Skocz do zawartości


szytki kolarskie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_karolbiegacz_*

Gosc_karolbiegacz_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2009 - 19:54

Hej
poszukuję sklepu w Warszawie, w którym można kupić szytki kolarskie.
Potrzebuję szytek do roweru szosowego 28"
czy znacie może taki sklep?
proszę o pomoc.
Dzięki

#2 korkus83

korkus83
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 04 marzec 2009 - 20:09

nie zrozum mnie źle, ale myślę, że prościej byłoby użyć wyszukiwarki google.

szybciej uzyskasz konkretne dane niż czekając aż ktoś odpowie. ale skoro już piszę, to wymienię sklepy jakie znam i polecam w warszawie. szytki są mało popluarne, więc zapewne i na stanie w sklepach będzie niewiele modeli.


airbike
bdc rowery świata
duda-rowery
legion-serwis
skleprowerowy.pl
może scott na górczewskiej

#3 Lubomir

Lubomir
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 04 marzec 2009 - 22:14

na Gibalskiego mieli, www.skuczynski.pl

#4 Gosc_karolbiegacz_*

Gosc_karolbiegacz_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2009 - 09:20

dzięki za info.
właśnie szukałem tego sklepu z Gibalskiego tylko nie mogłem sobie przypomnieć nazwy ulicy.
Pozdrawiam

#5 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 23 czerwiec 2009 - 22:20

Które szytki wybrac ? http://aukcja.onet.p...16443&country=1

#6 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 24 czerwiec 2009 - 06:51

Które szytki wybrac ? http://aukcja.onet.p...16443&country=1


USSR i Gommitalię sobie od razu odpuść.

#7 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 czerwiec 2009 - 07:44

Które szytki wybrac ? http://aukcja.onet.p...16443&country=1

Bierz Tufo S33. Zakładam tego ludziom dużo, a jak na razie uległa awarii tylko jedna.

#8 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 czerwiec 2009 - 07:49

Które szytki wybrac ? http://aukcja.onet.p...16443&country=1


S33 (i inne z tufo), jako jedyne można ułożyć niemal idealnie równo.
Rally i giro (praktycznie te same szytki) zawsze gdzieś będą krzywo (szczególnie w okolicach zaworu).

#9 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 24 czerwiec 2009 - 09:33

Rally i giro (praktycznie te same szytki) zawsze gdzieś będą krzywo (szczególnie w okolicach zaworu).


Potwierdzam - mam jedną i drugą i szału nie ma, aczkolwiek Giro wydaje się łatwiejsza do założenia i ułożenia w feldze.

#10 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 24 czerwiec 2009 - 13:51

Te argumenty są raczej drugorzędne dla mnie , najważniejsze jak się bedzie na nich smigac - i tutaj kusi mnie 220 TPI Vittori .Miał ktoś do czynienia?

#11 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 czerwiec 2009 - 16:41

Te argumenty są raczej drugorzędne dla mnie , najważniejsze jak się bedzie na nich smigac - i tutaj kusi mnie 220 TPI Vittori .Miał ktoś do czynienia?


Jak nie zależy Ci na prostej szytce to te vittorie są godne uwagi.
Jeździłem na nich przez paręset km i spisywały się ok.... do momentu kiedy złapałem laczka.

#12 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 24 czerwiec 2009 - 21:28

MALIK ; a co sie robi K...WA robi wlasnie w okolicach zaworu ??? Musze niebawem wymienic moj tyl ( VITTORIA EVO CX na te sama ; ma juz 4000 i konczy sie powolutku) i juz sie boje tej cholernej "gorki" przy zaworze. Co z tym zrobic ??? Jak to robia zawodowcy ??? Czego bym nie naciagal i rozciagal ,ta cholerna gorka tam jest....
Masz jakas rade ???

#13 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 czerwiec 2009 - 21:35

Jarek: ja bym zmienił szytki w których ten problem nie występuje ;-) A w ogóle to olałbym szytki i przeszedł na zwykłe gumy ;-) Mniej zabawy w razie laczka itd. :-P

#14 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 24 czerwiec 2009 - 22:23

No niby racja ; ale jak wywalilem juz tyle kasy na kola to nie bede ich teraz zmienial. Powiem Ci , ze jezdzi mi sie LEPIEJ na szytkach ( wale po 12 ATM i sie same tocza ;-) ), ale racja ; jest z nimi troche roboty :cry: Bylem teraz 10 dni w Szwajcarii i powiem Ci , ze na zjazdach trzepalismy po 85 km/h i zero strachu ! Pewnie sie drogi trzymaly , az sie to czulo w raczkach !!! Gdyby jeszcze tylko samochody z przeciwka nie jezdzily , to szlo by mocniej na zawijaskach serpentyn , a tak trzeba bylo czasem hamowac. No wlasnie ; HAMOWANIE karbonowymi kolami to jest REWELACJA !!!! nic nie smierdzi , nic sie nie grzeje i PELNA KONTROLA ( non -stop )
Podpowiedz lepiej co tu zrobic z okolica zaworu. Zamowilem juz nowa Vittorie na tyl , no i niestety 2 nowe ( tez Vittorie , ale 320 TPI ) na nastepna zmiane ( w lecie 3 - 4 tysie strzela szybko , a to bedzie juz i przod i tyl do wymiany ).Skoro piszesz , ze TUFO uklada sie o wiele lepiej , to na jesien kupie TUFO i sprawdze sam.... Na razie sie pomecze.

#15 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 25 czerwiec 2009 - 12:14

jarek996, może więcej kleju na felgę daj w okolicy zaworu?

#16 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 25 czerwiec 2009 - 12:31

Jak dasz więcej kleju, to się jeszcze bardziej podwyższy. Kolega robi tak, że leciutko fazuje otwór po wentyl, i to zgrubienie, które zawsze jest przy wentylu spowodowane procesem wklejania wentyla, siada trochę głębiej i wtedy jest równo. Ale trzeba to zrobić z odpowiednim wyczuciem, aby powstała fazka, ale otwór zachował swoją średnicę i nie został nadmiernie osłabiony. pozdr

#17 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 25 czerwiec 2009 - 12:36

ja jeszcze zawsze znajduję sobie kogoś do pomocy przy zakładaniu szytki :-) , chodzi o to, żeby mocno przytrzymać odcinek z wentylem, jak na razie system się sprawdza.

#18 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 25 czerwiec 2009 - 13:04

Kupiłem jednak te S33 Pro - czarne [chyba lepsze- czy sie myle ?] Co do zgrubień przy zaworze - w Ultremo tego nie wyczułem , szytke udało mi się przykleic równo za pierwszym razem .

#19 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 25 czerwiec 2009 - 15:32

Probowalem sciskac tasma podczas procesu schniecia , jednak maly garbek pozostal. Kolo poczatkowo lekko "bilo" , ale po 50 km sie jakos ulozylo.... Powalcze i tym razem , a pozniej ewentualnie Tufo.
Dzieki za porady ! Cieszy mnie ( zartuje ) , ze nie tylko ja mam z tym problemy. Ciekaw jestem co i jak to robia serwisanci w grupach zawodowych ???

#20 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 25 czerwiec 2009 - 15:54

może mają jakieś specjalne narzędzia do "centrowania" szytek...