Skocz do zawartości


wysokie obręcze


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_emka_*

Gosc_emka_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2009 - 13:01

czesc

dosc trudno znalezc, chyba ze jestem ciotą, wiec pytam:
gdzie mozna kupic wysokoprofilowe obrecze, najlepiej karbonowe, najlepiej w pl choc to pewnie bylby cud. albo jakis porzadny szosowy sklep netowy z niemiec/uk/czech gdze takowe dostane w duzym wyborze cen i modeli ;) ?
przydałaby mi sie taka na 30 szprych :roll:

#2 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 22 marzec 2009 - 13:04

Na 30 szprych nie robią obręczy.

Na allegro są obręcze FFWD po 800 zł za jedną, czyli nawet nie drogo (użytkownik Antekzwa). Nie wiem czy nie podrożały, bo kółka z FFWD podskoczyły o 500zł.

#3 Gosc_emka_*

Gosc_emka_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2009 - 15:01

800 to moze nie duzo za obrecz FFWD ale ogolnie dosc sporo ;-)
a alexrims/mavic nie robia zadnych ultralightów alu wysokich ?

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 marzec 2009 - 15:24

Raczej robi sie całe koła na takich obreczach , koszt samej obreczy to spory wydatek, to jeszcz mały problem, kto Ci to zacentruje.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 marzec 2009 - 20:49

Raczej robi sie całe koła na takich obreczach , koszt samej obreczy to spory wydatek, to jeszcz mały problem, kto Ci to zacentruje.

No nie pisz, że nie potrafisz? :D

#6 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 marzec 2009 - 21:55

Zrobić tak ,ale materiał na obręcz jest delikatny, powiedz mi Karbon , zaplatałeś koła na obreczy karbonowej, heheh wiedząc ile kosztuje ?? wiadomo że zawsze jest ten 1 raz, ale to spory wydatek.
Do górala z tego co wiem to w tym roku są dostepne obrecze DT ale cana zbija z nóg.
Poza tym , czasem potrafię powiedzieć że ktos to lepiej zrobi ode mnie, np - Karbon :-)

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#7 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 marzec 2009 - 22:05

Największe ograniczenie widzę w nyplach alu i dlatego niedługo do swoich kół karbonowych dam nyple mosiężne, oczywiście Sapim Polyax. Obręcz karbonowa wytrzyma sporo. Pełnej kontroli nauczyłem się robiąc koła na lekkich obręczach szytkowych oraz kilkanaście kompletów na szprychach Sapim Laser, a i DT Revolution się trafiały. Przekroczenie siły naciągu, przy której szprychy zaczynają się rozciągać to właściwie upośledzenie szprych i osłabienie ich co powoduje dalsze rozciąganie już przy niewielkiej sile.
A jeśli już by się coś z obręczą przytrafiło to tętnic ciął sobie nie będę :D

#8 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 22 marzec 2009 - 23:42

SPIKE, zaplatanie sztywnej karbonowej obreczy to czysta przyjemnosc np Corimy Aero zaplatalo mi sie bardzo fajnie. O wiele bardziej sie balem zaplatac starego szytowego Mafika o wadze 234g, nie chodzilo o cene, lecz o wartosc historyczna ;-)

emka, porozgladaj sie, na prawde nie jest trudno dostac karbonowa obrecz. Mavic przestal robic lekkie obrecze 20 lat temu... Ultralighta alu raczej nie znajdziesz. Lekkie w miare wysokie obrecze to American Classic 420 robione przez KinLina. Soul tez ma w miare wysoka alu obrecz, tylko z tym, ze sprzedaja tylko cale kola. Wlasciciel Soula jest na WeightWeenies wiec moze sie bedzie mozna dogadac.



Dodaj odpowiedź