Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurtka na deszcz


23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2011 - 17:54

Kurtka całkiem fajna, zwłaszcza mnogość zastosowań. O firmie mogę powiedzieć tylko tyle co wyszukałem w necie szukając spodni - w skrócie drogo ale warte każdej złotówki.

#22 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 30 sierpień 2011 - 18:22

co myslicie o tym zestawie ??
http://www.jeantex.p...1&old=9&towar=5
cena troche wysoka ale w testach wypada rewelacyjnie - ponoć...


Myślę że biorąc pod uwagę możliwość transformacji kurtki w kilka innych przydatnych ciuchów cenanie jest wcale wysoka. Za kurtkę przeciwdeszczową Crafta zapłaciłem ponad 300 zł i jest dobrą kurtką przeciwdeszczową, ale wciąż to tylko kurtka przeciwdeszczowa,a nie 5 w jednym ;-)

#23 michal2

michal2
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2011 - 21:31

Myślę że biorąc pod uwagę możliwość transformacji kurtki w kilka innych przydatnych ciuchów cenanie jest wcale wysoka. Za kurtkę przeciwdeszczową Crafta zapłaciłem ponad 300 zł i jest dobrą kurtką przeciwdeszczową, ale wciąż to tylko kurtka przeciwdeszczowa,a nie 5 w jednym ;-)


A stare mądre przysłowie mówi, że jak coś jest do wszystkiego - to jest do niczego :lol:
Za dobrą kurtkę przeciwdeszczową trzeba po prostu dać duże pieniądze, tanie ortaliony czy kiepskie membrany wypadają słabo. Jako, że jeżdżę dużo z sakwami na wyjazdy wielodniowe - zabezpieczenie przed deszczem było zawsze sprawą, która przykuwała moją uwagę, testowałem masę różnych kurtek. I na dłuższą metą najlepszym rozwiązaniem okazała się membrana Gore-Tex, ale w najlżejszej wersji Paclite. Obecnie używam drogiej ale świetnie zaprojektowanej kurtki z tego materiału firmy Gore-Bike model Alp-X III. Da się w tym jechać nawet na długich, wielogodzinnych deszczach, ma też kaptur. Oczywiście o 100% wodoszczelności nie ma mowy (takie bajki mogą opowiadać jedynie ci co na rowerze nie jeżdżą) - zawsze jakieś mniejsze podmoczenia koszulki pod kurtką występują, najczęściej na rękach, czasem na plecach, czy ma to miejsce na skutek zapocenia, czy też przemoczenia - ciężko ocenić. Ale są to tylko delikatne podmoczenia, nie wpływające znacząco na komfort jazdy. Kurtka jest uniwersalna, można ją używać i zimą (np z polarem pod spodem), świetnie chroni przed wiatrem, ale nie oddycha już tak dobrze jak klasyczny windstoper, nie przylega też dokładnie do ciała. Dlatego z tą uniwersalnością trzeba sobie zdawać sprawę, że są pewne ograniczenia, ja np. zdecydowanie częściej używam windstopera niż kurtki przeciwdeszczowej, dlatego na wyjazdy zawsze wożę dwie, bo windstopper jest jednak dużo wygodniejszy, a waży koło 200g.

#24 marianos

marianos
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Skądslaskie

Napisano 22 wrzesień 2011 - 12:15

A ja zakupiłem sobie kurtkę w CZ przy okazji wycieczkli do Pragi. Rowerówka NIKE z odpinanymi rękawkami i jakoś odchylanymi plecami tak, że podczas jazdy nie wieje od produ za to super odprowadza nadmiar ciepła od tyłu. Ponadto wiatroszczelne zamki kieszeni służą również do ustawienia odpowidniej wentylacji. Polecam.



Dodaj odpowiedź