Skocz do zawartości


Zdjęcie

Golden Cheetah - komputerowy dzienniczek treningowy


347 odpowiedzi w tym temacie

#241 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 28 grudzień 2018 - 23:22

To nazywa się AdamKrzy94 :)



#242 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2018 - 23:31

Jak sie jest słabym w każdym zakresie. A taki Chris 30 sekuns 920W dwie godziny 360W 40 minut 430W a minuta nie wiadomo ale skoro od 720W zaczynał tempówki to pewnie 800.. Jedynie w sprincie odstaje ale i tak ma na 10 sekund wuecej niz 99% polskich amatoroe o wadze 10 kg większej

#243 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 28 grudzień 2018 - 23:52

Znalazłem inny, wydaje się, że lepszy kalkulator bo aż dla 5 jednostek czasu, który wylicza zarówno CP jak i nasze FTP
http://heiko.ploinge...onod/Monod.html

A na forum magazynu Tour znajdujemy ponownie wyjaśnienia tematu w postaci:
CP + W '/ t = CP60 = FTP (z t = 3600 s)

https://translate.go...8F4wLEClsuy2s7g

I dla mnie jest już wszystko jasne :)

#244 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2018 - 23:55

O to sprawdzę Chrisa 😃

#245 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 grudzień 2018 - 14:38

To sprawdź i Chrisa i np. Graipela lub innego typowego sprintera, a do tego jakiegoś typowego klasykowca i zapodaj co im tam wyskakuje za CP. Porównany, a najlepiej wykreślone CP do 95% z mocy na 20min. Mogą być ciekawe wyniki. Zapodaj to może jednak w swoim temacie.



#246 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 14:40

Arni ale nie ogarniam tego kalkulatora poza tym nie mam tylu danych. Nie wiem ile taki GVA ma na minute w trupa ile na 30 minut, ile Greipel itd wiem tylko niektore rzeczy.

We współczesnym kolarstwie wszyscy mają wszystkie wskaźniki na granicy mozliwosci. Skoro Froome niby góral nie słynący z dynamiki miał na treningu 920W z 30 sekund prdy 68 kg i od 720W zaczyna tempówki to sam pomyśl. Wiem że Greipel na 5 minut miał 560-570.

Zresztą era górali skonczyla sie chyba jak mnie na swiecie nie było. Nie ma dziś juz typowych górali no może kilku. Ale większość pojedzie po górach plaskiej czasowce i są dynamiczni.

#247 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 grudzień 2018 - 16:32

Arni, co w'bala bez tau?

#248 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:00

Adam, 920w to mało, jak na takiego kolarza. To pokazuje jednak jego słabą stronę sprintera, ale inne rzeczy ma pewnie rewelacyjne.

Mess, nie wiem, tau do wyliczenia W' nie jest chyba potrzebne. Jest w sieci i kalkulator interwałów, ale właśnie stoi na tau, nie idzie tego załadować nawet z ich testowego pliku. Generalnie aż tak bardzo tego nie ogarniam. Narazie wystarczy mi ta wiedza co przekazana jest w linku. Na jej podstawie mogę już wszystko wyliczyć, łącznie z indywidualnymi strefami 6 i 7 co w sumie zostało potwierdzone na krzywej mod. Extended.

#249 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:05

Arni weź pod uwagę masę 15 w/kg to już absurdalna moc nawet dla kogoś kto moc 30s ma wybitną, więc trudno żeby tyle miał.

Poza tym moc z minuty 720W kiedyś zaczął tempowkę czyli 10.6 dużo. Wg tabeli Coggana 11.5 to granica ludzkich możliwości. Więc pewnie tyle by mógł mieć gdyby sie chciał w minute tak wyjechać żeby spaść z roweru a nie zaczynać tempówki. Tutaj pytanie czemu nie jest dobry w klasykach. Sam nie wiem.

To mało 920 żeby był dobry w masowym sprincie(oczywiście tam sie liczy glownie wysoki szczyt mocy moc z 5-10s) ale powinien z jego mocą dawać rade na stromych ściankach do mety a jednak tam odstaje. Jeszczs tu ciekawostka nigdy na treningu nie konczy tempowek mocnym akcentem. Zawsze zaczyna kończy zwykle gora 110%. Inni kolarze jakich obserwuje czesto koncza jakims mocnym akcentem tempowki ale nigdy nie zaczynają od takich mocnych uderzeń.

Szkoda że poza wykresem nie bylo komentarza jego trenera co to za trening dokładnie i jaki ma cel 😃😃

#250 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:31

Co myślicie o wykonywaniu interwalow vo2max w oparcie o test 5 minutowy? W wielu źródłach można sie z tym spotkać i ma to sens. Tak samo jak interwaly w wysokiej 6 strefie w oparciu o moc z testu 60s? Bo sorry co ma moc godzinna czy 10-20 minutowa do powtórzeń 20-60 sekundowych na przykład?

Osobiście robiłem trening z którym spotkałem sie w wielu źródłach robiony w oparciu o moc z testu 5 minut w trupa. Ja test wykonalem prawidlowo a trening wchodzil jak złoto co więcej wykonywałem go nawet mocniej niż zalecenia o kilka procent. Tam były zalexenia w fazie pracy jechać od 105 do 110 % mocy z testy ja jechalem nawet 120 a 110 tylko jak miałem zly dzień, trzeba było też pamiętać o tym żeby nie jechać zbyt słabo w czasie przerw. 2, 3 strefa nie całkiem luźno

Wg klasycznych stref vo2max to od 106 do 120% 6 strefa niby do 150%. Dla mnie to bardzo ogólne się wydaję. Tym bardziej 6 strefa która jest baaaardzo szeroka i można wymyślić milion interwalow na jej podstawie z rozmaitym stosunkiem praca przerwa długością mocą od 120 do 250% ftp tak naprawde.

Podobnie klasyczny trening vo2max. Jechać 115 czy 120% 5x5 z przerwą 5 minut albo 5x3 . Itd itd

#251 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 grudzień 2018 - 21:09

Adam, sorry, ale zaśmiecasz, przenieś te dywagacje do swojego tematu. Tu zakończmy na samych wyliczeniach w GC. 

 

 

 



#252 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 grudzień 2018 - 22:56

Mess, nie wiem, tau do wyliczenia W' nie jest chyba potrzebne. Jest w sieci i kalkulator interwałów, ale właśnie stoi na tau, nie idzie tego załadować nawet z ich testowego pliku. Generalnie aż tak bardzo tego nie ogarniam. Narazie wystarczy mi ta wiedza co przekazana jest w linku. Na jej podstawie mogę już wszystko wyliczyć, łącznie z indywidualnymi strefami 6 i 7 co w sumie zostało potwierdzone na krzywej mod. Extended.

 

Do wyliczania W' nie jest, ale jest potrzebne jeżeli chcesz mieć czas napełniania baku. Z tego co wiem, ani z mocy ani z tętna tego nie wyjmiesz, tylko gazy.
 



#253 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 30 grudzień 2018 - 00:25

No to widocznie te dane są gdzieś w GC, bo program jakoś to oblicza. Jak jeden potrafi to i powinien chyba ten na Garmina.

No tak, są, bo są one w plikach z jazdy.

Ten kalkulator chyba oblicza nam interwały:
https://www.cyclingp...nstitution.aspx
ale nie mogłem załadować pliku niestety.

#254 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudzień 2018 - 07:32

gc przyjumuje jakąś wartość z defaultu niestety

#255 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 30 grudzień 2018 - 12:03

Aaa, czyli 300. Chyba w ustawieniach zawodnika to jest obok ilości dni do wyliczeń ctl itd. Ale jasne, też o tym czytałem na forum gc tylko nie wiedziałem o co im chodziło. No ale niestety, ten kalkulator nie chce załadować pliku .csv z Garmina, nie wiem czemu. Może ktoś pomoże?

No dobra, a te automatyczne 300 to ogromny błąd? Czasy do wyliczeń też są na 42 i 7 dni i tego nikt nie przestawia. Może te 300 jest ok, bo nie musi być to jakaś mocno indywidualna wartość?

 

https://groups.googl...ers/HpbIw1Nj0kw



#256 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudzień 2018 - 12:22

no z tego co mi na prezentacji testów wydolnościowych powiedzieli, to tak od 140 w górę :)



#257 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 30 grudzień 2018 - 14:33

No dobra, wszystko było w podanym wcześniej linku:

https://www.trinakan...connect-iq-app/

 

Są dwie metody, Integralna (Skiby) i Differential. Domyślnie GC ustawia na tę drugą (Diff) i wtedy TAU nie jest potrzebne. Można to zmienić w opcjach/General. Nie jest nigdzie dowiedzione, która metoda jest lepsza, a zatem w GC śmiało można raczej zostać przy wartościach domyślnych, bo czytając Marka widać, iż ma łeb na karku. Zresztą ustawienia domyślne innych parametrów (czasów i metod dla CP) też wg nich są najlepsze. 

 

Testowo zmieniłem na Integralną, zapisałem i niestety, Tau w ustawieniach pozostało bez zmian. Nie wiem, może trzeba jakiś trening nowy zrobić by sam obliczył tau czy jak? Z automatu samo się nie zmieniło i nadal jest 300. 

 

hehehe :)

Wystarczy dodać do metryki wyświetlanej w podsumowaniu treningu parametr W'bam TAU, a otrzymamy jego wartość. Być może po każdym treningu program sam te tau dobiera do wyliczeń wykresów? Na to wygląda. 



#258 emesik

emesik
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 11 luty 2019 - 01:34

Panowie, nie ogarniam już za bardzo o czym piszecie, ale ostatnio trafiłem na fajny artykuł o tym, co można zrobić z użyciem GC:

https://www.beredatr...golden-cheetah/


  • mess lubi to

#259 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 luty 2019 - 21:04

wypasik+ :)



#260 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 luty 2019 - 18:35

Czytałem, ale o tym co mnie interesuje i tak nic nie było czego bym nie wiedział, a tego czego nie wiem i tak nie kapuję (układanie treningów) :D

 

emesik, to na początek ci się najbardziej przyda:

https://www.dropbox....iner.pptx?dl=0#

 

Generalnie bierzemy CP z mod. 3 parametrowego, ale musimy się przetestować zgodnie ze wskazówkami na samym końcu. Jak nie mamy Pmax, to bierzemy CP z 2 parametrowego i to jest jednoznaczne z FTP. Czasy pobieramy tylko z Extended, bo CP wymaga dodatkowego testu na ok. 90 minut co w praktyce będzie nie do zrobienia poza zawodami, które mogą nie dać i tak maksa na takim czasie. 





Dodaj odpowiedź