Skocz do zawartości


Zdjęcie

i znowu dylemat : Campa / Ultegra 6800


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 17 czerwiec 2013 - 15:53

W ramach zagospodarowania nowej ramy ( BMC GF01 ) mam dylemat osprzetowy...

Do wyboru :

1. Campa Centaur Carbon / Athena Carbon

2. Ultegra 6800 ( wiem, ze jeszcze nie ma w sklepach, ale mam czas )

Za Centaurem przemawia to , ze juz w crossie mam Campe 10tke i zabralbym stamtad klamki Recorda i wstawil Centaura. Wiec w nowym rowerze mialbym klamki Record i reszta Cenatura.

Athena - czy ja potrzebuje 11 przelozen ? jakas przewaga na Centaurem ?

Generalnie za Campa przemawia tez to, ze mialbym pelna wymiennosc i czesci i kol z crossem.



2. Nowa Ultegra- podobno juz nie taki kloc jak 6700, 11 przelozen ( czy ja potrzebuje 11tke ? ) i rama niejako projektowana pod Ultegre....

Cena porownywalna do Atheny.

Niekompatybilne kola z crossem... tzn moglbym przelozyc Zonde ( mam 2 bebenki i campe i shimano /11/ ) .

Drugi zestaw kol to bedzie na 99% Fulcrum Racing Quattro. Majac oba na Campe mialbym i "lekkie" i "aero" ( jak by mi to mialo jakos pomoc :mrgreen: ) - a tak po jednym na rower, zamiast pelnej wymiennosci...



Jakies sugestie ? Oczekuje radyklanego subiektywizmu ;-)

#2 Gosc_dmnklg_*

Gosc_dmnklg_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2013 - 16:48

Oczywiście, że CAMPAGNOLO!
Czemu:
-Nie wiem, czy mogłeś próbować już shitmano, ale jeśli nie, to przyzwyczajony do pracy Campy możesz się bardzo zawieść na japończykach. Jak dla mnie campa jest idealnie dopasowana do dłoni, wykonie jest bardzo dobre nic nie "obłazi", nie ściera się(tak jak u japońców, choć nie widziałem nawet tej 6800... pewnie jest jak zwykle,w końcu nawet DA to ten obleśny plastik). "Mechaniczność" campy też (jak dla mnie i pewnie wielu innych) jest jednym z jej wileu mocnych punktów.
Reasumując: ja brałbym Centaura w carbonie lub dołożył do Chorusa (najlepsza grupa dla amatora, który ceni prace napędu, ale to już inne pieniądze). Po doświadczeniach z Campa i shitmano z całą pewnością wybrałbym osprzęt "italiano" :mrgreen: . Na Twoim miejscu gdzie drugi rower masz również "campowski" stawiałbym w ciemno na tego producenta. To czy Athena czy Centaur, a może jednak chorus to innna sprawa. Szczerze mówiąc nie pchałbym się jednak w 11s ;-)

#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 czerwiec 2013 - 16:51

Campa!

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 17 czerwiec 2013 - 17:27

tak sie tez zastanawiam czy Centaur to nie za "cienko" do Granfondo.... :oops:

najnizsza "seryjna" grupa to Ultegra/ DI2 ......

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#5 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 czerwiec 2013 - 17:32

Jeżeli mówimy o kategoriach czysto prestiżowych, to moim zdaniem każda Campa z obecnej oferty > Ultegra. Tak, jestem subiektywny, ale Ultegra to wg mnie produkt masowy, a KAŻDA Campa to dzieło i produkt, który po prostu przyciąga spojrzenia.

Jednocześnie jestem człowiekiem, dla którego elektroniczne przerzutki to zbrodnia na czystości roweru - weź to pod uwagę, jeżeli chcesz mnie wysłuchać :-P

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2013 - 18:50

Oczywiście, że CAMPAGNOLO!
Czemu:
-Nie wiem, czy mogłeś próbować już shitmano, ale jeśli nie, to przyzwyczajony do pracy Campy możesz się bardzo zawieść na japończykach. Jak dla mnie campa jest idealnie dopasowana do dłoni, wykonie jest bardzo dobre nic nie "obłazi", nie ściera się(tak jak u japońców, choć nie widziałem nawet tej 6800... pewnie jest jak zwykle,w końcu nawet DA to ten obleśny plastik). "Mechaniczność" campy też (jak dla mnie i pewnie wielu innych) jest jednym z jej wileu mocnych punktów.


Już kiedyś SPIKE upominał, a ja powtórzę - możemy mieć własne zdanie na temat produktów jakiejś firmy, ale nie uprawnia to do obraźliwego zniekształcania jej nazwy.

A z tym obleśnym plastikiem to nawet w Campagnolo mamy do czynienia - ja nigdy nie wybaczę im tych pękających plastikowych (kompozytowych?) łopatek zmiany biegów, nawet w Super Recordzie.

#7 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 17 czerwiec 2013 - 19:01

A z tym obleśnym plastikiem to nawet w Campagnolo mamy do czynienia - ja nigdy nie wybaczę im tych pękających plastikowych (kompozytowych?) łopatek zmiany biegów, nawet w Super Recordzie.


mam klamki Record'a (10) i tam sa "wzmocnione" karbonem.

Problem polega tez na tym, ze najtaniej kupic cala grupe ... ale : nie potrzebuje : Suportu ( z reguly jest BSA/ITA - a ja chce BB86 ) , kasety ( standard to 11/12-25, ja chce 11/12-30 ) hamulce ( mam Centaura ) , lancucha ( mam Recorda ) i zebatek do korby ( mam Rotor'a )


Tak naprawde potrzebuje klamki, PP, TP, kasete 11-30, korbe i okablowanie.

Chorusa 10tki nie kupie- srebrna, Record tez. Klamki moge kupic Centaura i zamienie z Cruxem- w CX moga byc. Wtedy mialbym klamki Recorda i reszte Centaura... Korbe moge kupic Campy, Rotor'a albo Fulcrum ....

I teraz to zlozyc, zeby mialo sens :shock:

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#8 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2013 - 21:59

A z tym obleśnym plastikiem to nawet w Campagnolo mamy do czynienia - ja nigdy nie wybaczę im tych pękających plastikowych (kompozytowych?) łopatek zmiany biegów, nawet w Super Recordzie.


mam klamki Record'a (10) i tam sa "wzmocnione" karbonem.


Nie sądzę, by to wzmocnienie karbonem dotyczyło wewnętrznej struktury. Moim zdaniem jest to jedynie ta karbonowa naklejka, która nie usprawiedliwia różnicy w cenie. Materiałem konstrukcyjnym jest wciąż ten sam (glass fiber reinforced) plastik.
http://wertykal.com/...omanetek-EP/824
http://wertykal.com/...omanetek-EP/822

Dla mnie jedynymi manetkami z obecnej gamy Campagnolo wartymi uwagi jest Athena (niestety tylko 11 s) w wersji alu, pomimo "gorszego" mechanizmu Power Shift.
http://www.ebay.com....f94e08d2&_uhb=1

Temu wzmacnianemu włóknami szklanymi plastikowi już nie ufam.

#9 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 17 czerwiec 2013 - 22:17

A ja "peldola" ;) mam 2 lata gwarancji. Jak padnie, dostane nowe... :mrgreen:

dlatego o tej smiesznej naklejce wspomnialem :) ale nie tylko naklejka rozni centaura i recorda.... np to piekne "gzdu" po calej niemal kasecie w dol ::) i 6 klikow na lewej lopatce od micro regulacji...

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#10 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2013 - 22:40

A ja "peldola" ;) mam 2 lata gwarancji. Jak padnie, dostane nowe... :mrgreen:

dlatego o tej smiesznej naklejce wspomnialem :) ale nie tylko naklejka rozni centaura i recorda.... np to piekne "gzdu" po calej niemal kasecie w dol ::) i 6 klikow na lewej lopatce od micro regulacji...


A jak powiedzą, że to uszkodzenie mechaniczne, "bo za mocno żeś Pan pchał tą dźwignię", to co wtedy?

W starszych klamkomanetkach można było chociaż dokupić samą tą nieszczęsną łopatkę, w nowszych jest dostępne już tylko całe "shift lever body assembly".
http://www.ebay.com/...s-/380566773451
Tego też im nie mogę wybaczyć. Mit o przyjaznej i taniej "serwisowalności" Campy legł w gruzach.

#11 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 17 czerwiec 2013 - 22:54

A jak powiedzą, że to uszkodzenie mechaniczne, "bo za mocno żeś Pan pchał tą dźwignię", to co wtedy?


W Finlandii ? No co ty ? :mrgreen: Nie powiedza. Wymienia. I ja mam "ta starsza : 10tke .

Tego też im nie mogę wybaczyć. Mit o przyjaznej i taniej "serwisowalności" Campy legł w gruzach.


No to koniec swiata :mrgreen:

A jak ci padnie turbina w silniku 2 tygodnie po koncu gwarancji, to co ? Wpadneisz w depresje ?

To tylko "nowoczesny" sprzet jest : z zalozenia masz za kilka lat kupic sobie nowy... To nie Volvo 240/940 : raz na 20 lat ispokoj ;)

Ile kosztuje klamka cenatura ? 40€ nowa ? ( 125 dwie minus kable )

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#12 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2013 - 23:08

A jak ci padnie turbina w silniku 2 tygodnie po koncu gwarancji, to co ? Wpadneisz w depresje ?

To tylko "nowoczesny" sprzet jest : z zalozenia masz za kilka lat kupic sobie nowy... To nie Volvo 240/940 : raz na 20 lat ispokoj ;)


Mi turbina nie padnie, bo jej nie mam, hehe. Dopóki mi się buda nie rozpadnie, będę dalej jeździł starym Peugeotem z dieslem XUD9 (właśnie obchodził "osiemnastkę").

A depresję już mam, ale z innych powodów.

#13 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 17 czerwiec 2013 - 23:15

Z depresja pasujesz do Finlandii ;)

Ja lubie stare auta. Mam samochod, ktory ma auto klime, wszystko elektryczne, ASR, ABS, 6 airbagow, , tempomat, hi fi harmann-kardon i.... 15 lat :mrgreen:

A wracajac do grupy : nadal nieczego nie jestem pewien... Gdyby campa Miala cos takiego jak nowy Chrous , ale 10tka i nie sreberka- o !

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#14 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 19 czerwiec 2013 - 14:17

Oczywiście wybór pomiędzy Campą i Shimano jest jednoznaczny na korzyść Campagnolo.
A gdzie teraz można kupić najtaniej Campe Centaura niekoniecznie całą grupę?

#15 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 19 czerwiec 2013 - 14:28

A to juz sa 2 miejsca , cala grupa gdzie indziej, osobno gdzie indziej.

grupa : dewielershop.nl osobno bike-components.de

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#16 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2013 - 12:42

Nowa Ultegra nie jest takim "klocem" jak starsza - wydaje mi się z danych porównawczych że różnica w masie całej grupy jest raczej symboliczna.
Po doświadczeniach z nową DA uważam, że Shimano na 11 przełożeń z tyłu = konieczność posiadania wersji elektrycznej, bo precyzyjnie to nie działa.
W pracy mamy kilka rowerów testowych z nową DA i wyjściowe wyregulowanie napędu nie było zbyt proste. Jeden z nich jest jeżdźony częściej i widziałem już kilkaktotnie przeprowadzaną przez użytkownika korektę ustawienia przerzutek. Na stojaku działa szybko i właściwie bez zastrzeżeń, gorzej pod obciążeniem. Napęd nie działa też zbyt cicho.
Nowa DA ma w zestawie specjalne pancerze a szczególnie linki, powlekane czymś co jest podobne do powłoki na linkach Gore. Problem w tym że już przy montażu powłoka ta schodzi z linek, strzępiąc się. Linki te zapewniają bardzo lekką pracę zmieniarek i manetek jednak ja tego nie widzę na dłuższą metę - vide jakość działania strzępiących się linek Gore puszczonych bez linera.

#17 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 23 czerwiec 2013 - 13:43

Obiecalem sobie juz nie nie udzielac- ale tu zrobie wyjatek- post moj, i informacje cenne. tobo, wielkie dzieki !

Naczytalem i nagadalem sie z ludzmi, ktorzy maja 11tki - i Shimano i Campagnolo. Na Super Recordzie nawet wczoraj chwile pojezdzilem. Dla mnie gra nie warta "swieczki". raz ,ze 1 rower mam juz na 10tce , wiec i drugi bedzie Campa 10tka. Koszty 11tki nieadekwatne dla mnie do potencjalnych zyskow, zdecydowanie problematyczne w kontekscie potencjalnych problemow ( a w kwestii potencjalnosci rachunek prawdopodobienstwa nie dziala- zwlaszcza w odniesieniu do zyskow i strat ) a biorac pod uwage niewygode "merdania" kasetami na kolach , wniosek jest oczywisty.

10tka chodzi mi perfekcyjnie, i nie ruszam czegos co dziala...

Temat do zamnkniecia. Moj profil zreszta tez.

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#18 PiotrRadom

PiotrRadom
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 18:54

Podbije temat:)

 

A dorzucić tutaj Sram'a Force 22?



#19 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 21 grudzień 2013 - 23:40

U mnie z napedem zmienilo sie WSZYSTKO. 

 

Campa sie "rozpadla" na wertepach i reszta poszla do ludzi. 

 

BMC ma Sram Force 22 ( korba rotor 3d 36-52 NoQ )

 

Crux ma pelne Shimano 105 ( hamulce avid shorty ultimate ) 36-46(46 Stronglight CT)

 

Dodatkowy Force 22 ( z cruxa ) bedzie do nowego roweru ( juz sie pomalu buduje :):):) /  - albo sprzedam i kupie Campagnolo record/, a drugi w planach bedzie mial przelajowe Sram XX1 CX ;) ale to raczej 2014/15  ) 

 

-------------------------------------------

 

Shimano kupilem za tak male € , ze nie moglem sie oprzec ( 1/4 ceny Froce22 ). Plus moge kupic pojedyncze klamki a i lancuch/kaseta sa smiesznie tanie w porownaniu do Campy i nawet Sram'a 22… Jako ze rower do tyrania w zimie i na szutrach… nie mam z tym problemu. i tak wazy "tylko" 8.6kg - biorac pod uwage, ze nie ma ani jednej czesci typu "lekkie", jest lepiej niz OK. 

 

Chcialem zachowac 10tke to raz, i miec sprzet tanio "serwisowalny" to dwa . 105 mi to daje. 

 

Sram dziala jak powinien : celnie i bez zwloki.

Przod przerzuca tak, ze jesli korygujesz jednoczesnie tyl ( to samo przelozenie ) to nawet nie czujesz czy weszlo czy nie - jest i juz. Tu jestem bardzo zadowolony. 

 

Na Q ringach regulacja przerzutki przedniej (yaw ) w mojej ramie to sajgon dla ludzi o mocnych nerwach. Ale jest do zrobienia. Z NoQ to wrecz zabawa. 

Gdzies czytalem, ze Force 22 wazy niewiele mniej niz Ultegra 6800…. ile mniej - nie wiem - nie przywiazuje az takiej wagi , nie pamietam - ot zdziwilem sie i juz. 

 

jedyna rzecz ktora mnie niemile rozczarowala, to krotka zywotnosc suportu bb86 rotor'a… 1 sezon ( wcale nie taki obfity w km jakbym chcial ) i koniec. teraz kupilem FSA- zobaczymy. Z drugiej strony bb30:24 rotora  w cruxie mimo duuzo ciezszego zycia ma sie swietnie. 

 

 


psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#20 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2013 - 12:02

tldr, ale ja bym brał Campę





Dodaj odpowiedź