Skocz do zawartości


Zdjęcie

Golden Cheetah - komputerowy dzienniczek treningowy


347 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 28 luty 2014 - 18:01

BRT ruszył ;)

BTW, chyba trzeba wydzielić posty odnośnie tej świetnej wytrynki.



#22 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 marzec 2014 - 17:32

Zdecydowanie TAK :-). Dobrze, że dałeś cynk, że już działa, trochę obawiałem się czy nie przeciągną, bo gógiel kombinuje ciągle z api map... A tu niespodzianka, zmiana map na MapQuest. Minusem przy małych ekranach (używam jeszcze również 4:3) jest za duże okno reklamy...

 

A wracając do tematu - finalna wersja GC planowana jest na koniec maja - czerwiec. Na listopad planują rozdział modułu treningowego od modułu analizy, tak aby zacząć sezon trenażerowy ;-) z nowym programem. Przyznam się, że może uda mi się wtedy nie przespać zimy, teraz zawaliłem totalnie (z różnych, na ogół niezależych ode mnie przyczyn...).

 

Jeszcze dojdzie "heat curve CP":

Screenshot+from+2014-03-14+10%3A04%3A47.

 

Mniejsza o nazwę, daje to praktycznie 2 możliwości: 1) na co kładzie się akcent w treningu 2) jakość danych na danej części wykresu.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#23 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 marzec 2014 - 18:50

nie będę zakładał nowego tematu
czy jest gdzieś na forum jakieś porównanie różnych serwisów do analizy treningów/prowadzenia dzienniczka?
obecnie używam garmin connect jest łatwy w ogarnięciu i przyjazny w użytkowaniu wg mnie. Niestety równocześnie bardzo ubogi w możliwości analizy treningu. Po zakupie pomiaru mocy wydaje mi się, że zacznę potrzebować czegoś nowego do ogarniania treningów. Ktoś pokusi się o małe porównanie różnych serwisów? Przeglądam małymi kroczkami trainingpeaks i stravę.



#24 Rysiekd

Rysiekd
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 15:05

Witam wszystkich.

Jak synchronizować w GoldenCheetah pliki z treningami zapisanymi w chmurze ?



#25 Rysiekd

Rysiekd
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 07 maj 2014 - 13:58

Jak w GC wyciągnąć na ekran wykres "nachylenie / spadek terenu", czy jest taka możliwość ?



#26 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 07 maj 2014 - 15:35

Chodzi Tobie o profil terenu? Czy o jaki wykres?



#27 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 maj 2014 - 11:33

nie będę zakładał nowego tematu
czy jest gdzieś na forum jakieś porównanie różnych serwisów do analizy treningów/prowadzenia dzienniczka?
obecnie używam garmin connect jest łatwy w ogarnięciu i przyjazny w użytkowaniu wg mnie. Niestety równocześnie bardzo ubogi w możliwości analizy treningu. Po zakupie pomiaru mocy wydaje mi się, że zacznę potrzebować czegoś nowego do ogarniania treningów. Ktoś pokusi się o małe porównanie różnych serwisów? Przeglądam małymi kroczkami trainingpeaks i stravę.

 

Nie ma. Umieściłem co prawda zestawienie przydatnych programów, ale bez szczegółowych porównań pod względem użyteczności analizy treningu.

Jednak jeśli chodzi o analizę treningu w oparciu o moc, to jeśli chodzi o programy na komputery to albo WKO+ (płatny) i ewentualnie serwis online TrainingPeaks, albo alternatywnie właśnie GoldenCheetah - tylko program, za to można go uruchomić na praktycznie każdym systemie operacyjnym (Win, Linux, OSX), bardzo duże możliwości analiz, minusem jest brak (aktualnej) instrukcji obsługi, przez co można nie mieć pojęcia, że coś się da (i jak) zrobić. Strava to tylko serwis online i do bardziej zaawansowanych analiz tylko wersja płatna.

 

 

Witam wszystkich.

Jak synchronizować w GoldenCheetah pliki z treningami zapisanymi w chmurze ?

 

Którą chmurą? Jeśli chodzi Ci o możliwość korzystania z plików treningowych (biblioteki) na kilku komputerach z danymi synchronizowanymi za pomocą serwisów typu dropbox/googledrive/onedrive/copy/itd. to najwygodniej użyć nowej wersji programu - wersja rozwojowa.

Menu Tools -> Options -> Athlete -> Athlete Library i tu wskazujesz gdzie mają znajdować się pliki biblioteki GC (np. C:\Dropbox\GC\ itp.)

 

No chyba, że chodzi Ci o serwisy typu TrainingPeaks, Strava - tu akurat synchronizować się nie da, za to można dane do nich przekazać.

 

 

Jak w GC wyciągnąć na ekran wykres "nachylenie / spadek terenu", czy jest taka możliwość ?

 

Akurat tego wykresu w GC nie ma (albo ja nie zauważyłem).

Zadawaj pytania precyzyjniej, dobrze?

 

Tak przy okazji - najnowsza wersja posiada sporo ciekawych nowości i ulepszeń. Polecam sprawdzić parametry każdego wykresu, czy przypadkiem czegoś nowego nie wrzucili. Np. sporo użytecznych nowości jest w wykresie "Preformance" (ogólnie: parametry jazdy), np. serie Delta: Acceleration, Power, Cadence Heartrate itd.

 

Warto od czasu do czasu rzucić okiem na pliki wideo wrzucane przez Marka, np.

Quick demo of UI changes

2 months ago

 

 

465209022_295x166.jpg

 

Tu większość nowości (choć wideo ma już ponad 2 mc) wprowadzonych do UI (user interface), zgodnie z zasadą, że obraz (wideo) wart więcej niż tysiąc słów ;-).

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#28 Rysiekd

Rysiekd
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 13:28

możliwość korzystania z plików treningowych (biblioteki) na kilku komputerach z danymi synchronizowanymi za pomocą serwisów typu dropbox/googledrive/onedrive/copy/itd. to najwygodniej użyć nowej wersji programu - wersja rozwojowa.
Menu Tools -> Options -> Athlete -> Athlete Library i tu wskazujesz gdzie mają znajdować się pliki biblioteki GC (np. C:\Dropbox\GC\ itp.)

Dziękuję, właśnie o to mi chodziło. 

Mam w tej chwili zainstalowaną wersję 3.0.2 ale u mnie podpięcie ścieżki dostępu dla "Workout Library" wygląda nieco inaczej Menu Tools -> Options ->General

Czy w związku z tym, powinienem sam utworzyć folder "Library" tak jak to przedstawiłeś we wcześniejszym poście? 

D:\GoldenCheetah\library\goldencheetah\prozor ?

Oczywiście ze swoim nickiem.



#29 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 czerwiec 2014 - 07:35

Tak, do wersji 3.0 tak to trzeba zrobić. Przy aktualizacji do wersji rozwojowej na ogół w takim przypadku należy wskazać folder z biblioteką.

 

A tak przy okazji, pojawiły się nowe wersje rozwojowe: https://sourceforge....pment/20140621/

Do pobrania wersje dla OS X i Windows: 32 i 64 bity, gdzie wersja Win 64 bitowa jest pierwszą oficjalną kompilacją i G Coco prosi o informacje, czy wszystko działa poprawnie. Oczywiście zawsze w systemach 64bit można instalować wersję 32 bitową, podobnie w linuxie pod wine (tu nie sprawdzałem wersji 64bit) - minusem pracy GC pod wine jest brak działania map i szczerze mówiąc nie wiem jak to obejść...

 

Widać parę poprawek, również w wydajności (działa zauważalnie szybciej), dodanie tematów graficznych (w tym mojego ulubionego tematu classic - białe tło ;-)), włączenie/wyłączenie scroll barów dla zestawienia jazd, wyboru grubości linii (to wszystko w opcjach: Appearance), na wykresach można on/off okienko overlay np. dla ride będą to dane interwałów - teoretycznie jest to po prawej stronie, ale overlay jest dość wygodny - wystarczy (po zdefiniowaniu potrzebnych pól danych) najechać wskaźnikiem myszki nad obszarem wykresu. Mimo wszystko nie jest to jeszcze wersja finalna i może czasami się wywalić.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#30 Gosc_broklyn20_*

Gosc_broklyn20_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2014 - 07:22

Czy zasadne jest używanie tego Golden'a gdy nie wszystkie treningi zawierają dane mocy? Czy wartości TSS itp mogą być obliczane z tętna jak SportTracks? Pomijam oczywiście kwestię dokładności. Zachęcony dobrymi opiniami zainstalowałem program i próbuje go rozgryźć. Potencjał programu na pierwszy rzut jest olbrzymi, jednak intuicyjny raczej nie jest. A i przy okazji pytanie, choć pewnie banalne to nie mogę sobie z tym poradzić. Gdzie, jak można zmienić/zamienić dane na osiach w wykresach na dowolne?



#31 wtd

wtd
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 lipiec 2014 - 12:19

No i się doczekaliśmy, zmiana dodajeElite Qubo Power Fluid do bazy trenażerów do treningów z Virtual Powerem.

Poniżej lista wszystkich dostępnych modeli dla VP:

Power - Kurt Kinetic Cyclone
Power - Kurt Kinetic Road Machine
Power - Cyclops Fluid 2
Power - BT Advanced Training System
Power - LeMond Revolution
Power - 1UP USA Trainer
Power - Minoura V100 Trainer (H)
Power - Minoura V100 Trainer (5)
Power - Minoura V100 Trainer (4)
Power - Minoura V100 Trainer (3)
Power - Minoura V100 Trainer (2)
Power - Minoura V100 Trainer (1)
Power - Minoura V100 Trainer (L)
Power - Saris Powerbeam Pro
Power - Tacx Satori (2)
Power - Tacx Satori (4)
Power - Tacx Satori (6)
Power - Tacx Satori (8)
Power - Tacx Satori (10)
Power - Tacx Flow (0)
Power - Tacx Flow (2)
Power - Tacx Flow (4)
Power - Tacx Flow (6)
Power - Tacx Flow (8)
Power - Tacx Blue Twist (1)
Power - Tacx Blue Twist (3)
Power - Tacx Blue Twist (5)
Power - Tacx Blue Twist (7)
Power - Tacx Blue Motion (2)
Power - Tacx Blue Motion (4)
Power - Tacx Blue Motion (6)
Power - Tacx Blue Motion (8)
Power - Tacx Blue Motion (10)
Power - Elite Supercrono Powermag (1)
Power - Elite Supercrono Powermag (2)
Power - Elite Supercrono Powermag (3)
Power - Elite Supercrono Powermag (4)
Power - Elite Supercrono Powermag (5)
Power - Elite Supercrono Powermag (6)
Power - Elite Supercrono Powermag (7)
Power - Elite Supercrono Powermag (8)
Power - Elite Qubo Power Fluid

 



#32 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 lipiec 2014 - 09:08

Czy zasadne jest używanie tego Golden'a gdy nie wszystkie treningi zawierają dane mocy? Czy wartości TSS itp mogą być obliczane z tętna jak SportTracks? Pomijam oczywiście kwestię dokładności. Zachęcony dobrymi opiniami zainstalowałem program i próbuje go rozgryźć. Potencjał programu na pierwszy rzut jest olbrzymi, jednak intuicyjny raczej nie jest. A i przy okazji pytanie, choć pewnie banalne to nie mogę sobie z tym poradzić. Gdzie, jak można zmienić/zamienić dane na osiach w wykresach na dowolne?

 

Tak, możesz używać GC również dla treningów opartych na HR, choć spory potencjał będzie niewykorzystany. TTS oczywiście użyć się wtedy nie da, trzeba używać TRIMP, również wykorzystanie wykresów będzie polegać na używaniu wykresów hr, prędkości, kadencji itd.

 

Jeśli chodzi o zmiany danych na osiach wykresów, podpowiedź pierwsza: strzałeczka na tytuł, po lewej stronie zobaczysz "More..." i tam się ustawia wszystko, podpowiedź druga: popatrz na filmy instruktażowe, link: mark liversedge: See all 30 videos. Zamiast sobie strzępić język, odsyłam do filmików, nawet nie znając angielskiego wytłumaczenie obrazkowe jest więcej niż wystarczające.

 

Przy okazji od jakiegoś czasu dostępne są wersje dla windows i OsX (dla obu systemów są kompilacje: 32 i 64 bity) RC2.

http://sourceforge.n...se Candidate 2/

lub

https://github.com/G...es/tag/v3.1-RC2

 

Widać tu dodany panel wykresów, super, bo nie trzeba robić większości z nich ręcznie. Gorzej że na pierwszy rzut oka, nie wiadomo jak tego użyć... Jak zwykle wyjaśnia to wideo:

w skrócie: dodać wykres -> trend metryczny, nazwać np. biblioteka, w ustawieniach wybrać zakładkę "curves" i zaznaczyć "use sidebar chart settings". No i teraz po wybraniu zakładki "biblioteka" możemy korzystać z panelu z wykresami. Oczywiście bez problemu można zmienić ich nazwę na polską (dwa kliknięcia na nazwie). Dodanie własnych wykresów to eksport zrobionego wykresu, a następnie import - będzie wtedy na liście wykresów. Można tam przesunąć kolejność, zmienić nazwę, usunąć. Szczegóły na plikach wideo.

 

Polecam zapoznanie się z nowymi plikami wideo, zwłaszcza z:

Download What's New in GoldenCheetah Version 3.1 481118350_100x75.jpg

 

 

Przy okazji: jeśli chcecie zmienić kolejność własnych wykresów (wszystkiego co jest na belce poziomej), to dziwnym trafem tego już przesuwając myszą nie da się zrobić! Trzeba uciec się do edycji plików xml np. home-layout.xml, analysis-layout.xml itd. i przesunąć bloki. Przy okazji można zmienić nazwy (tych, których się nie da np. Summary), czy zmienić niektóre parametry.

 

Dotyczy to również wykresów dodanych w 3.1, których nie było we wcześniejszych wersjach np. w trendach: Tracker, Stress, CP History, itd. a w Jazdach (Rides): Stress, Scatter, HrPw itd. Można oczywiście zdefiniować sobie to wszystko ręcznie, ale wystarczy utworzyć nowego Atletę i przekopiować z nowoutworzonych (w folderze profilu) plików xml brakujące wykresy.

Oczywiście powyższe należy wykonać edytorem xml, a nie windowsowym notatnikiem, może być też np. EditPad Lite itp.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#33 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:44

No i się doczekaliśmy, zmiana dodajeElite Qubo Power Fluid do bazy trenażerów do treningów z Virtual Powerem.
Poniżej lista wszystkich dostępnych modeli dla VP:

Kod dla mojego trenażera ma tragiczne błędy. Jeżeli jakość kodu całej aplikacji jest na podobnym poziomie to wyniki są z kosmosu! Wprowadziłem poprawki + Minoura 130V i będę wysyłał do autora. Już od paru miesięcy nie mogę sie z tym zebrać.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#34 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 lipiec 2014 - 13:40

Planowana rozdzielenie modułu treningowego i modułu do analiz ma załatwić sprawę. Niby miało to nastąpić już na jesień zeszłego roku, ale... nic z tego, doszło zbyt dużo ciekawych i ważnych elementów modułu do analiz, moduł treningowy praktycznie nie został ruszony.

Oddzielny program treningowy ma mieć możliwość wpisania własnego równania krzywej mocy, co zadowolić powinno chyba wszystkich ;-).

 

Przy okazji - warto założyć sobie nowy profil ("Atletę"), żeby sprawdzić co nowego domyślnie jest dorzucone. Nowa wersja programu nie aktualizuje niektórych rzeczy i np. ja nie miałem możliwości wpisania aktualnej wagi w szczegółach treningu (i chyba wcześniej kursu - route), należy to sobie ręcznie dodać -> Options -> Data Fields -> odszukać pole (field) Weight i uzupełnić puste pole (najpierw prawy klawisz myszy) Screen Tab wpisując Workout.

 

Dla ułatwienia radzę otworzyć sobie jednocześnie okno opcji dla każdego profilu i sprawdzać, czy czegoś nie należy dodać.

 

 

TIP: wyszukiwanie może doprowadzić do szewskiej pasji, albo pytania jak tego cholerstwa używać. Opis: https://lucene.apach...rsersyntax.html


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#35 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 lipiec 2014 - 07:51

Do pobrania: Release Candidate 3X (aktualnie wersja 4)

Ponadto ponoć w oficjalnych repozytoriach Ubuntu (i na nim bazujących) jest w miarę aktualna wersja kandydująca do pobrania. Nie sprawdzę, bo aktualnie moim bazowym linuxem jest PCLinuxOS ;-).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#36 Rysiekd

Rysiekd
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 13:41

Wie ktoś, czy w GoldenCheetah, jest gdzieś zakamuflowany wskaźnik VAM (Velocita Ascensionale Media) ?



#37 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 sierpień 2014 - 17:42

Dostępna jest już wersja V3.1 Released

 

Do pobrania wersje 32/64 bitowe dla Windows, OS X, Linux (Fedora RPM, wkrótce Ubuntu deb - oczywiście działa wersja win pod wine, jednak z możliwymi minusami np. brak map - mapa google już działa również pod wine - od czasu do czasu?!, analiza działa poprawnie):  z nowej strony programu.

 

 
We have recorded a video to explain the main changes, and the user guide has been overhauled to cover all the main features along with an updatedFAQ.
 
MAJOR NEW FEATURES
 
1. Compare Mode
   * Across Summary, Ride, QA, CP, Histogram, Metric charts
   * Compare Athletes, Seasons, Rides, Intervals
   * Easy and intuitive user interface
 
2. Additional Power Duration Models
   * Multiple PD models now available
   * Track changes in model estimates for W', CP, P-Max, FTP over time
   * Track changes in model estimates for any duration over time
 
2. Merge data from multiple rides into a single ride
3. Share Dialog to upload to multiple services in one click
 
OTHER SELECTED HIGHLIGHTS
 
* Open Athletes in Tabs
* Redesign Tabbed mode with a ChartBar
* Themes and better support for color customisation
* Improved Interactivity (axes, interval hover)
 
Device enhancements
* Fixed up Tacx Fortius Support
* Pedal Smoothness / Torque Effectiveness support
 
Metrics and new science
* Plot best x power
* Plot estimated W', CP, FTP et al
* W'bal implemented with metrics
 
Charts
* Improved UX for chart configuration and setup
* Export data for MMP curves, trends data
* Over 50 new charting options (heat, stack, labels etc etc)
 
Work on 3.11 starts today, focusing on indoor training.
 
Ci, którzy używali wersji RTM wielkiej różnicy nie dostrzegą, pozostali mogą być zdziwieni ;-) - oczywiście pozytywnie. Warto pooglądać umieszczone tam pliki wideo, sporo wyjaśniają.
 
Już czekam na wersję 3.11 - mam nadzieję, że prace nad modułem treningowym dość szybko zostaną zakończone (przynajmniej przed zimą).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#38 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 sierpień 2014 - 18:12

Wie ktoś, czy w GoldenCheetah, jest gdzieś zakamuflowany wskaźnik VAM (Velocita Ascensionale Media) ?

 

Tam gdzie cała reszta! Czyli w opcjach - Metrics -> no i zależy w które podsumowania chcesz coś wrzucić, taką zakładkę wybierasz: Best, Summary, Intervals - VAM jest oczywiście w Available Metrics, pola posegregowane alfabetycznie, VAM jest pod końcem. Oczywiście można wrzucić do najlepszych, podsumowania i interwałów - będziesz miał najlepszy VAM, również w sumie i VAM każdego interwału, a nawet jeśli zrobisz sobie "interwał", a właściwie selekcję z podjazdu to będziesz miał VAM tego podjazdu. Selekcję zrobić można bardzo prosto - wystarczy wrzucić wykres wysokości, kliknąć na początek podjazdu, przesunąć mysz do końca podjazdu i już.

 

W sumie proste, prawda?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#39 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 sierpień 2014 - 19:10

Dzisiaj zacząłem zagłębiać się w GoldenCheetah Zdziwiła mnie jednak rozbieżność średniej mocy z tej samej aktywności zgrywanej do różnych serwisów. Aktywność z wyścigu. GoldenCheetah 216W Strava 216W TrainingPeaks 264W GarminConnect 264W Nie mówię tutaj o żadnej "normalized power", "Weighted Avg Power","xPower" itp. tylko danej która widnieje przy haśle "AVG Power" Ktoś może mi wyjaśnić na czym polega ta różnica?

#40 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 sierpień 2014 - 06:56

Rejestracja z zerami czy bez? Jak rejestruje bez zer (a wszystko na to wskazuje) to masz wyjaśnienie, przestaw na rejestrację z zerami i będzie poprawnie.

A jak będziesz chciał się poekscytować jaką moc rozwijasz z pominięciem czasu bez naciskania korby, to w GC możesz dorzucić sobie (opis powyżej) Nonzero Average Power ;-).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź