Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pokrowiec na szosówkę


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2013 - 14:53

Hej,

Dawno nic nie pisałem, więc pozwolę sobie Was pomęczyć ;-) Może słabo szukałem, ale nie znalazłem takiego tematu... Potrzebuję pokrowca na szosówkę. Ma ją chronić głównie przed kurzem/pyłem. Jestem zmuszony trzymać szosę w komórce wydzielonej z garażu podziemnego i niestety sporo się tego dziadostwa tam unosi, przez co wystarczy kilka dni żeby rower pokryła solidna szara warstwa. Byłoby fajnie, gdyby pokrowiec można było prać i żeby ew. miał jakiś ściągacz na dole żeby trochę uszczelnić całość. Widziałem w sieci kilka modeli, ale może zasugerujecie coś godnego polecenia, sprawdzonego? Fajnie też oczywiście, gdyby cenowo było w miarę znośnie, ale wiadomo, że nie można mieć wszystkiego ;-)

Z góry dzięki za jakieś propozycje/linki!

fs-userbar-blog-white.png


#2 .bast'ia:n

.bast'ia:n
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • SkądKamieniec Ząbkowicki

Napisano 02 lipiec 2013 - 12:59

Podbiję zapytanie, też mnie coś takiego interesuje

#3 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 03 lipiec 2013 - 09:40

Jest taka mało znana strona: www.allegro.pl i tam możecie szukać.

#4 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 03 lipiec 2013 - 11:14

http://www.zator.com...erowe/road.html

wiem ,że drogo ale warto - świetnie mi służy jako torba do transportu roweru -polecam -towar na lata.

#5 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 lipiec 2013 - 09:01

Jest taka mało znana strona: www.allegro.pl i tam możecie szukać.


Odkrywcze stwierdzenie, nie ma co... Jeszcze jakbyś jakieś propozycje wrzucił, a tak może w ogóle samego wujka gógla trzeba było zaproponować...

http://www.zator.com.pl/sklep/pokrowce-rowerowe/road.html

wiem ,że drogo ale warto - świetnie mi służy jako torba do transportu roweru -polecam -towar na lata.


Dwie stówki to nie aż taki majątek (torby Accenta są tańsze - dlaczego wybrałeś Zatora?), a jako alternatywa do przewozu samochodem zamiast bagażnika jest całkiem sensowna - o ile ktoś ma na tyle duży bagażnik, żeby mu wymiarowo rower spakowany w torbę się zmieścił.

Tylko pytanie pomocnicze - koła w kieszenie, ale jak radzisz sobie z ewentualnymi zabrudzeniami od łańcucha/kasety/korby?

No i pytanie, czy pytającym ;-) chciałoby się bawić w demontaż kół, czy po prostu chodzi o narzutę zabezpieczającą przed kurzem - chyba raczej o to.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 04 lipiec 2013 - 09:31

Dwie stówki to nie aż taki majątek (torby Accenta są tańsze - dlaczego wybrałeś Zatora?), a jako alternatywa do przewozu samochodem zamiast bagażnika jest całkiem sensowna - o ile ktoś ma na tyle duży bagażnik, żeby mu wymiarowo rower spakowany w torbę się zmieścił.


Zatora wybrałem bo miałem mało czasu na szukanie innych ofert (musiałem się wraz z rowerem przemieścić droga powietrzną na inny kontynent :mrgreen: ) jako torba do przewozu we wnętrzu auta sprawdza się super - w bagażnik auta również mi wchodzi bez problemu

Tylko pytanie pomocnicze - koła w kieszenie, ale jak radzisz sobie z ewentualnymi zabrudzeniami od łańcucha/kasety/korby?


Jak nie zapomnę to na napęd nakładam po prostu wielki foliowy wór i po sprawie a w 90% przypadków po prostu pakuje rower w torbę i już.

#7 .bast'ia:n

.bast'ia:n
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • SkądKamieniec Ząbkowicki

Napisano 04 lipiec 2013 - 13:12

mi chodzi o nakrycie po prostu, nie do transportu ale do przechowywania jak rower stoi i czeka na kolejną jazdę (innymi słowy: nocuje).

Wiem, że można byle co użyć, ale może jest coś konkretnego i w rozsądnej cenie co warto nabyć.

#8 Xorlarrin

Xorlarrin
  • Użytkownik
  • 286 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipiec 2013 - 07:07

kryniu, a jaki masz samochód jeśli mogę spytać?

Generalnie jestem właśnie na etapie kupna auta, no i wiadomo, podstawowy parametr to rower ładnie musi się mieścić :mrgreen:

#9 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 06 lipiec 2013 - 14:01

kryniu, a jaki masz samochód jeśli mogę spytać?


Możesz spytać -nie ukradłem go :-D
Mercedes W210 potocznie zwany okularnikiem- rower w pokrowcu/torbie spokojnie mieści się w zarówno na tylnej kanapie ,jak i w bagażniku bez demontażu czegokolwiek poza kołami.
Ale jeszcze lepszym autem do transportu rowerów dysponuje moja żona - ma Hondę Jazz , po złożeniu tylnej kanapy to autko to prawdziwy mistrz pojemności - swego czasu zmieściłem tam 4 duże rowery.

#10 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 07 lipiec 2013 - 07:12

kryniu ... taki miękki pokrowiec do samolotu? nie bałeś się, że coś uszkodzą?
niestety sztywne futerały to już koszt powyżej 1000zl no i same też ważą parę kg

#11 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 10 lipiec 2013 - 14:41

Vuki, ja również mam pokrowiec Zatora, (widziałem pokrowiec Krynia i to mnie skłoniło do zakupu) ale w wersji STRONG . Nigdy nie transportowałem roweru samolotem, ale ta wersja jest mocniejsza i chyba "pewniejsza".
Co do głównego wątku, czyli ochrony przed kurzem, to pawelkepien, może zamiast kupować jakiś pokrowiec lepiej używać zwykłej folii, czy jakiegoś brezentu? Może stary namiot?

#12 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 10 lipiec 2013 - 19:57

Nie. Nie folia, nie ortalion, bo to elektryzujące się syntetyki, które same łapią kurz na siebie.
Już pisałem komuś na PW, że do takich celów, to nie ma jak stara, bawełniana poszwa po kołdrze/kocu. Najtaniej i w pełni funkcjonalnie. W piwnicy/garażu poczucia estetyki nie powinna naruszać ;-)

#13 Gosc_malina_*

Gosc_malina_*
  • Gość

Napisano 06 wrzesień 2013 - 11:53

Odkrywcze stwierdzenie, nie ma co... Jeszcze jakbyś jakieś propozycje wrzucił, a tak może w ogóle samego wujka gógla trzeba było zaproponować...
 

 

Z tym allegro, o ile dobrze zrozumiałam, to miał być sarkazm :D



#14 Adass91

Adass91
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądPabianice

Napisano 12 wrzesień 2013 - 15:35

Tutaj masz pokrowiec dedykowany do szosy:

http://sklep.ampo.pl...ower-szosa.html



#15 korbotronic

korbotronic
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 wrzesień 2013 - 19:27

http://www.topeak.co...ay/BikeCoverMTB

 

dzisiaj widziałem takie coś w GoSport w Poznaniu za 70 pln



#16 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 22:30

Witam odświeżam temat, szukam pokrowca na rower, który będę transportował w aucie. Widziałem ofertę Zatora. Proszę o jakieś sugestie.





Dodaj odpowiedź