowiada 60 w T500.



#1549 Sawatin

Sawatin
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 22:54

Właśnie dla początkującego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup nowego roweru z opieką serwisu i gwarancją, zwłaszcza że jeśli ktoś chciałby poczuć i docenić dobrej klasy osprzęt to musi mieć jakiś dobry punkt odniesienia. Za 2000zł używany rower na 105 zapewne będzie się charakteryzował koniecznością wymiany w niedługiej przyszłości opon, łańcucha, kasety, czasami suportu, linki, pancerze nie wspominając że różnie może być ze sterami, wszelkimi łożyskami itd. pół biedy jeśli ktoś jest w stanie sobie samemu obsłużyć rower. Żeby nie być gołosłownym dodam że sam kiedyś miałem kilka rożnych używanych rowerów, na szczęście udało się wszystko wyprzedać :)

właśnie też tak uważam. Dlatego chciałbym te ~ 2 tys. złotych zainwestować jedynie w nowy sprzęt, który będzie na gwarancji.

 

W takim razie chyba najlepszym wyborem będzie T500 - czekam do końca miesiąca i kupuję. Już nie mogę się doczekać.



#1550 rSaper

rSaper
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 marzec 2015 - 20:29

Podobno w czerwcu ma być dostępny T520 w kolorze pomarańczowo - białym (w limitowanej edycji letniej).



#1551 Szymon89

Szymon89
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marzec 2015 - 20:32

Wg Decathlonu rower w limitowanym malowaniu ma być dostępny od 14.04 - wiec nic juz nie jest pewne.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka



#1552 Korek

Korek
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 11:37

Wątek zły, ale chyba sporo osób dodaje tu informacje o produktach z Deca, nie tylko rowerach Triban. 
Sprawdzałem te buty - strasznie szerokie i trzeba było mocno ściągać paskami przez co robiło się wybrzuszenie na czubku.
Jeżeli masz szerokie stopy to może będą OK.
 
 
Przy okazji - w komentarzach na stronie Deca pojawiły się oficjalne ceny nowych rowerów oraz porównanie 2 nowych modeli opartych na 105 i Ultegrze:
 
Triban 500 1499zł
Triban 520 - 2199zł
Ultra 700 3999zł - jest to rower na nowym napędzie shimano 105 z napędem 2x11rz! Wymieniona została także korba na Shimano RS 500 50/34
Triban 540 - 3299zł
Ultra 720 - 5299zł
Mach 720 - 5499zł
Mach 740 - 6999zł
Ultra 900 - 7999zł
Ultra 940 - 13999zł
Ultra 920 - 9999zł

Link do porównania

Dobrze rozumiem Triban 500 ma stanieć 500zl?



#1553 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 26 marzec 2015 - 11:42

kupiłem Tribana 500 w deca.udalo zdobyc sie chyba ostatni wypust jeszcze w rozmiarze 60.Wszsytko fajnie,musialem od razu regulowac przerzutki,zwlaszcza przednia bo robila co chciala.Podokrecalem sróby itp. i po 10km kolo dostało centry takiej ze czułem to na du..e:) widze ze 2 szprychy pocno sie popuscily.Dokrecic je tylko i dalej kola nie ruszac czy oddac do centrowania.Kurde kto to skladal...

 

// A ja się spytam, kto to pisał? Ty znasz pojęcie prawego altu, interpunkcji i ortografii?



#1554 rSaper

rSaper
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 marzec 2015 - 11:46

Dobrze rozumiem Triban 500 ma stanieć 500zl?

Nie do końca bo od tego sezonu zmienia się numeracja.
2015 Triban 500 = Triban 300 2014
2015 Triban 520 = Triban 500 2014

 

 

Wg Decathlonu rower w limitowanym malowaniu ma być dostępny od 14.04 - wiec nic juz nie jest pewne.

A gdzie tak jest napisane? Z tego co ja zrozumiałem to czarny T520 będzie w kwietniu a biały w czerwcu, ale mogę się mylić.



#1555 Szymon89

Szymon89
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marzec 2015 - 12:46

A gdzie tak jest napisane? Z tego co ja zrozumiałem to czarny T520 będzie w kwietniu a biały w czerwcu, ale mogę się mylić.

 

Wyslem maila z pytaniem do decathlonu o tresci:

 

Witam, Kiedy mozna bedzie skladac zamowienia przez internet na Tribana 520 w limitowanym malowaniu? 

 

Dostalem odpowiedz:

 

dziękujemy za przesłaną wiadomość. Uprzejmie informujemy, że produkt powinien zostać wprowadzony do sprzedaży 14.04.15 

 

Miejmy nadzieje ze beda slowni



#1556 Szymon89

Szymon89
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marzec 2015 - 12:46

[do usuniecia] zdublowalo sie przy wstawianiu 

 



#1557 bialy206

bialy206
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 marzec 2015 - 20:44

kupiłem Tribana 500 w deca.udalo zdobyc sie chyba ostatni wypust jeszcze w rozmiarze 60.Wszsytko fajnie,musialem od razu regulowac przerzutki,zwlaszcza przednia bo robila co chciala.Podokrecalem sróby itp. i po 10km kolo dostało centry takiej ze czułem to na du..e:) widze ze 2 szprychy pocno sie popuscily.Dokrecic je tylko i dalej kola nie ruszac czy oddac do centrowania.Kurde kto to skladal...

 

Jak szprychy luźnie, to dociągnąć i zobaczyć jak obręcz pracuje, gorzej raczej nie może być. Jak mimo zniwelowania luzu będzie "8", a w centrowaniu się nie czujesz, to oddać do fachowca.

 

Co do samego roweru, widać zależy jak kto trafi...

Też kupiłem T500 (sklep stacjonarny). Przed pierwszą jazdą sprawdziłem dokręcenie śrub - wszystkie wydawały się być ok poza łączeniem mostka z widelcem, ale sam chciałem by kierat był "złożony do boku", a nie na gotowo do jazdy, więc nie ma tematu. Dociągnięcia szprych nie ruszałem, na macanego wydawało się być ok i nie chciałem by lepsze stało się wrogiem dobrego. Działanie napędu i ustawienie przerzutek po zakupie bez zarzutu. Przednią dotknąłem po jakichś 100 km gdyż udało mi się dwa razy przerzucić duży blat. Ograniczyłem tylko jej górny zakres (co ciężko pogodzić z kulturalną pracą napędu w konfiguracji duża przód - mała tył) oraz zacząłem bardziej z wyczuciem wrzucać na górę. Przy przebiegu 340 km, koła zero bicia, a niejedna studzienka czy niedobór warstwy ścieralnej asfaltu trafione (nie zawsze da się wszystkie ominąć).

Jedno co nie do końca działa prawidłowo trafia na konto Shimano, nie Deca - zrzucak prawej klamki po zrzuceniu przełożenia nie zawsze wraca na swoją nominalną pozycję. Dzieje się tak praktycznie od samego początku, uzależnione jest też chyba od temperatury powietrza i jakoś szczególnie nie rozprasza. Kosztem aero skraca nawet ruch jaki trzeba wykonać pomiędzy kolejnymi zrzuceniami ;) O ile klamka nie zacznie jakoś bardziej szwankować temat poczeka do końcówki gwary.

W dużym skrócie o T500 - pozytywne zaskoczenie. Sora może nie pracuje jak góralowe XT, do którego jestem przyzwyczajony, ale w tych pieniądzach lepszej nowej szosy chyba się nie znajdzie. Kupować, jeździć i jak charakter szosówki przypasi, za sezon-dwa-trzy inwestować w lepsze maszyny.



#1558 tomeeek07

tomeeek07
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 11:20

Z tego co widzę na stronie Deca to rowerki na 2015 rok zaczynają być powoli dostępne. Myślę, że już za niedługo będzie można zamawiać Tribana 500 2015, ponieważ już jakiś egzemplarz tego modelu wg strony jest dostępny w Radomiu.



#1559 micro

micro
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 marzec 2015 - 11:55

Witam, możecie mi polecić rozmiar modelu T500 dla 180cm wzrostu z nogą 88cm? Dzięki wielkie.

#1560 Sawatin

Sawatin
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 19:43

Ja wczoraj byłem w Deca na zakopiance (Kraków) i było całkiem sporo T500 (oczywiście wersja z 2014 roku).

 

Mam natomiast pytanie do kogoś, kto już kupił rower w Decathlonie: jest szansa, że zostanie on poprawnie skręcony (tak, żeby wystarczyło tylko wsiąść i jechać)? Ew. zgłosić drobne poprawki serwisantom?

Czy w masówkach, jaką bez wątpienia jest Decathlon, raczej nie ma na co liczyć.





Dodaj odpowiedź